Новини НАЕК "Енергоатом"

Герман Галущенко задоволений станом готовності атомної енергетики до проходження осінньо-зимового періоду

Понеділок, 18 Жовтень, 2021 - 16:25

17 жовтня Міністр енергетики Герман Галущенко відвідав Запорізьку атомну електростанцію. Мета поїздки – проведення наради щодо готовності атомної енергетики до проходження осінньо-зимового періоду.

Енергоатом організував вакцинацію персоналу і закликає дбати про своє здоров’я

Понеділок, 11 Жовтень, 2021 - 08:09

Як соціально відповідальна компанія, Енергоатом організував вакцинацію своїх працівників проти коронавірусної інфекції. Сьогодні весь персонал атомних електростанцій може оперативно й у зручний час зробити щеплення в пунктах вакцинації, організованих у Києві та містах-супутниках АЕС. В наявності вакцини виробників Pfizer, Moderna, Astra Zeneca, CoronaVac.

Енергоатом підтримує протестну акцію Атомпрофспілки України проти блокування рахунків Компанії

П'ятниця, 8 Жовтень, 2021 - 16:16

У п’ятницю, 8 жовтня 2021 року, Атомпрофспілка провела акцію протесту перед Міністерством юстиції задля запобігання критичної ситуації, яка виникла в атомній галузі України.   

Кризу спричинили дії Державної виконавчої служби, яка наклала арешт на рахунки Національної атомної енергогенеруючої компанії на підставі виконавчого впровадження про стягнення заборгованості, якої не існує.

Енергоатом не дозволить диверсії проти держави

Четвер, 7 Жовтень, 2021 - 12:59

ДП «НАЕК «Енергоатом» звертається до державних органів влади та правоохоронних органів з вимогою недопущення грабіжницького списання коштів з рахунків та захисту прав стратегічного державного підприємства.

Звернення Атомпрофспілки України

Середа, 6 Жовтень, 2021 - 15:27

Cьогодні навколо Державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» склалася критична ситуація. Вона пов’язана з арештом рахунків державної Компанії на підставі виконавчого впровадження Державною виконавчою службою про стягнення заборгованості, якої не існує, з ДП НАЕК «Енергоатом» на користь ЗАТ «Спільне українсько-американське підприємство з іноземними інвестиціями «Укрелектроват» у сумі 127,3 млн грн, з яких сума основного боргу становить лише 2,5 млн грн.

Енергоатом представлений в українському павільйоні на всесвітній виставці Експо-2020

Середа, 6 Жовтень, 2021 - 15:13

На всесвітній виставці Експо-2020, яка проходить у Дубаї (ОАЕ) під загальною назвою «Об’єднуючи розуми, створюємо майбутнє», з-поміж 190 країн світу бере участь і Україна, й НАЕК «Енергоатом» представлена в українському павільйоні.

Співпраця з МАГАТЕ: українські атомники поділилися технічним досвідом з пакистанськими колегами

Вівторок, 5 Жовтень, 2021 - 16:10

У рамках технічної співпраці з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ) Енергоатом приймав на базі Науково-технічного центру та Рівненської АЕС фахівців Національного центру неруйнівного контролю (NCNDT) Пакистану.  

Енергоатом готовий до осінньо-зимового періоду та підтримки стабільної роботи енергосистеми держави

Вівторок, 5 Жовтень, 2021 - 16:06

Енергоатом виконав усі організаційно-технічні заходи для підготовки атомних станцій України до осінньо-зимового періоду (ОЗП), під час якого працюватимуть щонайменше 14 енергоблоків вітчизняних АЕС.

Енергоатом забезпечить потреби української залізниці в електроенергії

П'ятниця, 1 Жовтень, 2021 - 08:05

Учора, 30 вересня 2021 року, на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 499 від 5 червня 2019 року відбувся аукціон ДП «НАЕК «Енергоатом» у формі спеціальної сесії з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами.

Керівництво Енергоатома обговорило з представниками Electricité de France можливі напрямки співпраці

Четвер, 30 Вересень, 2021 - 16:05

29 вересня 2021 року відбулася зустріч керівництва ДП «НАЕК «Енергоатом» з представниками Electricité de France (EDF). Сторони обговорили низку важливих питань, що представляють спільний інтерес, зокрема щодо співробітництва в контексті підписаних угод з питань переробки відпрацьованого ядерного палива та впровадження маневрених режимів роботи АЕС.

