Заміна конденсатора турбіни на енергоблоці №2

П'ятниця, 30 Грудень, 2016 - 12:46

Одна з головних робіт, що реалізуються під час планово-попереджувального ремонту на другому енергоблоці ЮУАЕС, - завершення процесу заміни конденсатора турбіни.

Заміна конденсатора турбіни для українських атомних станцій - робота унікальна, до цього на вітчизняних АЕС вона не виконувалася. На южно-українському майданчику, де конденсатори турбін працюють в значно жорсткіших умовах у порівнянні з іншими станціями, така необхідність назріла давно. Об'єктивною причиною ситуації, що склалася, є підвищений солевміст Ташлицького ставу-охолоджувача, який призводить до пошкодження охолоджуючих трубок, утворення присосів сирої води, погіршення водно-хімічного режиму та зрештою - до зниження ККД енергоблоків.

Роботи з заміни конденсатора на енергоблоці №2 ЮУАЕС було розпочато під час ремонтної компанії 2015 року. Тоді було замінено один з двох його рядів - ряд Б (24 модулі, об'єднані в 3 корпуси). Кардинальною відмінністю нового обладнання,  виготовленого ПАТ «Турбоатом», є матеріал трубного апарату - замість мідно-нікелевого сплаву тут використано нержавіючу сталь.

  З початком планово-попереджувального ремонту 2016 року на другому «мільйоннику» роботу продовжено: триває заміна ряду А.

Повна модернізація конденсатора дозволить турбоагрегату працювати на номінальній потужності при змінах температури охолоджуючої води та продовжить термін служби енергоблока.