У Києві відкрилася VI Міжнародна щорічна науково-практична конференція з культури безпеки на АЕС

Середа, 14 Листопад, 2012 - 15:14

VI Міжнародна щорічна науково-практична конференція з культури безпеки на АЕС, організатором якої виступає ДП НАЕК «Енергоатом», розпочала свою роботу в Києві. Як відзначив у своєму виступі генеральний інспектор-директор з безпеки ДП  НАЕК «Енергоатом» Данко Білей, сьогодні для України атомна енергетика є базовою складовою національної енергетичної системи, постійне та надійне функціонування якої є заставою не лише гарантованого забезпечення національної економіки електроенергією, але і чинником економічного зростання та покращення добробуту громадян. На 4 діючих АЕС України експлуатується 15 енергоблоків, які виробляють близько половини електроенергії країни за ціною, яка вдвічі нижча у порівнянні з традиційною тепловою генерацією. Галузь забезпечує роботою майже 35 тисяч чоловік.

Данко Білей підкреслив, що одним з основних критеріїв, який характеризує безпечну роботу АЕС, є показник кількості порушень на енергоблоках АЕС Компанії. «Завдяки запровадженню на українських АЕС низки заходів щодо модернізації, підвищення безпеки і надійності, а також діючої у Компанії системи врахування досвіду експлуатації, динаміка порушень у роботі АЕС має тенденцію до зниження. Впродовж останніх 10 років кількість порушень зменшилася більш ніж в 4  рази», - сказав  генеральний інспектор-директор з безпеки ДП  НАЕК «Еергоатом» і додав: «Нам вдається утримувати стабільно низький рівень порушень і ми докладемо всіх зусиль для подальшого зниження цього показника». 

Д. Білей повідомив, що на об'єктах  НАЕК «Енергоатом» з  2007 року не було пожеж, а з 2005 року не зафіксовано випадків перевищення контрольних рівнів викидів і скидів радіоактивних речовин у навколишнє середовище.

У своєму виступі представник «Енергоатому» підкреслив, що підтримка та підвищення досягнутого рівня безпеки АЕС, культури безпеки персоналу, дотримання вимог норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, втілення передової міжнародної практики та досвіду експлуатації, все це - основні завдання експлуатуючої організації у сфері безпеки.

«В Україні вперше у світовій практиці в рамках спільного проекту УКРАЇНА-ЄС-МАГАТЕ було проведено унікальну за масштабами виконаних робіт комплексну оцінку безпеки всіх українських енергоблоків. На кожному з 15-ти діючих енергоблоків виконано оцінку стану безпеки на основі самооцінки і незалежної перевірки. Незалежна перевірка проводилася 14 місіями експертів МАГАТЕ на всіх енергоблоках українських АЕС. Експерти МАГАТЕ і ЄС встановили відповідність всіх енергоблоків українських АЕС вимогам МАГАТЕ з проектної безпеки, з урахуванням вже виконаних модернізацій, або тих, що наразі. Таку комплексну оцінку безпеки АЕС було проведено вперше у світі, вона є унікальною за масштабами виконаних робіт вітчизняними та закордонними експертами на всіх енергоблоках українських атомних електростанцій», - сказав Данко Білей.

Довідково. Конференцію з культури безпеки проводить ДП НАЕК «Енергоатом» раз на два роки, починаючи з 2002 року. На цей форум збираються керівники і фахівці із забезпечення безпеки АЕС та обговорюють різні аспекти розвитку культури безпеки на атомних станціях. Конференція привертає увагу фахівців України, Росії і країн Європи, в яких експлуатуються реакторні установки ВВЕР.  Беруть участь у конференціях представники країн ЄС і МАГАТЕ.