На Ташлицькій ГАЕС відбулися пожежні навчання

Вівторок, 19 Липень, 2016 - 15:16

19 липня в машинній залі гідроагрегату №1 Ташлицької гідроакумулюючої електростанції пройшли пожежні перевірочні тактико-спеціальні навчання. У них взяли участь особовий склад підрозділів Южноукраїнського гарнізону - державних пожежно-рятувальних частин №25, №27 і №28, членів оперативного штабу пожежогасіння та персоналу ТГАЕС - усього близько 40 учасників. Було задіяно вісім одиниць спецтехніки.

«За планом тактичного задуму, УМОВНА пожежа виникла в приміщенні машинної зали першого гідроагрегату ГАЕС у результаті ушкодження скляної трубки рівня масла в котлі маслонапірної установки, - повідомив заступник 1-го Державного пожежно-рятувального загону Олександр Бузун. - Внаслідок цього, масло розлилося та спалахнуло на двох різних позначках. Те, що ці позначки розташовуються нижче за рівень нижнього б’єфа, перешкоджало виконанню поставлених завдань. Площа умовного займання на них склала 70 і 100 м2 відповідно. Складнощів з ліквідації умовної пожежі додавали також наявність потерпілого, який виявився під уламками металевих конструкцій, і густе задимлення».

У двогодинному практичному тренуванні відпрацьовувалися прийоми та методи проведення розвідки, оцінки обстановки на пожежі, визначення вирішального напрямку оперативних дій пожежних підрозділів, вибір засобів і способів гасіння вогню. Особливу увагу було приділено взаємодії з оперативними службами ГАЕС. Крім стандартної екіпіровки, бійці застосовували спеціальні засоби, які захищають від ураження електричним струмом і забезпечують роботу пожежників в умовах  значної задимленості.

Пожежні навчання на об'єктах Южно-Українського енергокомплексу - заходи планові. Відповідно до затвердженого графіку, вони проводяться щокварталу.