МАГАТЕ прогнозує у наступні 20 років стійке зростання кількості АЕС у світі

Четвер, 8 Листопад, 2012 - 09:52

Згідно з прогнозами Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), у найближчі 20 років кількість атомних електростанцій у світі продовжить зростати. Про це, зокрема, йдеться у доповіді генерального директора МАГАТЕ Юкіо Амано, яку було поширено 5 листопада в залі Генеральної асамблеї ООН.

«Атомна енергетика продовжить своє зростання в глобальному масштабі, незважаючи на аварію на японській АЕС Фукусіма. Зростання, ймовірно, буде повільнішим, ніж ми очікували до аварії. Але наші останні прогнози показують стійке зростання кількості атомних електростанцій у світі у найближчі 20 років », - прогнозує Агентство.

За даними МАГАТЕ, більшість нових реакторів, будівництво яких вже ведеться або заплановано, знаходяться в Азії, у таких країнах, як Китай та Індія. Планують значне розширення своїх ядерно-енергетичних програм Республіка Корея та Росія.

«МАГАТЕ тісно співпрацює з країнами, які будують або планують будувати свої перші АЕС. Об'єднані Арабські Емірати стали першою країною за останні 27 років, яка приступила до будівництва своєї першої атомної електростанції. Такі країни, як В'єтнам, Бангладеш, Польща та Білорусь планують наслідувати цьому прикладу», - наголошується в документі.

У ньому підкреслюється, що атомна енергетика має багато переваг: «Вона може допомогти поліпшити енергетичну безпеку, знизити вплив на економіку постійно зростаючих цін на викопне паливо, пом'якшити наслідки зміни клімату та зробити економіку більш конкурентоспроможною».

У доповіді Агентства зазначається, що забезпечення безпеки на АЕС залишається для МАГАТЕ пріоритетним завданням. У цьому зв'язку, основні зусилля Агентства зосереджені на реалізації Плану дій МАГАТЕ з ядерної безпеки, який був прийнятий державами-членами в 2011 році. За минулий рік був досягнутий прогрес у багатьох напрямках, вжито заходів для поліпшення захисту АЕС від надзвичайних ситуацій, таких як землетруси та цунамі. «Члени МАГАТЕ значно підвищили свою готовність до надзвичайних ситуацій. Стандарти безпеки МАГАТЕ переглядаються. Ключовим пріоритетом для всіх операторів атомних електростанцій було створення надійного резервного електропостачання у разі тривалого відключення електроенергії. Вже зараз, було б справедливо сказати, що атомна енергетика стала більш безпечною, ніж це було до аварії на Фукусімі », - зазначає у своєму зверненні до Генеральної асамблеї ООН Ю. Амано.