Керівник Енергоатома Петро Котін залучив ветеранів атомної галузі до участі в реалізації нових проєктів

Четвер, 30 Вересень, 2021 - 09:14

Петро Котін провів зустріч із членами експертно-аналітичної ради ветеранів атомної енергетики – Володимиром Бронніковим, Віктором Шендеровичем, Миколою Штейнбергом, Володимиром Павленком та Максимом Кременем.

На Форумі Атомпрофспілки обговорили стратегічні для держави проєкти

Понеділок, 27 Вересень, 2021 - 09:21

24 вересня цього року в смт Затока Одеської області розпочався Форум Атомпрофспілки України. Основною темою дискусій став розвиток атомної енергетики та промисловості і роль профспілки у реалізації завдань, зокрема, поставлених перед атомниками Президентом України Володимиром Зеленським.

Курс на досконалість: ВАО АЕС продовжує співпрацю з Енергоатомом щодо підвищення безпеки

П'ятниця, 24 Вересень, 2021 - 09:57

НАЕК «Енергоатом» вже не перший десяток років активно і плідно співпрацює зі Всесвітньою асоціацією організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС), щодо безпеки експлуатації атомних енергоблоків. Зокрема, за цілковитої підтримки Компанії ВАО АЕС регулярно здійснює планові інспекції українських атомних електростанцій. Остання така місія технічної підтримки проводилася на Хмельницькій АЕС на початку вересня і тривала 10 днів.

Енергоатом розпочав виконання нового механізму ПСО, що дозволить знизити вартість електроенергії для майже 80% побутових споживачів

Четвер, 23 Вересень, 2021 - 15:46

ДП «НАЕК «Енергоатом» у встановлені Урядом строки розпочало виконання спеціальних обов’язків за новою фінансовою моделлю забезпечення доступності електричної енергії для населення.  

Українські атомники завоювали золото і срібло Спартакіади працівників промисловості та транспорту

Середа, 22 Вересень, 2021 - 10:31

Спортсмени Енергоатома продовжують успішні виступи на всеукраїнських спортивних змаганнях. Збірна команда Атомпрофспілки на XXVI Всеукраїнській міжгалузевій спартакіаді трудящих промислової сфери та транспорту, яка пройшла у селищі Коблево Миколаївської області, була представлена працівниками всіх чотирьох АЕС України. Очолював її керівник профспілкової організації Хмельницької АЕС, голова ЦФСК «Атом України» Михайло Гук. З тридцяти спортсменів-атомників 15 представляли Южноукраїнську АЕС.

Енергоатом підтримує розвиток і рівні можливості для жінок в атомній галузі

Вівторок, 21 Вересень, 2021 - 14:01

ДП «НАЕК «Енергоатом» та громадська організація WiN Ukraine презентували програму «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці» на майданчику Запорізької атомної електростанції. Цей захід став третім у низці подій, організованих з метою успішної самореалізації працівниць підприємств атомної галузі. Учасницям семінару-форуму провели захоплюючу інтерактивну лекцію про особливості лідерства в сучасному світі й роль жінок у його розвиткові. Під час практичної частини від головного тренера фахівчині ЗАЕС мали змогу дізнатися про ефективні методи співпраці та взаємодії в обраній сфері.

Команда Енергоатома здобула 61 нагороду під час Відкритого Кубку з плавання Lviv Open Cup 2021

Вівторок, 21 Вересень, 2021 - 08:29

Уперше в Україні відбувся 6-денний марафон з плавання в рамках Відкритого Кубку Львова з плавання Lviv Open Cup 2021, під час якого збірна Енергоатома виборола понад півсотні медалей.

Команда НАЕК «Енергоатом» – лідер Київського півмарафону-2021!

Вівторок, 21 Вересень, 2021 - 08:27

Бігуни Енергоатома завоювали перше місце в командному заліку на Київському півмарафоні-2021, продемонструвавши найкращі результати та надзвичайну витривалість на дистанціях. Учасники команди – В’ячеслав Оголенко, Станіслав Харечко, Євген Данильчук та Владислав Онопрієнко – упевнено обійшли своїх найближчих опонентів на 18 хвилин. Їхніми суперниками були 7 потужних команд легкоатлетів з різних міст України.

