Публикации в прессе

Про Ташлицьку ГАЕС і вознесенські болячки

регіональні ЗМІ
10.2021

Мудрі кажуть: виправдовуватись щодо безпідставних звинувачень – вже частково визнати провину. Але ж буває, що саме надумана критика часто-густо формує громадську думку, а без оприлюднення позиції іншої сторони суспільство пристає на переконання «викривача». Як не крути, а щоб цього не сталося, без пояснень з боку звинуваченого не обійтися.

Історія однієї диверсифікації

газета "Енергетик"
07.2021

Ця розповідь про ядерне паливо і про вибір. Відомий вислів про те, що людина може відчувати себе вільною лише тоді, коли вона має вибір, певним чином стосується і теми вибору ядерного палива для атомних енергоблоків. Зокрема, Україна стала однією з країн, які успішно використовують альтернативні поставки ядерного палива для спроєктованих в колишньому Радянському Союзі реакторів. Більш того, для нас, мешканців Миколаївщини, привід для гордості незаперечний: українська диверсифікація розпочалась саме з Южно-Української АЕС, яка розташована на території Миколаївської області.

Два ювілеї Ташлицької ГАЕС

газета "Енергетик"
07.2021

1981 рік - початок будівництва Ташлицької гідроакумулювальної електростанції.

Червень 2006 року - на ТГАЕС виконано перші пускові операції. Під напругу поставлено схему видачі потужності.

 

Вступна кампанія-2021: час обирати атомні спеціальності

газета "Енергетик"
06.2021

Сесія ЗНО вже фінішувала і  близиться вступна кампанія-2021, тож зараз головне питання для випускників шкіл: яку професію обрати і куди піти навчатись далі – до столиці України, обласного центру чи взагалі за кордоном? Комусь краще лишатись з батьками, друзями, а когось, навпаки, «тягне» чим подалі. Кожному – своє. Якогось чек-ліста, як зробити свідомий вибір, немає. У цьому випадку головними чинникам є бажання та подальші перспективи.

Філософія ремонтів атомних енергоблоків

газета "Енергетик"
05.2021

Сергій Головньов (БізнесЦензор): «Основною причиною енергетичної кризи цієї зими називали зрив ремонтної програми Енергоатома в кінці 2020 року. Тоді декілька енергоблоків ЗАЕС вчасно не вийшли з ремонту. Через це ТЕС спрацювали накопичене вугілля і його запаси вичерпались у холодні дні січня-лютого 2021 року. Запитання: Чому була зірвана ремонтна програма АЕС?».

Петро Котін (т.в.о. президента Енергоатома): «Це просто маніпуляція. НАЕК «Енергоатом» виконував усі ремонти згідно з Прогнозним енергетичним балансом, який дало нам Міністерство енергетики. Атомний блок – складний технічний об'єкт. Ви завантажили туди паливо, вивели блок на номінальний рівень потужності, і він працює всю кампанію на цьому рівні. Є виробничий цикл. На 100% потужності він працює 280-320 днів. У ремонт виходить після того, як виробив паливо. Воно закінчилося, блок зупинили, починають завантажувати нове паливо. І в цей момент виконують ремонт. Якщо його на три місяці зупинили, природно, що вся ця історія зрушилася».

Постфукусімські заходи на ЮУАЕС: мастхев для безпеки

Южная Правда, Інтернет ЗМІ
12.2020

Аварія на АЕС «Фукусіма-Даічі» стала уроком для міжнародного суспільства і вплинула на філософію безпеки, державне регулювання ядерної та радіаційної безпеки в усіх країнах світу, які експлуатують атомні електростанції.
ДП «НАЕК «Енергоатом» з метою доведення безпеки енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля, з 2011 року реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ). Одним з її важливих пунктів є впровадження коригуючих заходів для попередження аварій, аналогічних тій, що сталась на японській АЕС «Фукусіма-Даічі». Щодо стану реалізації КзПБ щорічно звітують у містах-супутниках атомних електростанцій. У 2020-му публічне обговорення в Южноукраїнську проходило 12 листопада. З матеріалами заходу та відповідями на запитання, якими цікавилась громадськість, можна ознайомитись на сайті НАЕК «Енергоатом».
Про результати реалізації постфукусімських заходів на Южно-Українській АЕС погодився розповісти начальник служби аналізу безпеки Павло Малік.

Westinghouse, підвищення безпеки, криза платежів, COVID-19 - чим запам'ятається 2020-й южно-українським атомникам

Рідне Прибужжя, Інтернет ЗМІ
12.2020

Насичений і одночасно складний 2020 рік вийшов на фінішну пряму, - менше тижня відділяє нас від Нового року. А поки всі енергетики країни 22 грудня відзначатимуть своє професійне свято, за традицією підбиваючи підсумки року та будуючи плани на 2021-й.

Повітря, яким ми дихаємо

регіональна преса, Інтернет ЗМІ
12.2020

На ЮУАЕС перевіряють джерела нерадіаційних викидів у повітря

Повітря Миколаївщини: могло б бути набагато гірше

регіональна преса, Інтернет ЗМІ
12.2020

Коли йдеться про забруднення повітря, найчастіше, про що наразі згадують ЗМІ – глобальне потепління. Однак, існує інша проблема, яка на думку експертів ООН з питань навколишнього середовища, не отримує належної уваги. Вони називають забруднення повітря «невидимим вбивцею», який щогодини забирає життя 800 осіб або 7 млн на рік джерело.

Південний Буг: як поліпшити водозабезпечення Миколаївщини

"Урядовий кур’єр", Інтернет ЗМІ
09.2020

З підняттям рівня Олександрівського водосховища Ташлицька ГАЕС значно скоротить шкідливі викиди теплових електростанцій

Сторінки