ВАО АЕС прагне до того, щоб її рекомендації були обов'язковими до виконання на всіх АЕС світу

Четвер, 15 Листопад, 2012 - 10:42

Всесвітня асоціація операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС) прагне до того, щоб її рекомендації щодо підвищення рівня безпеки на атомних електростанціях були обов'язковими до виконання на всіх АЕС світу. Про це 14 листопада в кулуарах VI Міжнародної науково - практичної конференції з культури безпеки АЕС, організованої ДП НАЕК «Енергоатом», заявив журналістам директор ВАО АЕС - Московський регіональний центр Михайло Чудаков.
«Нас не влаштовують такі підходи, як у закритому гольф клубі - хочеш виконуєш рекомендації, а хочеш не виконуєш. ВАО АЕС йде по шляху підвищення колективної відповідальності - весь світ, пов'язаний атомною енергетикою, відповідає за кожну атомну станцію», - зазначив М.Чудаков.

В ході свого виступу на конференції він повідомив, що Московський регіональний центр ВАО АЕС підготує до грудня 2012 року фінальну редакцію виробничих завдань і критеріїв їх виконання (ВЗКВ) з управління важкими аваріями (УВА) на АЕС. Раніше Пост-фукусімська комісія ВАО АЕС рекомендувала розширити програми Асоціації та включити в них, крім інших питань, управління важкими аваріями.

М.Чудаков також відзначив, що всі проекти ВАО АЕС проникнуті культурою безпеки - кожен фахівець, який працює в атомній галузі повинен на своєму місці вміти виявляти проблеми і своєчасно їх усувати. «Часто під час проведення партнерських перевірок на АЕС, ми стикаємося з однією і тією ж ситуацією, коли фахівець з одного підрозділу бачить проблему іншого підрозділу, але вважає, що це не його справа. ВАО АЕС інтенсивно працює над тим, щоб ніхто з персоналу АЕС не залишався байдужим до питань безпеки, незалежно від того в юрисдикції якого підрозділу вони знаходяться», - підкреслив М.Чудаков.

Відповідаючи на запитання журналістів про ставлення ВАО АЕС до забезпечення фінансування програм з підвищення безпеки на АЕС, він зазначив, що ця тема завжди була в полі зору Асоціації. «Після Фукусіми фінансування заходів, пов'язаних з підвищенням безпеки АЕС, є пріоритетним для будь якої експлуатуючої організації. Ми не вправі втручатися в регулювання цих питань, вони вирішуються в межах чинного законодавства кожної окремої країни, проте ми періодично отримуємо запити, в тому числі від України, в яких підкреслюється пріоритетність фінансування таких заходів. Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть експлуатуючим організаціям у вирішенні фінансових питань, пов'язаних з підвищенням безпеки на АЕС. Ми категорично проти того, щоб атомні енергогенеруючі компанії, що знаходяться у державній власності, фінансувалися за залишковим принципом», - підкреслив директор ВАО АЕС - Московський регіональний центр.