Командно-штабні навчання на Южно-Українській АЕС

Четвер, 15 Березень, 2012 - 10:56

14 березня на Южно-Українській АЕС відбулися планові командно-штабні навчання, основною темою яких було забезпечення фізичного захисту в умовах надзвичайної ситуації. У них взяли участь члени штабу КАРП (керівника аварійними роботами на проммайданчику), фахівці з фіззахисту атомної станції, командний склад військової частини, що охороняє АЕС, представники Державної інспекції ядерного регулювання на майданчику ЮУАЕС, міського управління з питань надзвичайних ситуацій, МНС, СБУ, міліції та спостерігачі від НАЕК "Енергоатом".

За задумом навчань, на атомній станції сталася УМОВНА комунальна аварія з виходом радіоактивності в зовнішнє середовище. Службам фізичного захисту та силам охорони АЕС належало відпрацювати питання забезпечення безпеки об'єкту. Паралельно з цим було проведено перевірку системи сповіщення на території проммайданчика.

Командно-штабні навчання  називають ще "навчаннями на мапах". Бойова техніка, основні сили військової частини та підрозділів МНС до них не залучаються. Проте заступник генерального директора ВП ЮУАЕС з фізичного захисту та режиму Іван Жебет вважає, що такі заходи дуже важливі, оскільки вони дозволяють виробити алгоритми взаємодії всіх служб, що відповідають за забезпечення охорони та оборони особливо важливого об'єкту - атомної станції. "У червні на ЮУАЕС пройде спільне з дирекцією ДП НАЕК "Енергоатом" загальностанційне протиаварійне тренування. Наші служби також будуть у ньому задіяні: необхідно буде забезпечити охорону станції, дотримання пропускного та внутрішньооб'єктового режиму, усі умови для прибуття та вибуття персоналу, спецтехніки й аварійних служб, а також не допустити проникнення на територію АЕС сторонніх осіб. Сьогоднішні навчання дали можливість детально підготуватися до виконання покладеного на нас завдання".

  Підбиваючи підсумки командно-штабних навчань на ЮУАЕС, представник Дирекції фізичного захисту і спеціальної безпеки ДП НАЕК "Енергоатом" Олег Полторацький дав їм загальну позитивну оцінку: "У ході сьогоднішнього заходу було продемонстровано достатній рівень знань і виправданість дій усіх учасників у цій УМОВНІЙ аварійній ситуації на атомній станції. Що ж до виявлених зауважень, то їх буде враховано в подальшій діяльності служб, що відповідають за фізичний захист ВП ЮУАЕС".