ВП «Атомпроектінжиніринг» вивчає досвід «Росенергоатому» щодо інформатизації об'єктів енергетичної галузі

Середа, 14 Листопад, 2012 - 10:23

7 - 8 листопада фахівці ВП «Атомпроектінжиніринг», Проектно-конструкторської філії (ПКФ) ВАТ «Концерн Росенергоатом», а також Київського науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту «Енергопроект» (КІЕП) провели нараду-семінар для обміну досвідом і кваліфікацією впровадження інформаційних технологій у проектування і будівництво енергетичних об'єктів (зокрема програмних продуктів Intergraph SmartPlant Enterprise).

Захід проводився в рамках програми співпраці між ДП НАЕК «Енергоатом» і «Концерном Росенергоатом» на 2012 рік. Організатором семінару виступив ВП «Атомпроектінжиніринг».

Відкриваючи роботу семінару, генеральний директор ВП «Атомпроектінжиніринг» Олександр Рибчук зазначив, що в цьому році прийнято законодавчі рішення про будівництво двох енергоблоків № 3 і 4 на Хмельницькій АЕС та Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Тому сьогодні Компанія буде посилювати свою діяльність в реалізації цих двох інвестиційних проектів. Зокрема, одним із завдань є підготовка організації та впровадження найсучасніших технологій автоматизованого проектування і управління будівництвом даних проектів. «Сьогодні в багатьох країнах будівництво енергетичних об'єктів проводиться на сучасній основі із залученням новітніх інжинірингових технологій. Проекти у вищій мірі інформатизовані і, відповідно, більш керовані. Тому для нас дуже важливо вивчити досвід «Росенергоатому» з цих питань», - підкреслив керівник «Атомпроектінжиніринг» .

В ході семінару, російські і українські фахівці обмінялися досвідом щодо організації та технічної підтримки впровадження систем автоматизованого проектування (САПР), які забезпечують і спрощують виконання робіт на всіх етапах життєвого циклу енергетичного об'єкта.

Київський інститут «Енергопроект» представив на семінарі доповідь про використання систем автоматизованого проектування, створення 3D моделей енергетичних об'єктів з використанням двох програмних комплексів AVEVA (для об'єктів теплової енергетики) і Intergraph (для об'єктів атомної галузі).

У свою чергу фахівці ВП «Атомпроектінжиніринг» розповіли про плани та перспективи впровадження програмних продуктів для цілей нового будівництва. Наголошувалося, що «оскільки життєвий цикл атомної станції становить близько 100 років, вся інформація, яка створюється на стадії «проектування», а також «будівництва», повинна зберігатися, управлятися та оброблятися. Крім того, інформація не повинна губитися, коли вона буде необхідна в ході експлуатації енергооб'єкта, його модернізації і зняття з експлуатації». «Ми плануємо створити єдиний інформаційний простір по всіх видах робіт з можливістю подальшого використання даних на всіх етапах життєвого циклу ядерної установки», - констатували на завершення українські фахівці.

Російські представники розповіли учасникам наради про сучасний стан розробки проекту ВВЕР-ТОІ. Зокрема поділилися досвідом створення Порталу, як єдиного інструменту для здачі-приймання звітної документації за проектом «ВВЕР-ТОІ». Фахівці відзначали, що головною перевагою використання Порталу є створення єдиного інформаційного простору для всіх учасників даного проекту. Представники ПКФ також розповіли про досвід спільного використання програмних продуктів SmartPlant Enterprise компанії Intergraph і систем математичного моделювання для верифікації даних і проектних рішень. Також обмінялися досвідом автоматизації випуску документації на стадії «проект» і робочої документації з програмних додатків SmartPlant компанії Intergraph.

Нагадаємо, що Поектно-конструкторська філія (ПКФ) є базовою організацією генеруючої компанії ВАТ «Концерн Росенергоатом» по інформатизації проектів російських АЕС. Київський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» (КІЕП) є генеральним проектувальником Рівненської та Хмельницької АЕС, а також розробником ТЕО будівництва нових енергоблоків № 3, 4 Хмельницької АЕС.