Костянтинівці - за приєднання до Южноукраїнська

Источник публикации: 
Інформаційний вісник "Енергетик" №39 вiд 04.10.2018
Дата публикации: 
10.2018

Минулого тижня на території Костянтинівської селищної ради відбулися громадські слухання. Обговорювали приєднання до Южноукраїнська. Проходили вони на п’яти локаціях: чотири - у селищі, п’ята - у селі Бузьке, яке входить до Костянтинівської селищної ради. Відвідали громадські збори представники Южноукраїнської міської ради, Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України (РВ АМУ) та Центру розвитку місцевого самоврядування. 

У 2015 році мешканці Костянтинівки та Бузького вже висловились щодо майбутнього об’єднання з Южноукраїнськом в єдину територіальну громаду та підтримали цю ідею. Але новели у законі «Про добровільне об’єднання територіальних громад» потребують розпочати нову процедуру: не об’єднання, а приєднання. І той, і інший процес - це злиття двох територіальних громад, але правові наслідки кожної процедури різні.

Переважна кількість мешканців Костянтинівки та Бузького висловилась за приєднання до міста обласного значення. Хоча були й противники об’єднання. Головні їх побоювання - у раді інтереси Костянтинівської територіальної громади будуть представляти лише декілька депутатів, в той час як южноукраїнських депутатів більше трьох десятків.

За словами консультанта з бюджетних питань Миколаївського РВ АМУ Юлії Забродкіної, за три роки, починаючи з 2015 року, коли процес об’єднання гальмувався, Костянтинівка втратила понад три мільйони гривень коштів інфраструктурної субвенції. «За ці кошти в громаді можна було багато чого зробити», - сказала вона.

На думку заступника Южноукраїнського міського голови Олександра Кольчака, Костянтинівка від об’єднання нічого не втрачає. Натомість, після об’єднання мешканці обох громад матимуть можливість покращити благоустрій та умови надання послуг. Залучення інвестицій, участь у проектах та отримання грантів - це теж перспективний напрям, який в ОТГ реалізувати легше.

Галина НАЗАРОВА

Фото автора