«Енергоатом» розробляє нові критерії оцінки культури безпеки у своїх підрозділах

П'ятниця, 16 Листопад, 2012 - 14:13

«Програма перевірки стану культури безпеки у відокремлених підрозділах ДП НАЕК «Енергоатом» виведе цей показник на новий якісний рівень. Про це йшлося у доповіді начальника відділу нагляду за ядерною безпекою ДНБ ДП НАЕК «Енергоатом» Володимира Кравченка на VI Міжнародній науково – практичній конференції з культури безпеки АЕС, організованої «Енергоатомом».

Як відзначив В. Кравченко, Програму було розроблено з урахуванням рекомендацій МАГАТЕ, а так само з урахуванням багаторічного досвіду, накопиченого за підсумками відомчих перевірок у НАЕК «Енергоатом».

Програмою передбачається комплексний підхід до оцінки рівня експлуатаційної безпеки АЕС, зокрема рівня культури безпеки за допомогою анкетування персоналу станцій. «Мета перевірок відповідно до Програми двоєдина: дати оцінку поточному рівню культури безпеки підрозділу та розповсюдити досвід організації робіт із запровадження  культури безпеки окремого підрозділу на всі підрозділи Компанії», - уточнив В. Кравченко.

Він нагадав, що у 1998, 2002 та 2004 рр. на АЕС України дирекцією з нагляду за безпекою було проведено цикли відомчих перевірок стану культури виробництва з одночасним анкетуванням персоналу з питань стану і відношення до забезпечення безпеки.

«Традиційні» методи нагляду за організацією безпечної роботи на АЕС як і раніше залишаються важливими, але існує нагальна потреба розробити додаткові методи і показники, які дозволять оцінити важливі   характеристики  позитивного впливу на персонал АЕС культури безпеки. Тому доцільно в майбутньому у загальному переліку заходів передбачити розробку галузевого стандарту з перевірки стану культури безпеки АЕС. Оцінюючи напрацьований нами досвід у питанні становлення і підвищення рівня культури безпеки, а так само враховуючи результати перевірок поточного стану культури безпеки на АЕС НАЕК «Енергоатом» у 2012 році, на сьогодні можна зробити висновок про стабільні позитивні тенденції, як за станом самої культури безпеки, так і у позиціонуванні персоналу атомних станцій до питань забезпечення безпеки», - підкреслив В. Кравченко.