Більше 23 мільйонів гривень виділено Кабміном на соціально-економічний розвиток прилеглих до ЮУАЕС територій

Середа, 13 Липень, 2016 - 10:04

6 липня Кабінет Міністрів України вніс зміни до «Порядку і умов надання субвенції з державного бюджету місцевим на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження», затверджених постановою КМУ від 15 лютого 2012 року.

Документом розподілено субвенцію, передбачену державним бюджетом на 2016 рік у розмірі 115 млн 893,5 тис. грн. Завдяки цим коштам регіони мають змогу вирішити чимало нагальних проблем.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, 2016 року кошти на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження ВП «Южно-Українська АЕС», буде виділено п'яти районам і двом містам Миколаївщини. Сума субвенції з державного бюджету, що надійде до Миколаївської області складе 23 млн 874,1 тис. грн. Зокрема, в бюджет області заплановано перерахувати 7162,2 тис. грн., у Арбузинський район - 2576,8 тис. грн., Братський - 1293,8 тис. грн., Вознесенський - 1814,7 тис. грн., Доманівський - 2371,6 тис. грн., Первомайський - 507,4 тис. грн. Казна Вознесенська поповниться на 4566,5 тис. грн., Южноукраїнська - на 3581,1 тис. грн.

Отримана субвенція має бути спрямована на реалізацію проектів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів об'єктів соціальної інфраструктури, мереж електро-, водо-, газо- і теплопостачання, водовідведення, забезпечення населення засобами індивідуального захисту органів дихання та препаратів стабільного йоду.

Відповідно до Закону «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», населення територій, на яких діють ядерні установки, має право на соціально-економічну компенсацію ризику від діяльності цих об'єктів. Розподіл коштів між бюджетами обласних, районних і міст обласного підпорядкування здійснюється з урахуванням кількості населення, яке проживає в зоні спостереження, та пропорційно до обсягів товарної продукції АЕС.

НАЕК «Енергоатом» - експлуатуюча організація чотирьох діючих АЕС України - сплачує збір на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зон спостереження атомних електростанцій, починаючи з 2010 року. Розмір збору складає 1% від обсягу реалізації електроенергії, що виробляється на вітчизняних АЕС за відповідний період (без урахування податку на додану вартість).