ПРЕС-РЕЛІЗ про процес громадського обговорення питань продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС

Вівторок, 16 Жовтень, 2012 - 10:42

Реалізуючи права громадян та їх об'єднань на участь у розгляді питань і процесі прийняття рішень, пов'язаних  з  використанням  ядерної  енергії, виходячи з принципів відкритості та доступності інформації щодо своєї діяльності, ВП «Южно-Українська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» (ЮУ АЕС) розпочато процес громадського обговорення питань продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 ЮУ АЕС. Активна фаза процесу обговорення починається з 16 жовтня і триватиме по 17 листопада 2012 року. 

Організаційно-технічний супровід громадського обговорення доручений ДП «Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування» (ДНІЦ СКАР, м.Київ).

Приводом для початку процесу обговорення є завершення 31.12.2012р. проектного терміну експлуатації енергоблоку №1 ЮУ АЕС та розроблення у зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки - основного документу, на підставі якого Держатомрегулювання України приймає рішення щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблоку.

Встановлений проектами 30-річний термін експлуатації енергоблоків типу ВВЕР-1000 ґрунтувався на суто консервативних оцінках, які базувалися на рівні знань, наявних у 70-80-х роках минулого століття. Практичний досвід експлуатації показав, що фактичний термін служби основних елементів АЕС набагато більший, ніж це припускалось раніше, а заміна інших елементів може бути здійснена з відносно невеликими витратами.

Тенденція продовження терміну експлуатації енергоблоків є прийнятою у багатьох країнах, що експлуатують атомні електростанції; практичний досвід вже мають Великобританія, Канада, Росія, США і Франція.

«Енергетичною стратегією України на період до 2030 року» продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків АЕС визначається однією з необхідних умов реалізації цілей і завдань цієї стратегії, яка дозволяє забезпечити підтримку виробництва електроенергії на досягнутому рівні до введення нових потужностей та здійснити накопичення необхідних коштів на виведення з експлуатації діючих енергоблоків без істотного збільшення навантаження на споживача.

Перша, підготовча фаза до процесу громадського обговорення питань продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 ЮУ АЕС включала:

 • консультації з місцевими органами державної влади та органами місцевого самоврядування стосовно проведення громадських слухань;
 • розроблення та підготовку інформаційних матеріалів для громадськості;
 • підготовку офісів для громадськості;
 • складання плану-графіку заходів громадського обговорення.

Для інформування громадськості ЮУ АЕС та ДНІЦ СКАР був розроблений та підготовлений для розповсюдження «Інформаційно-аналітичний огляд матеріалів з оцінки впливів на навколишнє середовище продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС» (ІАО).

Активною фазою громадського обговорення передбачаються наступні заходи:

 • Відкриття та робота протягом процесу обговорення двох офісів для громадськості з метою:

- реєстрації учасників обговорень;

- надання вихідних інформаційних матеріалів та, в разі потреби, можливості доступу до  більш детальної інформації з питань, що обговорюються;

- збору запитань, зауважень та пропозицій.

 

Офіси працюватимуть за адресами:

       04213, м. Київ, пр-т Героїв Сталінграду, 64/56, ДП «ДНІЦ СКАР»

факс: +38 044 411 92 70,

часи роботи:  пн. – пт. з 1000 до 1730; конт. особа – Новосьолов Геннадій Максимович

м. Южноукраїнськ, вул. Миру, 9, гуртожиток №3, 3-й поверх (хол),   Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ   ВП ЮУАЕС

часи роботи: пн.-пт. з 900 до 1700; конт. особи – Торганова Оксана Борисівна, Лепко Ольга Олександрівна, Медвінська Галина Миколаївна, Карташова Наталя Іванівна,

тел.: (05136) 28669, 59400, 56444

Електронні запити можна відправити на  єдиний офісний e-mail:  pkg@dnic.kiev.ua

 

 • Проведення громадських слухань з розгляду питань обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС та обговорення матеріалів з оцінки впливів цієї діяльності на навколишнє середовище, що заплановані в населених пунктах:

Населений пункт

Дата

Час

Місце проведення

1

м. Южноукраїнськ

01.11.2012

17-30

Палац культури міста

2

м. Первомайськ

02.11.2012

10-00

Міський будинок культури

3

смт. Доманівка

09.11.2012

13-30

Районний будинок культури

4

смт. Братське

14.11.2012

15-00

Районний будинок культури

5

м. Вознесенськ

16.11.2012

10-00

Міський будинок культури

6

смт. Арбузинка

17.11.2012

10-00

Площа Центральна, 18

 

Інформаційне забезпечення та технічна підтримка проведення громадських слухань здійснюватиметься фахівцями ЮУ АЕС та  ДНІЦ СКАР, зокрема:

 • презентація матеріалів щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації  енергоблоку №1 ЮУ АЕС (представник ЮУ АЕС);
 • відповіді на запитання та зауваження учасників слухань (ЮУ АЕС, ДНІЦ СКАР);
 • збір пропозицій, запитань та зауважень, одержаних на слуханнях (ДНІЦ СКАР);
 • здійснення аудіозапису та подальше відтворення стенограм дискусійної частини слухань (ДНІЦ СКАР).

Заключна фаза громадського обговорення передбачає:

 • Систематизацію та аналіз одержаних в процесі обговорень запитань, зауважень і пропозицій; підготовку відповідей на них фахівців. Розробку «Книги запитань та відповідей»;
 • Складання за результатами громадського обговорення остаточного Звіту для використання одержаних матеріалів в подальшій роботі ЮУ АЕС;
 • Оприлюднення результатів громадського обговорення шляхом розміщення Звіту та, як його складової,  «Книги запитань та відповідей» на веб-сайті ЮУ АЕС (http://www.sunpp.mk.ua/); надання друкованих копій цього Звіту до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, на території яких проходили громадські слухання.

 

Сподіваємось на активну участь та допомогу всіх громадських організацій, засобів масової інформації та окремих громадян при проведенні вищезгаданих заходів.

Просимо надсилати Ваші запитання, зауваження та пропозиції за адресами офісів для громадськості.