На Южно-Українській АЕС відбулося протиаварійне тренування

Четвер, 24 Листопад, 2011 - 15:35

24 листопада на Южно-Українській АЕС пройшло загальностанційне протиаварійне тренування з ліквідації комунальної аварії, пов'язаної з наслідками надзвичайних геологічних і гідрогеологічних ситуацій. У  ній були задіяні начальники змін: АЕС, черг і основних підрозділів підприємства; оперативний персонал реакторного, турбінного, електричного цехів, цеху теплової автоматики та вимірювань; штаб керівника аварійних робіт на проммайданчику; група інженерної підтримки; евакокомісія; аварійні групи та бригади; інструкторський персонал повномасштабних тренажерів навчально-тренувального центру. Крім того, безпосередню участь у заході взяв особовий склад Загону Державної пожежної охорони №1 (м. Южноукраїнськ) і штаб пожежегасіння.

Захід проводився згідно з "Графіком проведення протиаварійних тренувань аварійних груп і бригад ЮУАЕС". Тренування проходило безпосередньо на робочих місцях і повномасштабному тренажері енергоблоку №1 за схемою з умовними діями. Будь-які  реальні операції на обладнанні не виконувалися.

    Базовою подією сценарію тренування на Южно-Українській АЕС став УМОВНИЙ землетрус, у результаті якого вийшли з ладу системи основного і резервного електропостачання атомної станції. Внаслідок цього сталася УМОВНА відмова системи охолодження ядерного ректора енергоблоку №1, УМОВНИЙ викид радіоактивної пари та УМОВНЕ радіоактивне забруднення проммайданчика АЕС. Ситуацію було ускладнено УМОВНОЮ пожежею, що виникла в результаті самозаймання радіоактивних відходів у одній з ємностей сховища слаборадіоактивних відходів, а також наявністю УМОВНО постраждалого працівника.  УМОВНО ЗА ТРЕНУВАННЯМ, ситуацію було класифіковано як "Комунальну аварію", для її локалізації та ліквідації введено в дію "Аварійний план ВП ЮУАЕС".

 

Головним завданням практичних навчань була перевірка здатності персоналу АЕС самостійно, швидко та правильно ідентифікувати аварійний режим і вжити необхідних заходів для його ліквідації. Особлива увага приділялася питанням взаємодії з пожежною службою  МНС (для ліквідації УМОВНОГО вогню  було задіяно 10 одиниць спецтехніки).

Умовну аварію було зафіксовано о 10.00. Завдяки оперативним і злагодженим діям усіх учасників тренування, об 11.55 керівникові штабу аварійних робіт на проммайданчику (КАРП) доповіли: "Некерований вихід радіоактивних речовин на територію АЕС припинено, реакторні установки усіх трьох блоків атомної станції перебувають у безпечному стані, пожежу ліквідовано".

Підбиваючи загальні підсумки заходу, керівник штабу КАРП заступник генерального директора ВП ЮУАЕС Володимир Богатчук відмітив: "Головним акцентом сьогоднішнього тренування був збіг декількох аварійних чинників: землетрусу, відмови систем аварійного живлення, виникнення пожежі, необхідності надання першої допомоги. З усіма поставленими завданнями оперативний персонал станції, увесь персонал аварійних бригад впорався. Підтверджено готовність управляти процесами ліквідації аварії та її наслідків. Продемонстровано злагодженість дій зі службами МНС". Що стосується одержаних уроків, то, за словами В. Богатчука, особливу увагу в перспективі необхідно приділити системам комунікації.