ПРЕС-РЕЛІЗ про процес громадського обговорення матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м

З метою реалізації прав громадян та їх об'єднань на участь у розгляді питань, пов'язаних з прийняттям рішень, які можуть впливати на стан довкілля, виходячи з принципів відкритості та доступності інформації щодо своєї діяльності, ВП «Южно-Українська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» (ЮУАЕС) розпочато процес громадського обговорення матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м. Активна фаза процесу обговорення розпочинається 12 січня і триватиме до 3 березня 2017 року.

Організаційно-технічний супровід громадського обговорення доручено ДП «Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування» (ДНІЦ СКАР, м. Київ).

Приводом для початку процесу обговорення є завершення роботи з оцінки впливів на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м, яку було виконано на замовлення ЮУАЕС Державним підприємством «Екоінформ» НАН України (м. Київ) у рамках реалізації «Проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС».

Олександрівське водосховище входить до інфраструктури Южно-Українського енергетичного комплексу та має комплексне призначення: використовується для зрошування, питного водопостачання та гідроенергетики - забезпечення  роботи Олександрівської гідроелектростанції (ОГЕС) і Ташлицької гідроакумулюючої електростанції (ТГАЕС), для якої водосховище є нижньою водоймою. Основне призначення ТГАЕС – покриття пікових навантажень, заповнення нічних «провалів» у об'єднаній енергосистемі України та створення аварійного резерву швидкодіючих потужностей у південному регіоні України (в тому числі для ЮУАЕС), яка має суттєву нерівномірність добового графіка навантажень.

Станом на поточну дату Олександрівське водосховище має проектну позначку +16,0 м і корисну ємність 20,95 млн м3, у тому числі:

- для  потреб Ташлицької ГАЕС                                                        - 3,55 млн м3;

- компенсації безповоротних втрат (випаровування)                       - 3,60 млн м3;

- для водогосподарських потреб Миколаївської області                 - 13,80 млн м3.

«Проектом завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» передбачається підвищення нормального підпірного рівня Олександрівського водосховища до позначки +20,7 м та збільшення корисної ємності до 72,6 млн м3, у тому числі:

- для потреб Ташлицької ГАЕС                                                         - 14,40 млн м3;

- компенсації безповоротних втрат (випаровування)                       -  5,10 млн м3;

- для додаткового водоспоживання ЮУАЕС                        -  7,00 млн м3;

- для водогосподарських потреб Миколаївської області     - 46,10 млн м3

(включаючи забезпечення санітарно-екологічних попусків в маловодні періоди).

Перша, підготовча, фаза до процесу громадського обговорення питань підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки +20,7 м включала:

- консультації з місцевими органами державної влади та органами місцевого самоврядування    стосовно проведення громадських слухань;

- розробку та підготовку інформаційних матеріалів для громадськості;

- підготовку офісів для громадськості;

- складання плану-графіка заходів громадського обговорення;

- складання плану залучення зацікавлених сторін.

Для інформування громадськості було розроблено та підготовлено для розповсюдження «Інформаційно-аналітичний огляд матеріалів (нетехнічне резюме) ОВНС підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м» (ІАО).

Активною фазою громадського обговорення передбачаються наступні заходи:

  • Відкриття та робота протягом процесу обговорення 2 офісів для громадськості з метою:

- реєстрації учасників обговорень;

- надання вихідних інформаційних матеріалів та, за потреби, можливості доступу до  більш детальної інформації з питань, що обговорюються;

- збирання запитань, зауважень і пропозицій.

   Офіси працюватимуть за адресами:

04213, м. Київ, пр-т Героїв Сталінграду, 64/56, ДП «ДНІЦ СКАР»

факс: +38 (044) 411 92 70, 

час роботи:  пн. – пт. з 1000 до 1715; конт. особа – Новосьолов Геннадій Максимович;

55000, м. Южноукраїнськ, бул. Шевченка, 8а, ІЦ «Імпульс» (хол), Управління інформації та громадських зв’язків ВП «ЮУАЕС»

час роботи: пн.-пт. з 900  до 1700; конт. особи – Пелюх Олександр Олександрович, Торганова Оксана Борисівна

тел.: (05136) 56444, 28669.

Електронні запити можна надсилати на єдину офісну адресу: pc.awstorage@gmail.com

  • Проведення громадських слухань з розгляду питань підняття рівня Олександрівського водосховища та обговорення матеріалів з оцінки впливів цієї діяльності на навколишнє середовище, які заплановані в населених пунктах:

Населений пункт

Дата

Час

Місце проведення

1

смт Арбузинка

16.02.2017

10.00

Сесійна зала районної ради, Площа Центральна, 18

2

смт Доманівка

21.02.2017

10.00

Районний будинок культури

3

м. Вознесенськ

24.02.2017

10.00

Міський будинок культури

4

м. Южноукраїнськ

02.03.2017

17.30

Палац культури

Інформаційне забезпечення та технічна підтримка проведення громадських слухань здійснюватиметься фахівцями ЮУАЕС і ДНІЦ СКАР, зокрема:

  • презентація матеріалів щодо планованої діяльності та оцінки впливів цієї діяльності на навколишнє середовище (представники ЮУАЕС);
  • надання відповідей на запитання та зауваження учасників слухань (ЮУАЕС, ДНІЦ СКАР);
  • збирання пропозицій, запитань та зауважень, що надійшли в перебігу слухань (ДНІЦ СКАР);
  • здійснення аудіозапису та подальше відтворення стенограм дискусійної частини громадських слухань (ДНІЦ СКАР).

Заключна фаза громадського обговорення передбачає:

  • Систематизацію та аналіз одержаних у процесі обговорення запитань, зауважень і пропозицій; підготовку відповідей на них фахівців. Розробку «Книги запитань та відповідей»;
  • Складання за результатами громадського обговорення остаточного Звіту для використання одержаних матеріалів у подальшій роботі ЮУАЕС;
  • Оприлюднення результатів громадського обговорення шляхом розміщення Звіту та, як його складової, «Книги запитань та відповідей» на веб-сайті ЮУАЕС (http://www.sunpp.mk.ua/); надання друкованих копій цього Звіту до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, на території яких проходили громадські слухання.

   Сподіваємось на активну участь і допомогу всіх зацікавлених громадських організацій, засобів масової інформації та окремих громадян у проведенні вищезгаданих заходів.