Петро Котін бере участь у роботі 65-ї Генеральної конференції МАГАТЕ

Вівторок, 21 Вересень, 2021 - 08:25

Керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін у складі офіційної делегації України бере участь у роботі 65-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, яка проходить 20-24 вересня 2021р. у місті Відень, Австрія.

Завершилися навчання фахівців-секондистів для участі у партнерських перевірках ВАО АЕС по всьому світу

Понеділок, 20 Вересень, 2021 - 12:14

З 30 серпня по 17 вересня 2021 року у Дирекції НАЕК «Енергоатом» та на Південноукраїнській АЕС представники Паризького центру (ПЦ) Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС) провели навчання для українських фахівців, які проходять конкурсний відбір на посаду секондистів ПЦ.

Енергоатом не допустить диверсії проти держави

Четвер, 16 Вересень, 2021 - 09:03

ДП «НАЕК «Енергоатом» звертається до державних органів влади та правоохоронних органів з вимогою недопущення грабіжницького списання коштів з рахунків та захисту прав стратегічного державного підприємства.

Керівник Енергоатома Петро Котін: мета НАЕК – мільярд гривень на соціальний розвиток

Середа, 15 Вересень, 2021 - 09:23

Енергоатом провів розширене засідання Дирекції та профспілкового комітету Компанії з підведення підсумків виконання Колективного договору у першому півріччі 2021 року.

В Енергоатомі достатня кількість висококваліфікованих фахівців для реалізації нових масштабних завдань

Вівторок, 14 Вересень, 2021 - 16:14

Задля реалізації завдань зменшення викидів вуглецю та декарбонізації світової економіки у світі розпочався новий етап розвитку ядерної енергетики, підвищення безпеки й ефективності роботи атомних електростанцій. Адже саме цей вид екологічно чистої генерації здатен у найкоротші терміни надійно замінити теплову генерацію.

НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse провели спільну зустріч з питань розміщення реакторів AP1000 в Україні

Понеділок, 13 Вересень, 2021 - 08:29

Задля реалізації домовленостей, закладених під час візиту Президента України Володимира Зеленського до США, 10 вересня 2021 року відбулася зустріч делегацій НАЕК «Енергоатом» на чолі з керівником Компанії Петром Котіним  та Westinghouse на чолі зі старшим віцепрезидентом з комерційної діяльності Еліасом Гедеоном.

Керівники Westinghouse та НАЕК «Енергоатом» спільно оглянули майданчик АЕС Вогл (США) та перевірили хід будівництва 3 та 4 енергоблоків за технологією AP1000

Четвер, 9 Вересень, 2021 - 08:39

3 вересня 2021 р. керівники Westinghouse Electric Company – президент з енергетичних систем Девід Дюрхем, старший віцепрезидент з торгових операцій Еліас Гедеон, інші посадові особи компанії та очільник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін провели спільний огляд майданчика АЕС Вогл («Vogtle»), штат Джорджія, США, та перевірили хід будівництва 3 та 4 енергоблоків за технологією AP1000 компанії Westinghouse.

Енергоатом продовжує співпрацю з МАГАТЕ – на ЗАЕС розпочато чергову інспекцію

Вівторок, 7 Вересень, 2021 - 12:33

ДП «НАЕК «Енергоатом» дотримується політики всебічної відкритості у питаннях безпеки експлуатації ядерних енергоблоків, задля чого плідно співпрацює з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ). За цілковитої підтримки Компанії МАГАТЕ здійснює планові інспекції українських атомних електростанцій, головною метою яких є перевірка на предмет відсутності незаявленого ядерного матеріалу.

Керівник Енергоатома відвідав майданчик з обладнанням Westinghouse у Південній Кароліні

Понеділок, 6 Вересень, 2021 - 09:01

В рамках поїздки до США керівник Енергоатома Петро Котін відвідав склади з обладнанням компанії Westinghouse Electric у Південній Кароліні, де зберігається устаткування для будівництва атомних реакторів Westinghouse. Саме це обладнання та комплектуючі планується використати для будівництва нового енергоблока на Хмельницькій АЕС за американською технологією АР1000, про що було підписано відповідний меморандум між двома компаніями.

В Енергоатомі провели День відкритих дверей для дітей

П'ятниця, 3 Вересень, 2021 - 16:43

НАЕК «Енергоатом» теж відзначила початок нового навчального року – в п’ятницю, 3 вересня 2021 року, Компанія відчинила свої двері для дітей працівників.

Енергоатом створює новий атестаційний орган на базі Атомремонтсервісу

П'ятниця, 3 Вересень, 2021 - 12:39

ДП «НАЕК «Енергоатом» продовжує застосовувати міжнародний досвід у процесі створення атестаційних органів. Нині Компанія створює новий атестаційний орган систем експлуатаційного неруйнівного контролю металу (СЕНК) на базі відокремленого підрозділу «Атомремонтсервіс». Персонал НАЕК проходитиме атестування за допомогою нової компетентної структури, що працюватиме відповідно до практичних рекомендацій Європейської системи з оцінки інспекцій ядерних установок (European network for inspection and qualification, ENIQ) та міжнародної практики.

Енергоатом мотивує жінок до самореалізації в атомній галузі

Четвер, 2 Вересень, 2021 - 10:14

НАЕК «Енергоатом» та громадська організація WiN Ukraine продовжують програму «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці», що охоплює всі атомні станції України. 1 вересня майданчиком для захопливих тренінгів і мотиваційних виступів стала Рівненська АЕС. Головний акцент заходу – на інтерактивних лекціях про особливості лідерства в сучасному світі й роль жінок у його розвиткові, а також практична частина від головного тренера семінару-форуму.

НАЕК «Енергоатом» та NuScale Power підписали меморандум щодо можливості впровадження малих модульних реакторів в Україні

Четвер, 2 Вересень, 2021 - 08:42

НАЕК «Енергоатом» та компанія NuScale Power у присутності міністра енергетики України Германа Галущенка підписали Меморандум про взаєморозуміння з метою вивчення можливості будівництва АЕС NuScale в Україні.

Керівники Енергоатома та Holtec International обговорили співпрацю

Четвер, 2 Вересень, 2021 - 08:41

По завершенні зустрічі Президента України Володимира Зеленського з представниками ділових кіл США, що відбулася 1 вересня 2021 року в рамках робочого візиту глави держави до Сполучених Штатів Америки, керівник Енергоатома Петро Котін провів зустріч із засновником та президентом компанії Holtec International Крісом Сінгхом.

Енергоатом та Westinghouse підписали Меморандум про спільне будівництво енергоблоків в Україні

Вівторок, 31 Серпень, 2021 - 19:11

Глава держави Володимир Зеленський вітає підписання Меморандуму про спільне будівництво енергоблоків в Україні  між НАЕК  «Енергоатом» та Westinghouse. Добудову Хмельницької АЕС визначено пілотним проєктом, надалі сторони мають збудувати ще чотири енергоблоки за американською новітньою технологією АР1000. Загальна вартість проєкту становитиме до 30 мільярдів доларів США.

Міністр енергетики Герман Галущенко: нова модель ПСО – це ключ до енергетичної безпеки

Вівторок, 31 Серпень, 2021 - 13:16

Очільник Міненерго Герман Галущенко переконаний, що нова фінансова модель ПСО (покладання на державні підприємства спецобов’язків із забезпечення населення доступною електроенергією) змінює роль і вагу на ринку державної генерації, яка виробляє переважну частку електроенергії для країни, допомагає знижувати тариф для побутових споживачів та вирішує питання енергетичної безпеки держави. Про це пан Галущенко заявив в інтерв’ю інформагентству «Інтерфакс-Україна».

Енергоатом та WiN Ukraine втілюють проєкт професійного розвитку жінок в атомній енергетиці

Вівторок, 31 Серпень, 2021 - 08:04

НАЕК «Енергоатом» та громадська організація WiN Ukraine розпочали програму «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці», яка охопить всі атомні станції України. Першим майданчиком 30 серпня стала Хмельницька АЕС. Головний акцент заходу – на інтерактивних лекціях про особливості лідерства в сучасному світі й роль жінок у його розвиткові, а також практична частина від головного тренера семінару-форуму.

Створюємо національного чемпіона

Четвер, 26 Серпень, 2021 - 08:04

Компанія «Енергоатом» посідає 8-ме місце у світі за потужністю атомних станцій і виробляє понад половину всієї електроенергії України. Але зараз її потенціал наче закутий у кайдани: незавершена корпоративна реформа, успадкований із часів Радянського Союзу стиль відносин з власником – державою, негнучкість і відсутність свободи у виборі шляхів розвитку та залученні інвестицій... Такою зараз є реальність однієї з найбільших компаній України. Про це міністр енергетики України Герман Галущенко написав у своєму блозі, опублікованому в інтернет-виданні «Лівий берег» (Lb.ua). 

Енергонезалежність: Енергоатом дає старт роботі ЦСВЯП

П'ятниця, 20 Серпень, 2021 - 14:26

20 серпня 2021 року, напередодні 30-ї річниці Незалежності України, Енергоатом урочисто презентував новозбудоване Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) – один із наймасштабніших проєктів у галузі ядерної енергетики. 

18 серпня атомні станції України виробили 214,36 млн кВт·г електроенергії

Четвер, 19 Серпень, 2021 - 16:34

Станом на 19 серпня 2021 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 040 МВт, поточна потужність становить 9 040 МВт.

30 років на варті безпеки: досягнення, пріоритети та плани

Четвер, 19 Серпень, 2021 - 16:26

18 серпня 2021 року Українське ядерне товариство за участі Енергоатома провело міжнародну науково-практичну конференцію на тему «30 років на варті безпеки: досягнення, пріоритети та плани».

Енергоатом разом із міжнародним співтовариством – на варті світової ядерної безпеки

Четвер, 19 Серпень, 2021 - 16:23

18 серпня Українське ядерне товариство за участі ДП «НАЕК «Енергоатом» провело науково-практичну конференцію «30 років на варті безпеки: досягнення, пріоритети та плани». У заході взяли участь фахівці Компанії, керівники її відокремлених підрозділів, ветерани атомно-енергетичної галузі та представники провідних світових організацій, що відповідають за ядерну безпеку в країнах, де експлуатуються атомні енергоблоки.

Перша черга ЦСВЯП готова до експлуатації – Державна архітектурно-будівельна інспекція України

Понеділок, 16 Серпень, 2021 - 11:06

13 серпня 2021 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) видала сертифікат про відповідність завершеного будівництва першого пускового комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) проєктній документації. Цим сертифікатом ДАБІ також підтвердила готовність об’єкта до експлуатації – на підставі акта готовності від 12 серпня 2021-го.

Керівник Енергоатома: будівництво нових АЕС дасть зростання світового попиту на урановий концентрат

Вівторок, 10 Серпень, 2021 - 10:50

Загальносвітова ціна на урановий концентрат поступово зростає, наразі спотова ціна коливається на рівні 80-90 доларів за кг. Найнижчу ціну на цей продукт було зафіксовано у 2016 році – тоді він коштував 47 доларів за кг.

30 років на варті безпеки: Українське ядерне товариство за підтримки Енергоатома проведе науково-практичну конференцію

Понеділок, 9 Серпень, 2021 - 10:48

З нагоди 30-ї річниці незалежності України 18 серпня 2021 року громадська організація «Українське ядерне товариство» (ГО «УкрЯТ») за підтримки ДП «НАЕК «Енергоатом» проведе науково-практичну конференцію «30 років на варті безпеки: досягнення, пріоритети та плани». Захід відбудеться у конференц-залі НАЕК «Енергоатом» на вул. Гоголівській, 22-24. 

Енергоатом вітає затвердження урядом Стратегії енергетичної безпеки

Четвер, 5 Серпень, 2021 - 13:00

ДП НАЕК «Енергоатом» всебічно підтримує розроблену Міністерством енергетики та затверджену Кабінетом міністрів Стратегію енергетичної безпеки України. Йдеться про цільову модель системи енергетичної безпеки як складової безпеки національної для  забезпечення доступу до надійних, стійких, доступних і сучасних джерел енергії. Компанія гарантує неухильне виконання закладених у Документі стратегічних цілей.

Ядерна енергетика доводить свою ефективність у часи пандемії – МАГАТЕ

Вівторок, 3 Серпень, 2021 - 15:52

Під час коронакризи компанії – оператори об’єктів ядерної енергетики по всьому світу забезпечують надійну роботу атомних станцій і стабільне електропостачання з низьким рівнем викидів в атмосферу. Наразі загальна потужність 443 діючих ядерних реакторів у 32 країнах світу становить 393,2 ГВт. Про це свідчать дані, зібрані МАГАТЕ в рамках PRIS – Інформаційної системи з енергетичних реакторів (Power Reactor Information System).

На ХАЕС розпочалися підготовчі роботи з добудови енергоблока №3

Понеділок, 2 Серпень, 2021 - 15:54

Над третім енергоблоком Хмельницької АЕС почали зводити тимчасове перекриття. Роботи на замовлення ВП «Атомпроектінжиніринґ» проводять фахівці управління будівництва Запорізької атомної електростанції. Щодня на будівництві задіяні десятки фахівців із відповідним досвідом, знаннями та допусками для виконання будівельних робіт на АЕС.

Технології майбутнього: Енергоатом вивчає впровадження малих модульних реакторів в Україні

П'ятниця, 30 Липень, 2021 - 16:44

29 липня 2021 року віцепрезидент ДП «НАЕК Енергоатом» Хартмут Якоб взяв участь в організованому Міністерством торгівлі США засіданні робочої групи з питань малих модульних реакторів (ММР), яке пройшло в режимі онлайн-конференції. У дискусії також взяли участь посадовці державних інституцій США, компанії-власники технологій ММР та інші зацікавлені сторони.

Рятувальники відпрацьовують навички гасіння умовної пожежі на АЕС

П'ятниця, 30 Липень, 2021 - 16:41

Безпечна робота атомної станції передбачає повну й цілодобову готовність до реагування на надзвичайні ситуації будь-якого рівня складності. Тож регулярні й своєчасні тренування бійців пожежно-рятувальних загонів прямо на майданчиках АЕС – це нагальна необхідність.

Тестовий потяг до ЦСВЯП успішно пройшов відновленою залізничною колією «Вільча - Янів»

П'ятниця, 30 Липень, 2021 - 08:43

29 липня 2021 року відбувся тестовий прогін першого пробного спецпотяга, який віз імітатор контейнера з відпрацьованим ядерним паливом, реконструйованою залізничною ділянкою «Вільча - Янів» протяжністю 43 км. Вона з‘єднує центральну магістраль Укрзалізниці з Централізованим сховищем відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Енергоатом та Міндовкілля обговорили завершення будівництва Ташлицької ГАЕС

Четвер, 29 Липень, 2021 - 12:36

28 липня 2021 року ДП «НАЕК «Енергоатом» і Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України провели спільну онлайн-нараду – на виконання доручення віце-прем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського.

Енергоатом завершив I півріччя 2021 року з прибутком, значну частину якого витратить на ПСО

Середа, 28 Липень, 2021 - 08:31

Чистий прибуток ДП «НАЕК «Енергоатом» за перше півріччя 2021 року становить 1,1 млрд грн. При цьому валовий прибуток НАЕК за півроку дорівнює понад 2,7 млрд грн.

Відбулася вітрильна регата на Кубок Енергоатома

Вівторок, 27 Липень, 2021 - 14:12

Започаткована два роки тому, регата на Кубок Енергоатома вдруге зібрала учасників. Як і у перший раз, змагання проходили в Енергодарі на базі яхт-клубу «Борисфен» в акваторії Каховського водосховища.

22 липня атомні станції України виробили 217,7 млн кВт·г електроенергії

П'ятниця, 23 Липень, 2021 - 12:38

Станом на 23 липня 2021 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 000 МВт, поточна потужність становить 9 000 МВт.

У першому півріччі 2021 року Енергоатом значно покращив виробничі показники

П'ятниця, 23 Липень, 2021 - 12:22

За результатами першого півріччя поточного року ДП «НАЕК «Енергоатом» збільшив обсяги виробництва електроенергії на 6,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

21 липня атомні станції України виробили 215,87 млн кВт·г електроенергії

Четвер, 22 Липень, 2021 - 11:03

Станом на 22 липня 2021 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 990 МВт, поточна потужність становить 8 990 МВт.

Енергоатом провів зустріч з Агентством США з торгівлі та розвитку (USTDA)

Середа, 21 Липень, 2021 - 16:56

Т. в. о. президента Енергоатома Петро Котін провів зустріч із представниками Агентства США з торгівлі та розвитку (USTDA).

Енергоатом і Framatome обговорили перспективи співпраці у сфері водневих технологій

Середа, 21 Липень, 2021 - 14:35

Керівник Енергоатома Петро Котін провів зустріч із керівництвом французької компанії Framatome, яка є лідером у галузі виробництва обладнання для АЕС та наданні консалтингових послуг.

Енергоатом та міста-супутники українських атомних станцій підписали меморандум про співпрацю

Вівторок, 20 Липень, 2021 - 16:57

Сьогодні, 20 липня 2021 року, ДП «НАЕК «Енергоатом» та міста-супутники українських атомних електростанцій – Енергодар, Вараш, Нетішин, Южноукраїнськ – підписали меморандум про співпрацю.

Оптимізація ремонтної програми дала додаткові 1,6 млн МВт-год до енергомережі

Вівторок, 20 Липень, 2021 - 14:56

Енергоатому вдалося скоротити терміни ремонтів енергоблоків АЕС на 74,4 доби – завдяки оптимізації ремонтної програми. Це дало додаткові 1,6 млн МВт-год електроенергії до Об’єднаної енергосистеми України.

Першому в Україні сухому сховищу відпрацьованого ядерного палива – 20 років!

Понеділок, 19 Липень, 2021 - 08:18

20 років тому, 16 липня 2001-го, Держатомрегулювання надало ліцензію на введення в дослідно-промислову експлуатацію першого в Україні сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) – на Запорізькій атомній електростанції, і вже 18 липня почали завантажувати перший контейнер. Ця подія вивела вітчизняну атомну енергетику на новий рівень.

Енергоатом виконує ремонтну кампанію для оптимального входження в осінньо-зимовий період

Четвер, 15 Липень, 2021 - 15:23

З метою оптимального входження в осінньо-зимовий період, коли потреби держави в електроенергії різко зростають, НАЕК «Енергоатом» оптимізував власну ремонтну програму. Мета, яку поставив перед атомниками керівник Компанії Петро Котін, – працюючі без зупинок в осінньо-зимовий період всі 15 енергоблоків українських АЕС. 

Представники Енергоатома відвідали завод компанії Westinghouse у Вестеросі

Четвер, 15 Липень, 2021 - 08:53

Двадцять перший рік поспіль триває ефективна спрівпраця НАЕК «Енергоатом» та американської компанії Westinghousе в галузі постачання свіжого ядерного палива для реакторів українських АЕС. Наразі на паливі Westinghouse працюють 6 із 15 українських атомних енергоблоків-«мільонників»: енергоблоки №2 і №3 Южно-Української АЕС та чотири енергоблоки Запорізької АЕС. Під час планово-попереджувального ремонту 2022 року перші тепловидільні збірки (ТВЗ) виробництва Westinghousе будуть завантажені також у реактор енергоблока №3 Рівненської АЕС.

Енергоатом поступово підвищує потужність реакторів

Середа, 14 Липень, 2021 - 08:07

ДП «НАЕК «Енергоатом» як оператор чотирьох українських атомних електростанцій продовжує системно працювати над удосконаленням безпечного виробництва електроенергії й реалізовувати Комплексну зведену програму підвищення ефективності та надійності експлуатації енергоблоків атомних електростанцій (ПНЕ). Нею, зокрема, передбачене й поетапне підвищення потужності до 101,5% від номінальної всіх блоків АЕС України з типом реактора ВВЕР-1000.

Забито «золотий костиль»!

Понеділок, 12 Липень, 2021 - 14:15

Залізничну колію від станції Вільча до станції Янів протяжністю 43 км збудовано у рекордно короткий термін – як і обіцяла НАЕК «Енергоатом». Прокладання колії вели дві бригади залізничників, одна зі станції Вільча, друга – зі станції Янів. 9 липня 2021 року дві бригади зустрілися та забили «золотий костиль» у колію, яка з’єднала Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) із залізничною мережею України.

Синхронізація процесів виробництва та продажу: в Енергоатомі відбулася планова нарада головних інженерів АЕС

Понеділок, 12 Липень, 2021 - 11:04

7–9 липня 2021 року головні інженери вітчизняних атомних електростанцій та інших відокремлених підрозділів Енергоатома обговорили низку важливих питань, що виникають на АЕС і підприємствах ядерно-промислового комплексу. Захід проходив під головуванням т. в. о. першого віцепрезидента НАЕК Олександра Остаповця і виконавчого директора з виробництва та ремонтів Енергоатома Юрія Шейка та за участі віцепрезидента Компанії і водночас тимчасового виконувача обов’язків директора Енергоатом-Трейдинга Хартмута Якоба.

Керівник Енергоатома взяв участь у Євразійському форумі зеленої енергетики

П'ятниця, 9 Липень, 2021 - 16:42

7-8 липня 2021 року т. в. о. президента  ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін взяв участь у Євразійському форумі зеленої енергетики та чистих технологій, організованому Міністерством торгівлі США.

