Спорткомплекс "Олімп"

Розвитку фізичної культури та спорту у відокремленому підрозділі ЮУАЕС завжди приділяли багато уваги. Спорткомплекс «Олімп», який входить до складу комбінату культурно-спортивних споруд «Олімп», перебуває на балансі Южно-Українського енергокомплексу.

До спортивної бази спорткомплексу, який введено в експлуатацію 24 листопада 1988 року, входять спортивний корпус з ігровою залою (42х24 м), тренажерною залою (18х12 м), залою боксу та художньої гімнастики (24х12 м), залою єдиноборств, греко-римської боротьби та аеробіки, 25-метровий плавальний басейн з сауною і вишками 5 м і 3 м, стадіон з біговими доріжками та стрілецьким тиром (50 м), 6 відкритих тенісних, баскетбольних і міні-футбольних майданчиків.

У спорткомплексі працюють 20 тренерів-викладачів (2 мають вищу тренерську категорію, 3 - першу, 11 – другу) та 11 інструкторів-методистів, які здійснюють спортивну і оздоровчу роботу в секторі навчально-спортивної роботи та відділі розвитку дитячого і юнацького спорту.

Колектив працівників спорткомплексу очолює директор Степанцов Олександр Іванович – майстер спорту СРСР з греблі на каное.

На базі спорткомплексу «Олімп» розвиваються 15 видів спорту, загальна кількість відвідувачів становить 1270 осіб, серед яких 527 дітей та 743 дорослих.

Витрати на утримання спортивного комплексу 2018 року складуть 15 млн 281 тис. грн.

 

Сектор навчально-спортивної роботи

Основним напрямком діяльності сектору навчально-спортивної роботи спорткомплексу «Олімп» є спортивно-масова та оздоровча робота серед працівників ВП ЮУАЕС і мешканців міста Южноукраїнськ.

Сектор навчально-спортивної роботи (далі СНСР) ККСС «Олімп» очолює завідувач майстер спорту з легкої атлетики Бурцайло Олександр Іванович. До складу сектора входять 18 осіб - 7 тренерів-викладачів і 10 інструкторів-методистів, які проводять заняття в 9 спортивних групах з 5 видів спорту (бокс, пауерліфтинг, н/теніс, шахи, шашки) та 15 оздоровчих секцій з 8 видів  спорту (баскетбол, футзал, волейбол, фітнес, плавання, пауерліфтинг, н/теніс, рукопашний бій).

Відділення боксу

Борець Микола Миколайович – тренер вищої категорії, заслужений працівник ФКтаС, переможець міського конкурсу «Людина року-2014» у номінації «Фізична культура та спорт»;

Колеснік Геннадій Петрович – тренер першої категорії, КМС з боксу;

Труш Віктор Ігоревич – спортсмен-інструктор, МС з боксу;

Відділення пауерліфтингу

Іванов Олександр Миколайович – тренер вищої категорії, переможець міського конкурсу «Людина року-2016» у номінації «Фізична культура та спорт», 2017 року нагороджений первинною профспілковою організацією ДП «НАЕК «Енергоатом» медаллю «За спортивні досягнення III ступеня»;

Відділення шахів та шашок

Мітченко Геннадій Федорович – переможець міського конкурсу «Людина року-2015» у номінації «Фізична культура та спорт», КМС з шашок;

Відділення аеробіки

Вітковська Тетяна Григорівна тренер другої категорії, КМС з фітнесу;

Відділення настільного тенісу

Козявкін Анатолій Петрович

Інструктори-методисти тренажерної зали

(проводять оздоровчі заняття з силових видів спорту: пауерліфтинг, гирьовий спорт та армрестлінг)

Белозьорова Тетяна Сергіївна - КМС з баскетболу;

Літвін Людмила Семенівна;

Головатий Юрій Вікторовіч;

Інструктори-методисти плавального басейну

(проводять оздоровчі заняття для груп від 10 до 70 років, займаються підготовкою команди ВП ЮУАЕС для участі в змаганнях серед дорослих та ветеранів)

Яцевюк Ганна Петрівна;

Свінтицький Дмитро Дмитрийович;

Зубріч Тетяна Леонідівна;

Вовченко Наталія Володимирівна;

Інструктори-методисти СНСР

(займаються статистично-методичною документацією сектору, приймають участь у організації та проведенні змагань з різних видів спорту)

Гайсіна Катерина Романівна;

Диновська Тетяна Володимирівна - КМС з баскетболу.

