На Южно-Українській АЕС завершила роботу місія технічної підтримки ВАО АЕС

П'ятниця, 7 Квітень, 2017 - 16:21

На Южно-Українській АЕС завершила роботу місія технічної підтримки* Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС) за темою «Ухвалення ефективних експлуатаційних рішень». 7 квітня команда міжнародних експертів, що представляла три регіональні центри асоціації, - Паризький, Атлантський і Московський - передала керівництву ВП ЮУАЕС попередній звіт місії.

Цій події передувала напружена робота. Протягом тижня фахівці ЮУАЕС знайомилися з різними методами підходу до ухвалення ефективних експлуатаційних рішень, які використовуються на АЕС світу. Міжнародні експерти, зокрема, представили методології відомих компаній-операторів атомних станцій EDF (Паризький центр ВАО АЕС), Duke Energy (Атлантський центр ВАО АЕС), а також АЕС «Чернавода» (Румунія) та Калінінської АЕС (Росія). Крім теоретичного матеріалу для українських атомників було організовано практичні заняття, під час яких експерти відзначили компетентність персоналу станції, а також його зацікавленість в опануванні передового світового досвіду в зазначеній області.

Передаючи попередній звіт своєї команди головному інженерові Южно-Української атомної станції, керівник місії техпідтримки радник ВАО АЕС Олег Семененко підкреслив: «Те, що ваша станція замовила цю місію, свідчить, що АЕС хоче змін на краще. І команда Всесвітньої асоціації операторів атомних станцій бажає вам успіхів у цій області. Хочу підкреслити, що передачею попереднього звіту наша робота не завершується. Експерти відкриті для спілкування».   

В слові у відповідь головний інженер ВП ЮУАЕС Микола Феофентов зазначив: «Ухвалення ефективних експлуатаційних рішень у практиці Южно-Української АЕС існувало завжди. Про це говорить успішний більш ніж 30-річний досвід експлуатації атомної станції. Проте, представлений світовий досвід важливий для нас. Він допоможе формалізувати процес прийняття нами ефективних рішень в одній процедурі. При цьому концентрація в одному документі найважливіших аспектів кожної події, яка може статися в роботі атомної станції, сприятиме подальшому вдосконаленню нашої діяльності». 

 *Місії технічної підтримки (є частиною програми ВАО АЕС «Технічна підтримка та обмін») проводяться за заявками АЕС і стосується тем, які станція сама визначає, виходячи з їх актуальності. Мета місій - використовуючи досвід інших атомних станцій, отримати знання та матеріали для найоптимальніших шляхів вирішення виробничих проблем і вдосконалення своєї роботи.

Теги: