Новини НАЕК "Енергоатом"

В Енергоатомі завершився другий постсертифікаційний аудит інтегрованої системи управління

Четвер, 20 Січень, 2022 - 16:34

19 січня 2022 року в Енергоатомі завершився другий постсертифікаційний аудит інтегрованої системи управління (перший проводився в 2020-му).

Енергоатом рекомендує своїм працівникам робити бустерну дозу вакцини проти коронавірусу

Четвер, 20 Січень, 2022 - 16:32

В Україні новий спалах COVID-19. Як один із способів захисту пропонується і вже дозволено всім повнолітнім вакцинованим особам (віком від 18 років) робити бустерну дозу вакцини проти коронавірусу. Оптимальний термін ревакцинації становить 6–9 місяців після завершення первинного курсу (тобто двох перших щеплень) незалежно від того, якою вакциною щепилася людина. 

Енергоатом – європейський лідер у виробництві чистої та безпечної електроенергії

П'ятниця, 14 Січень, 2022 - 14:01

2021 рік став знаковим для вітчизняної атомної галузі: оператор чотирьох атомних станцій ДП «НАЕК «Енергоатом», яке є прибутковою Компанією, відзначив своє 25-річчя, наростив обсяги виробництва, покращив фінансові показники й удосконалив торговельну стратегію. Завдяки стабільній та злагодженій роботи НАЕК завершила одразу кілька масштабних інвестиційних проєктів і за результатами плідних переговорів з міжнародними партнерами впритул підійшла до старту не менш амбітних нових.    

Керівники Енергоатома та СхідГЗК провели спільну нараду

П'ятниця, 14 Січень, 2022 - 08:27

12 січня 2022 року керівники НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та Східного гірничо-збагачувального комбінату Сергій Шовгеля за участю очільників підрозділів обох підприємств провели координаційну нараду. Зустріч була присвячена темі розвитку урановидобувної галузі України та, зокрема, взаємодії СхідГЗК з основним споживачем уранової продукції – держкомпанією «Енергоатом».

Атомна генерація несе основне навантаження у поточному опалювальному сезоні

Вівторок, 11 Січень, 2022 - 15:52

На цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко під час брифінгу 11 січня 2022 року.

В Енергоатомі проводять другий постсертифікаційний аудит інтегрованої системи управління

Понеділок, 10 Січень, 2022 - 16:37

Енергоатом почав проходити другий наглядовий аудит інтегрованої системи управління (перший відбувся 2020 року).

Інтерв’ю Петра Котіна журналу «ЕнергоБізнес»

Понеділок, 10 Січень, 2022 - 12:15

Цього року найбільша компанія – виробник електроенергії в Україні відзначає 25 років з дати свого заснування. Саме Енергоатом, який є оператором чотирьох АЕС, із року в рік залишається найбільшим виробником електроенергії.

Компанія змогла добудувати три енергоблоки, позбутися залежності від поставок ядерного палива з Росії, завантажити половину реакторів паливом виробництва Westinghouse, збудувати власне сховище для відпрацьованого ядерного палива й утримувати високі стандарти безпеки.Про співпрацю з американським партнером, роботу в умовах нового ринку електроенергії, проходження опалювального сезону та інші питання – в інтерв’ю керівника Енергоатома Петра КОТІНА.

Енергоатом вивчає можливості співпраці з британським розробником малих модульних реакторів Rolls-Royce

Четвер, 6 Січень, 2022 - 08:11

5 січня 2022 року керівництво Енергоатома провело онлайн-зустріч із представниками британської компанії Rolls-Royce, під час якої останні презентували технологію малого модульного реактора UK SMR.

Представники Rolls-Royce поінформували українську сторону про плани побудувати у Великій Британії 16 енергоблоків UK SMR до 2050 року. Очікується, що проєкт UK SMR буде сертифікований до 2024 року, а перший малий модульний реактор такого типу введуть в експлуатацію до 2029-го.

Герман Галущенко та Крістіна Квін обговорили співпрацю України і США в умовах енергетичної агресії з боку Росії

Середа, 5 Січень, 2022 - 08:21

У вівторок, 4 січня 2022 року, відбулася зустріч міністра енергетики України Германа Галущенка із тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін, за участі керівника «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна.

Енергоатом отримав нагороду на ХІІ Конкурсі кейсів з корпоративної соціальної відповідальності

П'ятниця, 31 Грудень, 2021 - 09:23

Під час конференції «Бізнес, що змінює країну» відбулася церемонія нагородження компаній-переможців ХІІ Конкурсу кейсів з корпоративної соціальної відповідальності (КСВ). Цього року в конкурсі брали участь майже півсотні відомих і великих міжнародних та українських компаній, які в своїй діяльності сповідують і втілюють в життя цілі та практики сталого розвитку.

Концепція розвитку атомно-промислового комплексу до 2026 року – крок до зміцнення енергонезалежності України

П'ятниця, 31 Грудень, 2021 - 09:21

29 грудня 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу на період до 2026 року. Документ розроблено на виконання рішення РНБО «Про заходи з нейтралізації загрози у сфері атомної енергетики і промисловості».

Триває всеукраїнський конкурс образотворчого мистецтва серед аматорів та професіоналів на тему атомної енергетики

П'ятниця, 24 Грудень, 2021 - 14:44

Енергоатом оголосив  всеукраїнський конкурс образотворчого мистецтва серед аматорів та професіоналів на тему атомної енергетики у трьох номінаціях:

• пейзаж
• портрет
• карикатура

Україна, позбавлена газу Москвою, повинна розвивати ядерну енергетику

П'ятниця, 24 Грудень, 2021 - 14:12

Французький журнал L’Express, одне з п’яти найпопулярніших в країні щотижневих новинних видань, минулого тижня надрукував статтю про енергетичні перспективи України в контексті нинішніх викликів авторства Анастасії Шапочкіної – викладачки геополітики в Інституті політичних досліджень (Sciences Po Paris). Пропонуємо вам переклад тексту.

Міністр енергетики та керівник Енергоатома обговорили майбутнє галузі з колективом Южно-Українського енергокомплексу

Четвер, 23 Грудень, 2021 - 10:24

Під час робочої поїздки на Южно-Український енергетичний комплекс 22 грудня 2021 року міністр енергетики України Герман Галущенко та керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін привітали працівників галузі з Днем енергетика.

Енергоатом виробив рекордну кількість електроенергії за добу – понад 300 мільйонів кіловат-годин

Середа, 22 Грудень, 2021 - 12:59

Українські АЕС виробили за добу понад трьохсот мільйонів кВт-год електроенергії. Про це повідомив керівник Енергоатома Петро Котін, перебуваючи на майданчику Южно-Українського енергокомплексу з нагоди пуску третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС.

Українські атомники проводять благодійну акцію «Стань Святим Миколаєм»

П'ятниця, 17 Грудень, 2021 - 14:58

Працівники ДП «НАЕК «Енергоатом» долучилися до благодійної акції «Стань Святим Миколаєм», аби допомогти дітям, позбавленим батьківської опіки. Атомники другий рік поспіль дарують свято вихованцям Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Мрія Переяславщини». На сьогодні у центрі, розташованому в селі Циблі Київської області, проживає 41 дитина (шість дошкільнят та 35 дітей віком від 12 до 16 років). Вони з різних причин обділені батьківською любов’ю та увагою, а тому потребують особливого ставлення, тепла та турботи, зокрема напередодні новорічних свят.

Безпека понад усе

Четвер, 16 Грудень, 2021 - 08:17

Відбулося чергове засідання Ради з культури безпеки.

Енергоатом вітає головування України в Енергетичному Співтоваристві

П'ятниця, 10 Грудень, 2021 - 15:45

НАЕК «Енергоатом» завжди підтримував і надалі сприятиме всебічному посиленню та розвитку енергетичної галузі, зокрема, під час президентства нашої держави в Енергетичному Співтоваристві. Країна прийняла президентство на 19-му засіданні Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства, яке відбулося 30 листопада у Сербії. Під час головування України міністр енергетики Герман Галущенко є Президентом Енергетичного Співтовариства. Глава відомства провів зустріч з новообраним директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артуром Лорковскі та заступником директора Дірком Бушле, на якому обговорили плани на період президентства України в Енергетичному Співтоваристві.

Інформаційні атаки проти Westinghouse і Енергоатома ініційовані країною-агресором

П'ятниця, 10 Грудень, 2021 - 08:04

Про це заявив очільник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін у статті «Країна реальних реакторів».

КОСМІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ: Енергоатом щодня виробляє рекордну кількість електроенергії

Середа, 8 Грудень, 2021 - 14:23

За останню добу Енергоатом виробив 300 тис. МВт·г електроенергії! Фізики і шанувальники космології знають, що одна з базових фізичних констант Всесвіту – швидкість світла – дорівнює 300 тис. км/с! Цікавий збіг цифр. До того ж, згідно з сучасними науковими даними термін існування Всесвіту становить 13,8 млрд років. Така ж цифра – 13,8 млрд ватт – становить сумарну встановлену потужність атомних енергоблоків Енергоатома. Виходить по одному ватту на кожен рік існування Всесвіту!

Нові виклики і перспективи, декарбонізація і безпека експлуатації – у фокусі головного галузевого заходу року

Четвер, 2 Грудень, 2021 - 16:20

2 грудня 2021 року завершує свою роботу міжнародна виставка атомної промисловості World Nuclear Exhibition (WNE-2021), що тривала протягом останніх днів в Парижі (Франція) і має статус головного заходу року у сфері атомної енергетики. Разом з величезною кількістю відвідувачів з усього світу у роботі виставки взяла участь делегація НАЕК «Енергоатом» на чолі з т.в.о. президента Петром Котіним.

Енергоатом взяв участь в обговореннях ролі атомної енергетики та її розвитку під час Всесвітньої ядерної виставки

Четвер, 2 Грудень, 2021 - 08:36

1 грудня 2021 року керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін взяв участь у панельній сесії WNE-2021, присвяченій розвитку інноваційних ядерних технологій, а також їхній ролі в декарбонізації, забезпеченні добробуту населення та сталого економічного розвитку. До дискусій також долучилися керівники компаній Westinghouse, Orano, CEZ та генеральний директор Всесвітньої ядерної асоціації (WNA).

В Енергоатомі назвали імена фіналістів ХІІ-го та ХІІІ-го конкурсів наукових доповідей молодих фахівців

Середа, 1 Грудень, 2021 - 15:45

Фінали ХІІ-го та ХІІІ-го конкурсів наукових доповідей серед молодих працівників ДП «НАЕК «Енергоатом» відбулися в Дирекції Компанії. Цього року проводили два конкурси – серед переможців у відокремлених підрозділах і Дирекції за 2020-й та 2021-й, адже через карантинні обмеження фінал минулорічного змагання був перенесений.

Керівники Енергоатома та Electricité de France обговорили перспективні напрями співпраці

Середа, 1 Грудень, 2021 - 10:47

30 листопада в рамках участі у Всесвітній ядерній виставці WNE-2021 т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін і голова правління та виконавчий директор французької компанії Electricité de France (EDF) Жан-Бернар Леві провели зустріч з актуальних питань двостороннього співробітництва. У розмові також взяв участь Посол України у Французькій Республіці Вадим Омельченко.

Щедрий вівторок: працівники Енергоатома взяли участь в забігу, який проходив у форматі вуличної вистави

Вівторок, 30 Листопад, 2021 - 15:59

Щедрий вівторок, або міжнародний «День Добрих справ», цього року в Україні відзначають 30 листопада. Цього дня мільйони людей з усього світу заради популяризації культури благодійності й просто від душі роблять добрі справи. Долучитися може кожен, поділившись своїм часом і талантом, грошима чи інформацією. Працівники Енергоатома також приєдналися до міжнародного руху, який шириться світом з 2012 року, та взяли участь у цікавому нестандартному заході – Щедрому забігу.

Енергоатом категорично проти підвищення тарифів на транспортування електроенергії

Вівторок, 30 Листопад, 2021 - 14:50

Підготовку такого рішення у розпал опалювального сезону НАЕК «Енергоатом» вважає диверсією проти стабільного ринку та механізму ПСО.

НАЕК «Енергоатом» бере участь у міжнародній виставці World Nuclear Exhibition

Вівторок, 30 Листопад, 2021 - 12:23

З 30 листопада до 2 грудня 2021 року у Парижі (Франція) проходить міжнародна виставка атомної промисловості World Nuclear Exhibition (WNE-2021), організаторами якої виступають Французька асоціація ядерної промисловості (GIFEN) і RX France. Виставку відвідають представники більш ніж 600 компаній із понад 30 країн. Від НАЕК «Енергоатом» у заході беруть участь т.в.о. президента Компанії Петро Котін та директор з міжнародного співробітництва Тарас Токарський.

Диверсифікація триває: чотири блоки Запорізької АЕС повністю завантажені ядерним паливом Westinghouse

Понеділок, 29 Листопад, 2021 - 16:37

ДП «НАЕК «Енергоатом» приділяє особливу увагу питанню диверсифікації джерел постачання ядерного палива на вітчизняні АЕС заради забезпечення енергетичної незалежності України. Успішна співпраця НАЕК з американською компанією Westinghouse у цьому напрямі триває вже кілька десятиліть і позначена реальними й відчутними результатами.

Енергоатом відправив першу партію радіоактивних відходів з АЕС на захоронення на комплекс «Вектор»

Четвер, 25 Листопад, 2021 - 11:49

ДП НАЕК «Енергоатом» передав першу партію радіоактивних відходів (30 контейнерів із солебітумним компаундом) з Рівненської атомної електростанції для постійного зберігання та захоронення на комплекс «Вектор» Державного спецпідприємства ЦППРВ. Транспортування виконали фахівці Аварійно-технічного центру, який є відокремленим підрозділом НАЕК «Енергоатом». Початок передачі РАВ на державне сховище – це результат численних організаційних і технічних заходів, виконаних Енергоатомом спільно з ДСП ЦППРВ. На черзі – підготовка передачі експлуатаційних радіоактивних відходів, що накопичуються на Южно-Українській, Хмельницькій та Запорізькій АЕС.

Енергоатом не претендує на кошти, передбачені для погашення боргів перед виробниками ВДЕ

Четвер, 25 Листопад, 2021 - 10:24

22 листопада 2021 року Північний апеляційний господарський суд ухвалив рішення на користь ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо стягнення з ДП «Гарантований покупець» 4,1 млрд грн за поставлену в березні – травні 2020 р. електроенергію.

Обрано нового президента Асоціації «Український Ядерний Форум»

Середа, 24 Листопад, 2021 - 11:34

23 листопада 2021 року на загальних зборах учасників асоціації «Український Ядерний Форум» (УЯФ) обрали нового президента організації. Ним став т.в.о. першого віцепрезидента ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Остаповець. Також обрали склад президії УЯФ і визначили термін її  повноважень.

Розвиток ядерної енергетики – спосіб досягнення декарбонізації

Середа, 24 Листопад, 2021 - 09:55

В міжнародній конференції «Атомні можливості для розвитку країни», що 22 листопада 2021 року відбулася у столиці з нагоди 25-річчя ДП «НАЕК «Енергоатом», взяли участь керівники дипломатичних місій, Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) і Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС).

Енергоатом і американська компанія Westinghouse підписали угоди про будівництво в Україні нових атомних енергоблоків

Вівторок, 23 Листопад, 2021 - 08:20

На міжнародній конференції «Атомні можливості для розвитку країни» НАЕК «Енергоатом» і американська компанія Westinghouse підписали угоди щодо будівництва двох нових атомних енергоблоків на майданчику Хмельницької АЕС. Церемонія підписання відбулася за присутності глави Міністерства енергетики України Германа Галущенка, Тимчасової повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін. Свої підписи на документах поставили керівник Енергоатома Петро Котін та президент і генеральний директор Westinghouse Патрік Фрагман.

Стабільно працюючи для населення та промисловості України, Енергоатом дає старт новому етапу розвитку вітчизняної атомної енергетики

Понеділок, 22 Листопад, 2021 - 08:54

Енергоатом продовжує ефективно працювати під час осінньо-зимового періоду, успішно долаючи всі виклики сучасної доби та виконуючи покладені на Компанію спеціальні обов’язки із забезпечення населення доступною електроенергією, і водночас розпочинає новий етап розвитку атомної енергетики України.

Проєкт відновлення Вознесенської ГЕС: новий центр туризму, відпочинку та відкриття водних перевезень

П'ятниця, 19 Листопад, 2021 - 08:48

НАЕК «Енергоатом» розглядає можливість відновлення Вознесенської ГЕС – першої української гідроелектростанції, яка була введена в експлуатацію 8 травня 1927 року, але вже кілька десятиліть не працює.

Україна здійснює пробні прогони до першого в світі Централізованого сховища відпрацьованого палива, вивантаженого з реакторів російського виробництва

Четвер, 18 Листопад, 2021 - 14:42

Багаторічний партнер Енергоатома, американська компанія Holtec опублікувала на своєму офіційному сайті статтю про результати двостороннього співробітництва в одному з найамбітніших атомних проєктів – будівництві Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Пропонуємо до вашої уваги переклад матеріалу.

Зроблено черговий крок до будівництва нових енергоблоків в Україні

Середа, 17 Листопад, 2021 - 11:37

14 листопада 2021 року завершився візит делегації американської компанії Westinghouse в Україну на запрошення ДП «НАЕК «Енергоатом». Його першим етапом стали відвідини Хмельницької АЕС, де заплановано будівництво енергоблоків з використанням новітньої технології АР 1000. Під час перемовин у Києві українська й американська сторони детально розглянули питання майбутньої співпраці, зокрема місця розташування нових ядерних енергоблоків на ХАЕС, огляд систем обладнання АР 1000, тренування персоналу. Також обговорили стратегію та час виконання поставок, пов’язаних із реалізацією проєкту, підходи до фінансування будівництва і ліцензування технології АР 1000 в Україні. 

АЕС України стабільно працюють у штатному режимі

Четвер, 11 Листопад, 2021 - 10:55

Напередодні на адресу Рівненської та Южно-Української АЕС надійшли повідомлення щодо загрози здійснення акту ядерного тероризму (диверсії) проти цих атомних станцій. Персонал Компанії відреагував на інформацію належним чином.

Енергоатом спростовує фейк про блокування перезавантаження палива на АЕС

Середа, 10 Листопад, 2021 - 08:50

НАЕК «Енергоатом» вважає фейковою і такою, що завдає шкоди репутації Компанії, інформацію про нібито заблоковане перезавантаження палива на трьох із чотирьох українських АЕС. Такі повідомлення опублікувала днями низка прокремлівських ЗМІ, які працюють на дестабілізацію ситуації як всередині України, так і поза її межами.

Розпочато практичну роботу з Westinghouse по будівництву нових енергоблоків: «американський десант» висадився на майданчику Хмельницької АЕС

Вівторок, 9 Листопад, 2021 - 08:20

7 листопада 2021 року 12 висококваліфікованих інженерів американської компанії Westinghouse під керівництвом першого віце-президента з комерційної діяльності Westinghouse Елайяса Гедеона та віце-президента компанії з будівництва нових АЕС Джоела Ікера прибули на майданчик Хмельницької АЕС.

НА РАЕС ВІДБУЛИСЯ УСПІШНІ ВИПРОБУВАННЯ З ВИВАНТАЖЕННЯ ВІДПРАЦЬОВАНОГО ЯДЕРНОГО ПАЛИВА ЗА ТЕХНОЛОГІЄЮ HOLTEС INTERNATIONAL

Понеділок, 8 Листопад, 2021 - 14:13

6 листопада під час робочого візиту очільник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін інспектував випробування з імітації вивантаження відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) за технологією Holtec International з енергоблока №3 Рівненської атомної електростанції.

Україна приєдналася до американської ініціативи Net Zero World

Понеділок, 8 Листопад, 2021 - 11:07

Завдяки своїм атомним потужностям та виробництву максимально чистої й безпечної електроенергії Україна отримала можливість долучитися до ініціативи Сполучених Штатів Net Zero World.

За результатами 9-ти місяців 2021 року Енергоатом отримав 2,35 млрд грн чистого прибутку

Середа, 3 Листопад, 2021 - 16:13

За 9 місяців поточного року валовий прибуток ДП «НАЕК «Енергоатом» становив 6,1 млрд грн, чистий прибуток – 2,35 млрд грн. Для порівняння: за підсумками 9-ти місяців 2020 р. Компанія мала 8,64 млрд грн валового прибутку та 6,45 млрд грн чистого збитку.

Енергоатом стає основою енергетичної безпеки і енергонезалежності держави – прем’єр-міністр

Середа, 3 Листопад, 2021 - 08:04

2 листопада 2021 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час робочої поїздки у Запорізьку область ознайомився з діяльністю ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом», що є найбільшою атомною електростанцією в Європі. Можливість подальшої безпечної роботи енергоблоків Запорізької АЕС при повторному продовженні терміну експлуатації стане важливим внеском у зміцнення енергетичної безпеки країни, - заявив очільник уряду під час робочої поїздки в Запорізьку область. Керівник Енергоатома Петро Котін ознайомив урядову делегацію з роботою атомної станції та розповів про готовність української атомної галузі до осінньо-зимового періоду.

В Енергоатомі розпочали кампанію медичного страхування працівників на 2022 рік

Понеділок, 1 Листопад, 2021 - 16:12

ДП «НАЕК «Енергоатом» знову проводить добровільне медичне страхування членів трудового колективу. Вже на наступний – 2022-й – рік. Зараз розробляються страхові договори із пропозиціями пакетів страхування різної вартості – з огляду на результати моніторингу захворюваності персоналу Компанії й інші особливості, виявлені упродовж попередніх страхових періодів.

Добровільне медичне страхування в Енергоатомі є одним із пріоритетів соціальної політики

П'ятниця, 29 Жовтень, 2021 - 16:27

В умовах пандемії COVID-19 вакцинація та медичне страхування є пріоритетом соціальної політики ДП «НАЕК «Енергоатом». Компанія неухильно забезпечує стабільну і безпечну роботу атомних станцій, тому з року в рік невпинно піклується про стан здоров’я своїх працівників, надаючи їм можливість скористатися всіма перевагами корпоративного добровільного медичного страхування (ДМС).

Енергоатом планує створити резерв електроенергії на осінньо-зимовий період

Четвер, 28 Жовтень, 2021 - 11:52

На сьогодні ДП «НАЕК «Енергоатом», яке виробляє 57% електроенергії в Україні, є основним виконавцем ПСО, забезпечуючи потреби населення в дешевій електричній енергії.

Енергоатом вчасно та якісно виконує ремонтну кампанію

Середа, 27 Жовтень, 2021 - 16:32

ДП «НАЕК «Енергоатом», в рамках підготовки до проходження піків опалювального сезону, виконало всі організаційно-технічні заходи для підготовки атомних електростанцій України до осінньо-зимового періоду (ОЗП). Для успішного та стабільного проходження сезону будуть залучатися наявні атомні потужності, і якщо знадобиться, то працюватимуть 14 з 15 українських енергоблоків.

Команда ЕНЕРГОАТОМА – призер 12th WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021

Вівторок, 26 Жовтень, 2021 - 15:52

У столиці відбулися дводенні змагання WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON. Цього разу, Київ гостинно приймав вже 12-й такий марафон, Компанія Енергоатом стала призером одразу в двох «номінаціях».

В Енергоатомі вдруге провели День відкритих дверей для дітей

Понеділок, 25 Жовтень, 2021 - 14:08

Вже доброю традиціє стало знайомити дітей працівників Енергоатома з роботою Компанії – 23 жовтня НАЕК вдруге провела День відкритих дверей для школярів.

Енергоатом безкоштовно постачає медичний кисень у лікарні для порятунку хворих

Субота, 23 Жовтень, 2021 - 08:37

НАЕК «Енергоатом» продовжує безкоштовно постачати у лікарні українських міст медичний кисень, вкрай необхідний для важкохворих на коронавірусну хворобу. Цей лікарський засіб виробляється на трьох атомних станціях – Запорізькій, Рівненській та Хмельницькій. В березні 2021 року Компанія отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва лікарського засобу «Медичний кисень» у рамках реалізації проєкту «Енергоатом Медицина».

Енергоатом представив атомні можливості для енергонезалежності України на XIX Міжнародному енергетичному бізнес-формі «5Е»

П'ятниця, 22 Жовтень, 2021 - 08:15

З 19 по 21 жовтня в Києві проходив XIX Міжнародний енергетичний бізнес-форм «5Е», організований Міжнародною Радою з великих електричних систем в Україні (Conseil International Des Grands RESEAUX Électriques – CIGRE). Фахівці галузі зібралися на форумі для обговорення поточного стану електроенергетичного комплексу та можливих шляхів вирішення існуючих проблем з точки зору перспектив сталого розвитку.

Керівник Енергоатома Петро Котін окреслив стратегію розвитку атомної галузі України під час першого Українського газового інвестиційного конгресу

Четвер, 21 Жовтень, 2021 - 08:37

20-22 жовтня 2021 року в Україні проходить перший Конгрес Ukraine Gas Investment (UGIC), який зібрав лідерів нафтогазової галузі, представників державних інституцій багатьох країн світу, інвестиційних фондів для обговорення стратегії розвитку енергетичної галузі.

Керівник Енергоатома Петро Котін: під час осінньо-зимового періоду працюватимуть 14 енергоблоків, а якщо знадобиться – то й всі 15

Середа, 20 Жовтень, 2021 - 09:05

Під час робочого візиту на Запорізьку АЕС 18 жовтня 2021 року, керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін провів нараду щодо підготовки Компанії до осінньо-зимового періоду (ОЗП) та спорудження нових атомних потужностей. В нараді взяли участь радник прем‘єр-міністра України Юрій Бойко та член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Коваленко.

Герман Галущенко задоволений станом готовності атомної енергетики до проходження осінньо-зимового періоду

Понеділок, 18 Жовтень, 2021 - 16:25

17 жовтня Міністр енергетики Герман Галущенко відвідав Запорізьку атомну електростанцію. Мета поїздки – проведення наради щодо готовності атомної енергетики до проходження осінньо-зимового періоду.

Енергоатом організував вакцинацію персоналу і закликає дбати про своє здоров’я

Понеділок, 11 Жовтень, 2021 - 08:09

Як соціально відповідальна компанія, Енергоатом організував вакцинацію своїх працівників проти коронавірусної інфекції. Сьогодні весь персонал атомних електростанцій може оперативно й у зручний час зробити щеплення в пунктах вакцинації, організованих у Києві та містах-супутниках АЕС. В наявності вакцини виробників Pfizer, Moderna, Astra Zeneca, CoronaVac.

Енергоатом підтримує протестну акцію Атомпрофспілки України проти блокування рахунків Компанії

П'ятниця, 8 Жовтень, 2021 - 16:16

У п’ятницю, 8 жовтня 2021 року, Атомпрофспілка провела акцію протесту перед Міністерством юстиції задля запобігання критичної ситуації, яка виникла в атомній галузі України.   

Кризу спричинили дії Державної виконавчої служби, яка наклала арешт на рахунки Національної атомної енергогенеруючої компанії на підставі виконавчого впровадження про стягнення заборгованості, якої не існує.

Енергоатом не дозволить диверсії проти держави

Четвер, 7 Жовтень, 2021 - 12:59

ДП «НАЕК «Енергоатом» звертається до державних органів влади та правоохоронних органів з вимогою недопущення грабіжницького списання коштів з рахунків та захисту прав стратегічного державного підприємства.

Звернення Атомпрофспілки України

Середа, 6 Жовтень, 2021 - 15:27

Cьогодні навколо Державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» склалася критична ситуація. Вона пов’язана з арештом рахунків державної Компанії на підставі виконавчого впровадження Державною виконавчою службою про стягнення заборгованості, якої не існує, з ДП НАЕК «Енергоатом» на користь ЗАТ «Спільне українсько-американське підприємство з іноземними інвестиціями «Укрелектроват» у сумі 127,3 млн грн, з яких сума основного боргу становить лише 2,5 млн грн.

Енергоатом представлений в українському павільйоні на всесвітній виставці Експо-2020

Середа, 6 Жовтень, 2021 - 15:13

На всесвітній виставці Експо-2020, яка проходить у Дубаї (ОАЕ) під загальною назвою «Об’єднуючи розуми, створюємо майбутнє», з-поміж 190 країн світу бере участь і Україна, й НАЕК «Енергоатом» представлена в українському павільйоні.

Співпраця з МАГАТЕ: українські атомники поділилися технічним досвідом з пакистанськими колегами

Вівторок, 5 Жовтень, 2021 - 16:10

У рамках технічної співпраці з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ) Енергоатом приймав на базі Науково-технічного центру та Рівненської АЕС фахівців Національного центру неруйнівного контролю (NCNDT) Пакистану.  

Енергоатом готовий до осінньо-зимового періоду та підтримки стабільної роботи енергосистеми держави

Вівторок, 5 Жовтень, 2021 - 16:06

Енергоатом виконав усі організаційно-технічні заходи для підготовки атомних станцій України до осінньо-зимового періоду (ОЗП), під час якого працюватимуть щонайменше 14 енергоблоків вітчизняних АЕС.

Енергоатом забезпечить потреби української залізниці в електроенергії

П'ятниця, 1 Жовтень, 2021 - 08:05

Учора, 30 вересня 2021 року, на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 499 від 5 червня 2019 року відбувся аукціон ДП «НАЕК «Енергоатом» у формі спеціальної сесії з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами.

Керівництво Енергоатома обговорило з представниками Electricité de France можливі напрямки співпраці

Четвер, 30 Вересень, 2021 - 16:05

29 вересня 2021 року відбулася зустріч керівництва ДП «НАЕК «Енергоатом» з представниками Electricité de France (EDF). Сторони обговорили низку важливих питань, що представляють спільний інтерес, зокрема щодо співробітництва в контексті підписаних угод з питань переробки відпрацьованого ядерного палива та впровадження маневрених режимів роботи АЕС.

Керівник Енергоатома Петро Котін залучив ветеранів атомної галузі до участі в реалізації нових проєктів

Четвер, 30 Вересень, 2021 - 09:14

Петро Котін провів зустріч із членами експертно-аналітичної ради ветеранів атомної енергетики – Володимиром Бронніковим, Віктором Шендеровичем, Миколою Штейнбергом, Володимиром Павленком та Максимом Кременем.

На Форумі Атомпрофспілки обговорили стратегічні для держави проєкти

Понеділок, 27 Вересень, 2021 - 09:21

24 вересня цього року в смт Затока Одеської області розпочався Форум Атомпрофспілки України. Основною темою дискусій став розвиток атомної енергетики та промисловості і роль профспілки у реалізації завдань, зокрема, поставлених перед атомниками Президентом України Володимиром Зеленським.

Курс на досконалість: ВАО АЕС продовжує співпрацю з Енергоатомом щодо підвищення безпеки

П'ятниця, 24 Вересень, 2021 - 09:57

НАЕК «Енергоатом» вже не перший десяток років активно і плідно співпрацює зі Всесвітньою асоціацією організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС), щодо безпеки експлуатації атомних енергоблоків. Зокрема, за цілковитої підтримки Компанії ВАО АЕС регулярно здійснює планові інспекції українських атомних електростанцій. Остання така місія технічної підтримки проводилася на Хмельницькій АЕС на початку вересня і тривала 10 днів.

Енергоатом розпочав виконання нового механізму ПСО, що дозволить знизити вартість електроенергії для майже 80% побутових споживачів

Четвер, 23 Вересень, 2021 - 15:46

ДП «НАЕК «Енергоатом» у встановлені Урядом строки розпочало виконання спеціальних обов’язків за новою фінансовою моделлю забезпечення доступності електричної енергії для населення.  

Українські атомники завоювали золото і срібло Спартакіади працівників промисловості та транспорту

Середа, 22 Вересень, 2021 - 10:31

Спортсмени Енергоатома продовжують успішні виступи на всеукраїнських спортивних змаганнях. Збірна команда Атомпрофспілки на XXVI Всеукраїнській міжгалузевій спартакіаді трудящих промислової сфери та транспорту, яка пройшла у селищі Коблево Миколаївської області, була представлена працівниками всіх чотирьох АЕС України. Очолював її керівник профспілкової організації Хмельницької АЕС, голова ЦФСК «Атом України» Михайло Гук. З тридцяти спортсменів-атомників 15 представляли Южноукраїнську АЕС.

Енергоатом підтримує розвиток і рівні можливості для жінок в атомній галузі

Вівторок, 21 Вересень, 2021 - 14:01

ДП «НАЕК «Енергоатом» та громадська організація WiN Ukraine презентували програму «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці» на майданчику Запорізької атомної електростанції. Цей захід став третім у низці подій, організованих з метою успішної самореалізації працівниць підприємств атомної галузі. Учасницям семінару-форуму провели захоплюючу інтерактивну лекцію про особливості лідерства в сучасному світі й роль жінок у його розвиткові. Під час практичної частини від головного тренера фахівчині ЗАЕС мали змогу дізнатися про ефективні методи співпраці та взаємодії в обраній сфері.

Команда Енергоатома здобула 61 нагороду під час Відкритого Кубку з плавання Lviv Open Cup 2021

Вівторок, 21 Вересень, 2021 - 08:29

Уперше в Україні відбувся 6-денний марафон з плавання в рамках Відкритого Кубку Львова з плавання Lviv Open Cup 2021, під час якого збірна Енергоатома виборола понад півсотні медалей.

Команда НАЕК «Енергоатом» – лідер Київського півмарафону-2021!

Вівторок, 21 Вересень, 2021 - 08:27

Бігуни Енергоатома завоювали перше місце в командному заліку на Київському півмарафоні-2021, продемонструвавши найкращі результати та надзвичайну витривалість на дистанціях. Учасники команди – В’ячеслав Оголенко, Станіслав Харечко, Євген Данильчук та Владислав Онопрієнко – упевнено обійшли своїх найближчих опонентів на 18 хвилин. Їхніми суперниками були 7 потужних команд легкоатлетів з різних міст України.

Петро Котін бере участь у роботі 65-ї Генеральної конференції МАГАТЕ

Вівторок, 21 Вересень, 2021 - 08:25

Керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін у складі офіційної делегації України бере участь у роботі 65-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, яка проходить 20-24 вересня 2021р. у місті Відень, Австрія.

Завершилися навчання фахівців-секондистів для участі у партнерських перевірках ВАО АЕС по всьому світу

Понеділок, 20 Вересень, 2021 - 12:14

З 30 серпня по 17 вересня 2021 року у Дирекції НАЕК «Енергоатом» та на Південноукраїнській АЕС представники Паризького центру (ПЦ) Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС) провели навчання для українських фахівців, які проходять конкурсний відбір на посаду секондистів ПЦ.

Енергоатом не допустить диверсії проти держави

Четвер, 16 Вересень, 2021 - 09:03

ДП «НАЕК «Енергоатом» звертається до державних органів влади та правоохоронних органів з вимогою недопущення грабіжницького списання коштів з рахунків та захисту прав стратегічного державного підприємства.

Керівник Енергоатома Петро Котін: мета НАЕК – мільярд гривень на соціальний розвиток

Середа, 15 Вересень, 2021 - 09:23

Енергоатом провів розширене засідання Дирекції та профспілкового комітету Компанії з підведення підсумків виконання Колективного договору у першому півріччі 2021 року.

В Енергоатомі достатня кількість висококваліфікованих фахівців для реалізації нових масштабних завдань

Вівторок, 14 Вересень, 2021 - 16:14

Задля реалізації завдань зменшення викидів вуглецю та декарбонізації світової економіки у світі розпочався новий етап розвитку ядерної енергетики, підвищення безпеки й ефективності роботи атомних електростанцій. Адже саме цей вид екологічно чистої генерації здатен у найкоротші терміни надійно замінити теплову генерацію.

НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse провели спільну зустріч з питань розміщення реакторів AP1000 в Україні

Понеділок, 13 Вересень, 2021 - 08:29

Задля реалізації домовленостей, закладених під час візиту Президента України Володимира Зеленського до США, 10 вересня 2021 року відбулася зустріч делегацій НАЕК «Енергоатом» на чолі з керівником Компанії Петром Котіним  та Westinghouse на чолі зі старшим віцепрезидентом з комерційної діяльності Еліасом Гедеоном.

Керівники Westinghouse та НАЕК «Енергоатом» спільно оглянули майданчик АЕС Вогл (США) та перевірили хід будівництва 3 та 4 енергоблоків за технологією AP1000

Четвер, 9 Вересень, 2021 - 08:39

3 вересня 2021 р. керівники Westinghouse Electric Company – президент з енергетичних систем Девід Дюрхем, старший віцепрезидент з торгових операцій Еліас Гедеон, інші посадові особи компанії та очільник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін провели спільний огляд майданчика АЕС Вогл («Vogtle»), штат Джорджія, США, та перевірили хід будівництва 3 та 4 енергоблоків за технологією AP1000 компанії Westinghouse.

Енергоатом продовжує співпрацю з МАГАТЕ – на ЗАЕС розпочато чергову інспекцію

Вівторок, 7 Вересень, 2021 - 12:33

ДП «НАЕК «Енергоатом» дотримується політики всебічної відкритості у питаннях безпеки експлуатації ядерних енергоблоків, задля чого плідно співпрацює з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ). За цілковитої підтримки Компанії МАГАТЕ здійснює планові інспекції українських атомних електростанцій, головною метою яких є перевірка на предмет відсутності незаявленого ядерного матеріалу.

Керівник Енергоатома відвідав майданчик з обладнанням Westinghouse у Південній Кароліні

Понеділок, 6 Вересень, 2021 - 09:01

В рамках поїздки до США керівник Енергоатома Петро Котін відвідав склади з обладнанням компанії Westinghouse Electric у Південній Кароліні, де зберігається устаткування для будівництва атомних реакторів Westinghouse. Саме це обладнання та комплектуючі планується використати для будівництва нового енергоблока на Хмельницькій АЕС за американською технологією АР1000, про що було підписано відповідний меморандум між двома компаніями.

В Енергоатомі провели День відкритих дверей для дітей

П'ятниця, 3 Вересень, 2021 - 16:43

НАЕК «Енергоатом» теж відзначила початок нового навчального року – в п’ятницю, 3 вересня 2021 року, Компанія відчинила свої двері для дітей працівників.

Енергоатом створює новий атестаційний орган на базі Атомремонтсервісу

П'ятниця, 3 Вересень, 2021 - 12:39

ДП «НАЕК «Енергоатом» продовжує застосовувати міжнародний досвід у процесі створення атестаційних органів. Нині Компанія створює новий атестаційний орган систем експлуатаційного неруйнівного контролю металу (СЕНК) на базі відокремленого підрозділу «Атомремонтсервіс». Персонал НАЕК проходитиме атестування за допомогою нової компетентної структури, що працюватиме відповідно до практичних рекомендацій Європейської системи з оцінки інспекцій ядерних установок (European network for inspection and qualification, ENIQ) та міжнародної практики.

Енергоатом мотивує жінок до самореалізації в атомній галузі

Четвер, 2 Вересень, 2021 - 10:14

НАЕК «Енергоатом» та громадська організація WiN Ukraine продовжують програму «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці», що охоплює всі атомні станції України. 1 вересня майданчиком для захопливих тренінгів і мотиваційних виступів стала Рівненська АЕС. Головний акцент заходу – на інтерактивних лекціях про особливості лідерства в сучасному світі й роль жінок у його розвиткові, а також практична частина від головного тренера семінару-форуму.

НАЕК «Енергоатом» та NuScale Power підписали меморандум щодо можливості впровадження малих модульних реакторів в Україні

Четвер, 2 Вересень, 2021 - 08:42

НАЕК «Енергоатом» та компанія NuScale Power у присутності міністра енергетики України Германа Галущенка підписали Меморандум про взаєморозуміння з метою вивчення можливості будівництва АЕС NuScale в Україні.

Керівники Енергоатома та Holtec International обговорили співпрацю

Четвер, 2 Вересень, 2021 - 08:41

По завершенні зустрічі Президента України Володимира Зеленського з представниками ділових кіл США, що відбулася 1 вересня 2021 року в рамках робочого візиту глави держави до Сполучених Штатів Америки, керівник Енергоатома Петро Котін провів зустріч із засновником та президентом компанії Holtec International Крісом Сінгхом.

Енергоатом та Westinghouse підписали Меморандум про спільне будівництво енергоблоків в Україні

Вівторок, 31 Серпень, 2021 - 19:11

Глава держави Володимир Зеленський вітає підписання Меморандуму про спільне будівництво енергоблоків в Україні  між НАЕК  «Енергоатом» та Westinghouse. Добудову Хмельницької АЕС визначено пілотним проєктом, надалі сторони мають збудувати ще чотири енергоблоки за американською новітньою технологією АР1000. Загальна вартість проєкту становитиме до 30 мільярдів доларів США.

Міністр енергетики Герман Галущенко: нова модель ПСО – це ключ до енергетичної безпеки

Вівторок, 31 Серпень, 2021 - 13:16

Очільник Міненерго Герман Галущенко переконаний, що нова фінансова модель ПСО (покладання на державні підприємства спецобов’язків із забезпечення населення доступною електроенергією) змінює роль і вагу на ринку державної генерації, яка виробляє переважну частку електроенергії для країни, допомагає знижувати тариф для побутових споживачів та вирішує питання енергетичної безпеки держави. Про це пан Галущенко заявив в інтерв’ю інформагентству «Інтерфакс-Україна».

Енергоатом та WiN Ukraine втілюють проєкт професійного розвитку жінок в атомній енергетиці

Вівторок, 31 Серпень, 2021 - 08:04

НАЕК «Енергоатом» та громадська організація WiN Ukraine розпочали програму «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці», яка охопить всі атомні станції України. Першим майданчиком 30 серпня стала Хмельницька АЕС. Головний акцент заходу – на інтерактивних лекціях про особливості лідерства в сучасному світі й роль жінок у його розвиткові, а також практична частина від головного тренера семінару-форуму.

Створюємо національного чемпіона

Четвер, 26 Серпень, 2021 - 08:04

Компанія «Енергоатом» посідає 8-ме місце у світі за потужністю атомних станцій і виробляє понад половину всієї електроенергії України. Але зараз її потенціал наче закутий у кайдани: незавершена корпоративна реформа, успадкований із часів Радянського Союзу стиль відносин з власником – державою, негнучкість і відсутність свободи у виборі шляхів розвитку та залученні інвестицій... Такою зараз є реальність однієї з найбільших компаній України. Про це міністр енергетики України Герман Галущенко написав у своєму блозі, опублікованому в інтернет-виданні «Лівий берег» (Lb.ua). 

Енергонезалежність: Енергоатом дає старт роботі ЦСВЯП

П'ятниця, 20 Серпень, 2021 - 14:26

20 серпня 2021 року, напередодні 30-ї річниці Незалежності України, Енергоатом урочисто презентував новозбудоване Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) – один із наймасштабніших проєктів у галузі ядерної енергетики. 

18 серпня атомні станції України виробили 214,36 млн кВт·г електроенергії

Четвер, 19 Серпень, 2021 - 16:34

Станом на 19 серпня 2021 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 040 МВт, поточна потужність становить 9 040 МВт.

30 років на варті безпеки: досягнення, пріоритети та плани

Четвер, 19 Серпень, 2021 - 16:26

18 серпня 2021 року Українське ядерне товариство за участі Енергоатома провело міжнародну науково-практичну конференцію на тему «30 років на варті безпеки: досягнення, пріоритети та плани».

Сторінки