У Южноукраїнську запроваджують сортування побутових відходів

Источник публикации: 
Інформаційний вісник "Енергетик" вiд 27.09.2018
Дата публикации: 
09.2018

На прибудинкових територіях 1-го і частково 2-го мікрорайонів міста встановлено модулі для сортування побутових відходів. Перші два модулі запрацювали минулого тижня, решту буде відкрито найближчим часом. Всередині модулів встановлено ємності для складування пластика, скла, макулатури, побутового металу, небезпечних відходів. Поряд з модулем встановлено сміттєконтейнери для органічних відходів (залишки продуктів харчування, фруктів, овочів тощо). Влаштовано модулі для сортування відходів за кошти місцевого бюджету на виконання Закону України «Про відходи». Згідно з ним, з 1 січня 2018 року захоронення неперероблених відходів заборонено. До того ж, виконання вимог законодавства  в сфері поводження з побутовими відходами зменшить навантаження на полігон твердих побутових відходів, який вже заповнено майже вщент.

19 вересня на засіданні виконавчого комітету було ухвалено рішення про закриття сміттєпроводів у багатоквартирних будинках. Це стосується лише тих багатоповерхівок, які знаходяться на балансі КП ЖЕО і обладнані відповідними контейнерними майданчиками, за умови надання згоди мешканцями. Ухваленню рішення передувало опитування, яке проводили працівники КП ЖЕО у відповідних багатоповерхівках. Пам’ятки щодо сортування мешканці цих будинків отримали у свої поштові скриньки. Працювати модулі будуть за графіком: 6:30–9:00; 12:00–14:00; 17:00–19:00. Якщо комусь щось буде незрозуміло, біля модулів буде знаходитись працівник ЖЕО, який все повинен роз’яснити.

Сортування відходів дозволить зменшити обсяг органічних відходів, витрати на їх вивезення та захоронення, що в подальшому вплине на зменшення оплати послуг з вивезення побутових відходів для мешканців. За кошти місцевого бюджету закуплені прес та дробарка для ресурсних відходів. Коли їх набереться достатня кількість,  буде укладено договори з організаціями, які приймають ресурсні відходи.

Наступного дня після засідання виконавчого комітету директор КП ЖЕО Зінаїда Гульман зустрічалася з головами об’єднань багатоквартирних будинків щодо спільних дій у сфері поводження з твердими побутовими відходами, спрямованих на виконання вимог закону України «Про відходи». Адже є двори, у яких є будинки комунальної власності та ОСББ. Ефективність запровадження сортування буде у рази вище, коли і ОСББ, і будинки комунальної власності будуть працювати за єдиною технологією. Директор КП ЖЕО відповіла на всі запитання представників ОСББ. Рішення про запровадження процедури сортування, що передбачає закриття сміттєпроводів, можна ухвалити на загальних зборах ОСББ. Зінаїда Гульман пообіцяла, що за запрошенням вона відвідає загальні збори, аби пояснити всі нюанси і особисто відповісти на запитання мешканців.

Галина НАЗАРОВА

Фото П.Білоусова