У місті-супутнику Южно-Української АЕС 23 травня відбудеться брифінг для ЗМІ щодо проекту «Звіту про екологічну оцінку КзПБ енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 роки»

П'ятниця, 19 Травень, 2017 - 17:07

НАЕК «Енергоатом» з метою подальшого підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, який відповідає міжнародним вимогам з ядерної безпеки і охорони навколишнього середовища реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ), затверджену постановою Кабінету Міністрів України № 1270 від 07.12.2011.

Витрати на виконання КзПБ здійснюються за рахунок власних ресурсів Компанії, а також грошей, виділених як кредити Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Євратомом. До укладення кредитних угод протягом 2011-2012 років було виконано першу Екологічну оцінку (ЕО) КзПБ. Після укладення кредитних угод, відповідно до Вимог щодо реалізації проекту ЄБРР були розроблені і реалізуються План екологічних та соціальних заходів (ПЕСЗ), а також План залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС) КзПБ. Звітні матеріали першої ЕО, ПЕСЗ і ПЗЗС були розміщені і залишаються доступними за вказаним посиланням: http://www.energoatom.kiev.ua/ua/actvts/integrated_security_program/.

ПЕСЗ і ПЗЗС передбачають повторення ЕО КзПБ кожні 5 років. Чергову ЕО було розпочата в 2016 році з уточненням її масштабів, після чого на замовлення НАЕК «Енергоатом» Державне підприємство «Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління» (ДП «ДЕА») провело чергову Екологічну оцінку. Наразі сьогодні розпочинається громадське обговорення її результатів. Звіт з визначення масштабів чергової ЕО і проект «Звіту про екологічну оцінку Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 року» опубліковано українською та англійською мовами за вказаним вище посиланням.

У рамках громадського обговорення проекту Звіту ДП «НАЕК «Енергоатом», ВП «Южно-Українська АЕС» планують провести інформаційний брифінг для ЗМІ в місті-супутнику ЮУАЕС Южноукраїнську 23 травня 2017 року.

Захід відбудеться в інформаційному центрі ВП ЮУАЕС «Імпульс» за адресою: м. Южноукраїнськ, б-р Шевченка, 8а. Початок заходу – об 11 годині.

Запрошуємо всі зацікавлені ЗМІ взяти участь у заході.