 

СНСР за рік проводить близько 190 спортивно-масових заходів приблизно для 4,5 тис. відвідувачів споркомплексу, з яких 89 змагань - для більше 4,3 тис. працівників АЕС. Наймасовіші змагання - це Спартакіада Южноукраїнської об'єднаної організації профспілки з 16 видів спорту за участю 30 команд цехів і відділів АЕС (близько 1200 учасників), Всеукраїнські змагання з легкої атлетики до Дня енергетика (близько 300 учасників), боксу (250 спортсменів), велокросу, футзалу, волейболу, баскетболу та ін.

 

Відділ розвитку дитячого та юнацького спорту

Відділ розвитку дитячого та юнацького спорту (далі ВРДтаЮС) ККСС «Олімп» очолює завідувачка Спанчак Катерина Михайлівна – майстер спорту України з боротьби самбо. У відділі працює 19 працівників, серед яких 14 тренерів-викладачів, акомпаніатор, лікар, медична сестра, інструктор-методист.

Якісно-професійний склад працівників ВРДтаЮС налічує 7 майстрів спорту України та 1 майстра спорту міжнародного класу:

Дзеркаль Ганна Леонідівна - майстер спорту міжнародного класу з плавання;

Коломійчук Тетяна Миколаївна – майстер спорту з плавання;

Карая Бутхузі Емірійович   – майстер спорту з греко-римської боротьби;

Чебанов Денис Сергійович  –  майстер спорту з греко-римської боротьби;

Сіроченко Ганна Василівна – майстер спорту з художньої гімнастики;

Олексієнко Тетяна Іллівна  – майстер спорту з баскетболу;

Свідніцька Леся Григорівна – майстер спорту зі спортивного орієнтування;

Спанчак Катерина Михайлівна – майстер спорту з боротьби самбо.

У відділі розвиваються 8 видів спорту: плавання, футбол, баскетбол, художня гімнастика, спортивна аеробіка, спортивне орієнтування, карате-кіокушин, греко-римська боротьба. У ВРДтаЮС працює 31 навчально-тренувальна група, де займаються 424 учні-спортсмени.

Діти міста Южноукраїнськ мають можливість не лише покращувати своє здоров`я в упорядкованих за сучасними мірками спортивних залах, а й постійно брати участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях під керівництвом досвідчених тренерів.

Вихованці ВРДтаЮС є переможцями та призерами Чемпіонатів України з різних видів спорту серед юнаків і юніорів. Багато з них у різні роки підіймались на п’єдестали пошани чемпіонатів Європи та Світу. Серед них - чемпіон Європи 1995 року з боксу серед юніорів Головізнін Максим, який також був бронзовим призером Чемпіонату Світу серед молоді 1997 року, бронзовий призер Чемпіонату Європи з боксу серед школярів Щербатих Валентин (2006 рік), бронзовий призер Чемпіонату Європи з боксу серед юніорів Югай Євген (2011 рік).

Прізвище вихованця спорткомплексу «Олімп» майстра спорту міжнародного класу Плавіна Богдана, який 2015 року приніс бронзову нагороду збірній України на Всесвітніх Іграх серед військовослужбовців у Південній Кореї, відоме всім шанувальникам плавання.

Вихованка відділення плавання неодноразова рекордсменка України, МСМК з плавання Дзеркаль Ганна є двократною учасницею Олімпійських Ігор (Пекін 2008 рік, Лондон 2012 рік). Протягом багатьох років Ганна входить до складу Національної збірної України з плавання.

Вихованка спорткомплексу «Олімп» майстер спорту міжнародного класу з тенісу Цуренко Леся входить до ТОП-40 кращих ракеток світу, є неодноразовою учасницею турнірів Великого Шолому.

За роки існування спорткомплексу тренерсько-викладацьким складом підготовлено 12 майстрів спорту міжнародного класу, 56 майстрів спорту України, 267 кандидатів у майстри спорту та 5984 спортсмени масових розрядів з різних видів спорту.

 

 

Дивитися ФОТОАЛЬБОМ "Спорткомплекс "ОЛІМП"

 

РОЗКЛАД навчально-тренувальних занять тренерів-викладачів ВРДтаЮС ККСС «Олімп» на 2017-2018 навчальний рік 

 

ПЕРЕЛІК  платних послуг комбіната культурно-спортивних споруд, що надаються спортивним комплексом "Олімп", та їх ринкова вартість