Гвардійці військової частини 3044 тренувались в діях з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на АЕС

Источник публикации: 
Газета "Енергетик", №10 (1667), 16 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ
Дата публикации: 
03.2017

28 лютого у військовій частині 3044 з охорони та оборони Южно-Української АЕС пройшло планове командно-штабне тренування на тему «Дії військової частини під час участі в ліквідації наслідків надзвичайних або кризових ситуацій на об’єкті, що охороняється».

Мета заходу – перевірка готовності сил і засобів гвардійців до дій з охорони об’єкта в умовах радіаційної аварії.

Так, згідно із сценарієм тренувань, в результаті умовного смерчу, який пройшов в районі стратегічного об’єкту, через численні пошкодження і аварії в енергосистемі відбулося часткове знеструмлення АЕС. У результаті руйнування відкритих розподільчих пристроїв під час перехідних процесів відбулося коротке замикання з наступним їх відключенням, що, в свою чергу, призвело до виникнення пожежі в реакторному відділенні енергоблоку АЕС. Внаслідок порушення технологічних режимів на АЕС та пожежі в енергоблоці виникла радіаційна аварія.

В ході практичного відпрацювання ввідних, особовий склад військової частини показав достатні навички у роботі, а саме: отримавши відповідну екіпіровку, протирадіаційні медикаменти гвардійці провели радіаційну розвідку, оточили місце події, надали допомогу в евакуації майна та персоналу станції, посилили охорону об’єкта та надали медичну допомогу своїм побратимам, котрі отримали травми від умовного падіння електроопори.

Підбиваючи підсумки заходу, виконуючий обов’язки командира частини підполковник Роман Солдатенко доповів: «Учасники тренувань поставлені завдання виконали. Продемонстровано злагодженість дій і практичні навички, необхідні для організації та виконання завдань, покладених на частину».

Підполковник Ігор Моспан

Фото з архіву військової частини 3044