На соціально-економічний розвиток 30-кілометрової зони ЮУАЕС Кабміном спрямовано 28 мільйонів гривень

П'ятниця, 14 Квітень, 2017 - 12:41

Кабінет Міністрів України 12 квітня вніс зміни до «Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження», затверджені постановою КМУ від 15 лютого 2012 року. Документом розподілено субвенцію, що передбачена державним бюджетом на 2017 рік у розмірі 137 млн 499,5 тис. грн. Завдяки цим коштам райони, що входять до 30-кілометрової зони АЕС, зможуть вирішити чимало своїх нагальних проблем.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, 2017 року гроші на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження ВП «Южно-Українська АЕС», будуть спрямовані до п'яти районів і двох міст Миколаївщини. Сума субвенції з державного бюджету, яка надійде до Миколаївської області, складе 27 млн 912,6 тис. грн. (минулого року - 23 млн 874,1 тис. грн.). Зокрема, в Арбузинський район заплановано перерахувати 3 млн 054,8 тис. грн, Братський - 1 млн 473,4 тис. грн, Вознесенський - 2 млн 163,5 тис. грн, Доманівський - 2 млн 805,5 тис. грн, Первомайський - 495,1 тис. грн. Казна міста Вознесенськ поповниться на 5 млн 359,7 тис. грн, а Южноукраїнська - на 4 млн 186,9 тис. грн. До бюджету Миколаївської області передбачається направити 8 млн 373,7 тис. грн.

Отримана субвенція має бути спрямована на реалізацію проектів будівництва, реконструкції, капітальних і поточних ремонтів об'єктів соціальної інфраструктури, мереж електро-, водо-, газо- та теплопостачання, водовідведення, забезпечення населення засобами індивідуального захисту органів дихання та препаратів стабільного йоду.

Відповідно до Закону «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», населення територій, на яких діють ядерні установки, має право на соціально-економічну компенсацію ризику від діяльності цих об'єктів. Розподіл коштів між бюджетами областей, районів і міст обласного підпорядкування виконується з урахуванням кількості населення, яке проживає в зоні спостереження, та пропорційно до обсягу товарної продукції АЕС.

НАЕК «Енергоатом» - експлуатуюча організація чотирьох діючих АЕС України - сплачує збір на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зон спостереження атомних електростанцій, починаючи з 2010 року. Розмір збору складає 1% від обсягу реалізації електроенергії, що виробляється на вітчизняних АЕС за відповідний період (без урахування податку на додану вартість).