Дітям з обмеженими можливостями потрібен прогулянковий майданчик

Источник публикации: 
Інформаційний вісник "Енергетик" №39 вiд 04.10.2018
Дата публикации: 
10.2018

Суспільство визначається відношенням до найслабкіших - людей похилого віку та інвалідів. Ця категорія громадян потребує особливої уваги з боку не лише чиновників, але й нас, пересічних мешканців міст і сіл. Те, що ми майже не бачимо на вулицях та у громадських місцях людей з обмеженими можливостями, не означає, що вони не мають бажання гуляти і розважатися. Це означає, що для них не створені умови. 

 

Коли ми прийшли на свято осені у відділення комплексної реабілітації дітей з інвалідністю комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування м. Южноукраїнська», ми побачили щасливих та усміхнених дітей та їхніх батьків, які щиро раділи святу. Тут вони були серед своїх - таких самих дітей з обмеженими можливостями, які вільно спілкувалися і бавилися.

Я не люблю слова «інвалід». Я називаю таких дітей і дорослих особливими. Отже, у цьому реабілітаційному Центрі вся увага персоналу зосереджена на особливих дітках. Батьки приводять сюди своїх синочків і донечок, де з ними займаються психологи, лікарі, логопеди, вихователі. Реабілітація особливих дітей - це, в першу чергу, адаптація їх до життя в соціумі у майбутньому.

Відділення комплексної реабілітації дітей з особливими потребами в Южноукраїнську існує з 1997 року. Починали з двох кімнат у дев’ятомудитсадочку, де п’ятеро особливих діток займалися 4 години. Коли штат розширився профільними спеціалістами, то відділенню у 2013 році надали більше приміщення за адресою: вулиця Молодіжна, 5А (до речі, саме у цій будівлі розміщається й інша спеціальна дитяча установа - соціальний готель для дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини). У різні роки ремонтували та облаштовували приміщення для перебування і занять особливих діточок за рахунок місцевого та обласного бюджетів, Фонду регіонального розвитку, вигравали міжнародні гранти. Наразі особливі діти за потреби можуть знаходитися у реабілітаційному відділенні 10 годин на добу, де передбачено організоване дозвілля, 3-разове харчування, денний сон і, звичайно, заняття із спеціалістами.

Єдине, що наразі найбільше непокоїть адміністрацію реабілітаційного відділення - відсутність прогулянкового майданчика біля будівлі. Раніше, коли діти відвідували установу короткочасно, ця проблема так гостро не стояла, а з 2016 року з’явилась можливість перебування дітей впродовж дня. Отже, дітям конче необхідні прогулянки на свіжому повітрі.

Завідувачка відділення Центру Людмила Чернова каже, що звертались із своєю потребою у різні організації та установи. Маючи проект ігрового майданчика для дітей з особливими потребами коштом більше як у 300 тисяч гривень, ні благодійників, ні державних установ, які могли б його втілити, не знайшли. Врешті-решт, навіть виконання капітального ремонту того, що там є на сьогодні, могло б частково вирішити проблему. За словами Людмили Вікторівни, відремонтувавши дах альтанки, обладнавши її лавочками та столиками, мінімум потреб можна було б задовольнити - діти могли б сховатися там від дощу чи палючого сонця.

Серед гостей на святі осені, яке влаштували працівники відділення Центру і батьки особливих діточок, були й представники профспілкового комітету Южно-Української АЕС та місцевого самоврядування, южноукраїнські депутати. Оглянувши прогулянковий майданчик, проблему зафіксували. Сказали, що свої рішення озвучать трохи згодом. Було б добре, якби, окрім чиновників, відгукнулися і небайдужі мешканці Южноукраїнська, які мають змогу допомогти відділенню комплексної реабілітації дітей з інвалідністю матеріалами, коштами чи робочою силою для відновлення прогулянкового майданчика.

Оксана МІСЮКЕВИЧ

Фото автора і П. Білоусова