«Енергоатом» і SSM продовжать співробітництво з підготовки обґрунтувань для подовження термінів експлуатації енергоблоків українських АЕС

П'ятниця, 9 Листопад, 2012 - 10:03

Шведський регулюючий орган з радіаційної безпеки (SSM) висловив намір продовжувати співробітництво з Україною з підготовки обґрунтувань для подовження термінів експлуатації енергоблоків українських АЕС. Про це представники шведського регулятору заявили під час чергового засідання Координаційного комітету з програми співробітництва між ДП НАЕК «Енергоатом» і SSM у сфері підвищення ядерної безпеки, який проходив 5-6 листопада 2012 року в Стокгольмі.

Під час засідання було розглянуто діючі українсько-шведські проекти, а також перспективні напрямки співробітництва. Було підкреслено важливість і велике значення для ДП НАЕК «Енергоатом» проекту з підготовки звіту з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблоку №1 Южно-Української АЕС за участю експертів SSM, які провели експертну оцінку ЗППБ. Результати цього проекту використовуватимуться для всіх українських АЕС при підготовці матеріалів з безпеки для обґрунтування подовження терміну експлуатації діючих енергоблоків.

Українська сторона також висловила зацікавленість у співробітництві з SSM з обміну досвідом під час модернізації повномасштабних тренажерів у частині запровадження новітніх розрахункових кодів для вирішення питань, зокрема, валідації аварійних процедур, вирішення інженерних завдань, а також у галузі управління важкими аваріями.

Довідково. На ЮУАЕС завершуються роботи з обґрунтування подовження терміну експлуатації основного обладнання блоку №1. Основним документом, на підставі якого ухвалюватиметься рішення про можливість подовження терміну експлуатації першого енергоблоку ЮУАЕС, є звіт з періодичної переоцінки безпеки.