Розпочалися роботи з реконструкції ЦНАПу

Источник публикации: 
Інформаційний вісник "Енергетик" №37 (1743) вiд 20.09.2018
Дата публикации: 
09.2018

Розпочалися підготовчі роботи з реконструкції будівлі Центру надання адміністративних послуг. За кошти місцевого бюджету буде споруджено прибудову до існуючої будівлі ЦНАПу площею 120 м2. Тендер на виконання робіт виграло ТОВ «Реалбудсервіс-транс». Роботи планують завершити до кінця року. Працювати весь цей час ЦНАП буде у звичному режимі, який зручний для городян і налічує 56 годин на тиждень. Протягом поточного року адміністративні послуги у Южноукраїнському ЦНАПі вже отримало майже 17 тис. осіб.

Чому виникла необхідність реконструкції будівлі ЦНАПу, розповіла його директор Оксана Вороніна. 

До приміщень ЦНАПів є певні вимоги. За словами Оксани Вороніної,Южноукраїнський Центр надання адміністративних послуг не може забезпечити комфортні умови очікування для відвідувачів через брак місця. Є домовленість з банком, щоб відвідувачі могли сплачувати за адміністративні послуги прямо на місці. Це було би дуже зручно для людей, але наразі немає місця для платіжного терміналу. Для зручності відвідувачів, які приходять у ЦНАП з дітьми, там має бути дитячий куточок, щоб дитині було чим зайнятися, поки батьки оформлюють адміністративну послугу. Крім того, всі послуги мають надаватися в одному приміщенні. «На сьогодні у нас картотека видає довідки про склад сім’ї в іншому місці, реєстратори юридичних і фізичних осіб підприємців знаходяться у іншому місці. Отже, виникла необхідність добудови і розширення приміщення ЦНАПу», - каже Оксана Вороніна.

Центри надання адміністративних послуг заплановані як такі, які акумулюють в собі максимальну кількість послуг органів місцевого самоврядування та органів державної влади. На державному рівні постійно ведеться робота щодо розширення переліку послуг, які надаються через ЦНАП. «На сьогоднішній день через наш ЦНАП надається 180 послуг. У найближчій перспективі ми плануємо надавати послуги з держспоживнагляду, ми зможемо приймати заяви, скарги за неякісні промислові товари. Ми подали заявку на участь у пілотному проекті ЦНАПів, які першими почнуть роботу в цьому напрямку. Ведеться робота з сервіс-центром МВС щодо запровадження послуг реєстрації транспортних засобів тощо», - розповідає про плани ЦНАПу в частині розширення послуг очільниця закладу.

З липня цього року Южноукраїнський Центр надання адміністративних послуг надає послуги з видачі паспортів. Це єдиний ЦНАП в Миколаївській області, який почав надавати таку послугу, але поки що у тестовому режимі.

Деякими видами послуг Южноукраїнського ЦНАПу користуються не лише містяни, але і мешканці області. ЦНАП не є бізнесовою структурою, яка може виставляти розцінки та заробляти кошти. Оплата за адміністративні послуги приймається урядом і є фіксованою, більшість послуг є безкоштовними. За рахунок платних послуг Южноукраїнський ЦНАП торік заробив 835 тис. грн., які надійшли до міського бюджету.

Галина НАЗАРОВА