Місія техпідтримки ВАО АЕС допомагає южно-українським атомникам удосконалюватися в ухваленні ефективних експлуатаційних рішень

Вівторок, 4 Квітень, 2017 - 10:33

На Южно-Українській АЕС 3-7 квітня працює місія технічної підтримки* Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС) за темою «Ухвалення ефективних експлуатаційних рішень». До складу міжнародної команди, очолюваної радником ВАО АЕС Олегом Семененком, входять представники трьох регіональних центрів організації - Паризького, Атлантського та Московського. Досвідом роботи в області ухвалення ефективних експлуатаційних рішень з фахівцями ЮУАЕС діляться атомники Великобританії, Румунії, США та Росії.

«Наше пряме завдання - максимально використати багатий досвід, привезений зі всього світу», - зазначив, виступаючи на офіційному відкритті місії техпідтримки, головний інженер ВП ЮУАЕС Микола Феофентов. Заступник генерального директора ВП ЮУАЕС Володимир Богатчук у свою чергу підкреслив: «Поза сумнівом, ця місія буде для нас корисною, оскільки допоможе не лише зберегти досягнутий рівень в області безпечної експлуатації АЕС, а й познайомитися з накопиченим узагальненим міжнародним досвідом. Це тим актуальніше, що  вже наступного, 2018 року, на нашому майданчику відбудеться партнерська перевірка ВАО АЕС за поєднаними новими вимогами».

Вибір теми нинішньої місії технічної підтримки був визначений виявленою за результатами партнерської перевірки ВАО АЕС (відбулася на ЮУАЕС 2014 року) областю для поліпшення. У липні 2016 року на южно-українському майданчику пройшла місія техпідтримки, присвячена підвищенню ефективності адміністративного контролю та управління виробничою діяльністю з боку керівників. У 2017-му роботу продовжено - для ознайомлення з кращою міжнародною практикою в цій області на ЮУАЕС запрошено місію техпідтримки з тематики ухвалення ефективних експлуатаційних рішень. У її програмі - презентації, обмін досвідом, навчальні заняття, знайомство з документами, що регламентують цей напрямок на інших АЕС світу, тощо.

Попередній звіт місії з розробленими рекомендаціями буде передано адміністрації АЕС 7 квітня. Остаточну версію документа атомна станція отримає протягом місяця. Що стосується досягнутого завдяки проведенню міжнародного технічного семінару прогресу, тобто ефективності місії техпідтримки,  її буде оцінено южно-українськими фахівцями через рік за допомогою спеціальної форми зворотного зв'язку.

 *Місії технічної підтримки (є частиною програми ВАО АЕС «Технічна підтримка та обмін») проводяться за заявками АЕС і стосується тем, які станція сама визначає, виходячи з їх актуальності. Мета місій - використовуючи досвід інших атомних станцій, отримати знання та матеріали для найоптимальніших шляхів вирішення виробничих проблем і вдосконалення своєї роботи.