Енергоатом та Westinghouse виходять на новий рівень співпраці

Середа, 30 Червень, 2021 - 16:12

29 червня 2021 року відбулася зустріч т. в. о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна зі старшим віцепрезидентом з комерційної діяльності компанії Westinghouse Electric Company LLC Еліасом Гедеоном. Сторони обговорили та домовилися розпочати співпрацю в галузі нових енергоблоків українських атомних станцій.

Проведено черговий курс підготовки фахівців ДП «НАЕК «Енергоатом» з використання розрахункових програм Westinghouse

Середа, 30 Червень, 2021 - 16:03

У другій половині червня цього року провели чергову підготовку фізиків-розраховувачів відділів ядерної безпеки Рівненської, Запорізької та Южно-Української АЕС і Науково-технічного центру ДП «НАЕК «Енергоатом» з використання комплексу програм AРА-H (ALPHA-H/PHOENIX-H/ANC-H), розроблених компанією Westinghouse.

Команда Енергоатома тріумфує в Болгарії

Середа, 30 Червень, 2021 - 09:44

Понад 20 нагород та Кубок за друге загальнокомандне місце завоювала збірна Енергоатома на 17-му Міжнародному фестивалі робітничого спорту, що пройшов у болгарській Варні.

Енергоатом та Організація канадської ядерної промисловості (OCNI) підписали лист про наміри щодо подальшої співпраці

Середа, 30 Червень, 2021 - 09:32

29 червня 2021 року керівники ДП «НАЕК «Енергоатом» та Організації канадської ядерної промисловості (OCNI) під час відеоконференції підписали лист про наміри, яким формалізували попередньо досягнуті домовленості зі впровадження спільних з канадськими компаніями проєктів у ядерно-енергетичній сфері.

Енергоатом отримав право виходу на ринок допоміжних послуг

П'ятниця, 25 Червень, 2021 - 10:14

Першою атомною електростанцією в Україні, яка отримала право надавати такі послуги, стала Запорізька АЕС. НЕК «Укренерго» сертифікувало її для участі в ринку допоміжних послуг у торговій зоні вітчизняної Об’єднаної енергосистеми. ЗАЕС отримала свідоцтва в частині резервів підтримки частоти (РПЧ) з обсягом ±20 МВт.

Енергоатом та Westinghouse Electric Sweden AB підписали контракт щодо ліцензійної документації на ядерне паливо для блока №2 РАЕС

Четвер, 10 Червень, 2021 - 14:07

10 червня 2021 року в Міненерго за участі міністра енергетики Германа Галущенка представники ДП «НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse Electric Sweden AB підписали контракт на розробку і надання ліцензійної документації на паливні збірки ВВР-440 для енергоблока №2 Рівненської атомної електростанції. Цьому передувала робоча зустріч сторін в Енергоатомі, під час якої обговорювалися питання поточної технічної співпраці.

Керівництво Енергоатома обговорило з Представництвом Євросоюзу в Україні та Спільним офісом підтримки спільні проєкти з підвищення безпеки АЕС

Понеділок, 7 Червень, 2021 - 08:18

В Енергоатомі відбулася зустріч з членами Представництва Європейського Союзу в Україні та Спільного офісу підтримки (JSO). Керівник Компанії Петро Котін привітав учасників і зазначив, що за сприяння європейської сторони процес підвищення безпеки українських АЕС та поводження з радіоактивними відходами знаходиться на стабільно високому світовому рівні.

Енергоатом та URENCO обговорили перспективи розширення співпраці у питаннях постачання збагаченого урану для потреб українських АЕС

П'ятниця, 4 Червень, 2021 - 09:42

3 червня 2021 року керівництво НАЕК «Енергоатом» провело відеоконференцію з представниками світового лідера у галузі збагачення урану – компанії URENCO, яка є одним із постачальників для виробництва ядерного палива компанією Westinghouse.

Енергоатом: потрібні рішучі кроки для стабілізації ситуації та усунення маніпуляцій на ринку електроенергії

П'ятниця, 4 Червень, 2021 - 08:34

Масштаби маніпуляцій на ринку електричної енергії вимагають термінових та рішучих дій Регулятора. Та ухвалена 2 червня 2021 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), постанова №895 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 8 квітня 2020 року №766», не дозволяє вжити достатніх заходів для цінової стабілізації на організованих сегментах ринку, впевнені в НАЕК «Енергоатом».

Сторінки