На Запорізькій АЕС відбулось загальностанційне протиаварійне тренування

П'ятниця, 12 Жовтень, 2012 - 09:52

10–11 жовтня 2012 року на Запорізькій АЕС було проведено планове спільне з Дирекцією ДП НАЕК «Енергоатом» загальностанційне протиаварійне тренування.

Тема тренування: «Комунальна аварія,  яка виникла в результаті надзвичайної геологічної ситуації в районі розміщення Запорізької АЕС, що привела до виходу з ладу системи основного і резервного електропостачання АЕС та відмові внаслідок цього  системи охолоджування ядерного реактора енергоблоку №2».

У тренуванні взяли участь штаб керівника аварійними роботами на майданчику (КАРМ) ЗАЕС, група інженерної підтримки і персонал аварійних груп та бригад ВП ЗАЕС, представники комісії з НС ДП НАЕК «Енергоатом», Запорізької облдержадміністрації, міськвиконкому м. Енергодар, штабів КАРМ і груп інженерної підтримки ВП РАЕС, ЮУАЕС, ХАЕС, співробітники ВП «Аварійно-технічний центр» і «Атомремонтсервіс» ДП НАЕК «Енергоатом», диспетчерські служби, відповідні кризові структури та представники державної інспекції ядерного регулювання України, а також представники сторонніх організацій, зацікавлених міністерств і відомств.

За способом проведення це комбіноване тренування, у якому одночасно застосовувалися наступні методи тренування: з умовним і реальним використанням засобів аварійного реагування і відпрацюванням дій на проммайданчику ЗАЕС та за її межами; за допомогою повномасштабного тренажера; за схемами.

Тренування проходило у внутрішньому кризовому центрі Запорізької АЕС і на енергоблоці № 2, який наразі знаходиться у плановому ремонті. Будь-які реальні операції з обладнанням на діючих енергоблоках, механізмах і арматурі не проводилися.

 Під час тренування учасники відпрацювали питання виявлення і класифікації аварії, сповіщення керівництва та персоналу ВП ЗАЕС і зовнішніх організацій, введення в дію «Аварійного плану ВП ЗАЕС», активізації внутрішнього кризового центру станції, проведення радіаційної розвідки і установки санітарних шлюзів, оцінки і прогнозування шляхів протікання аварії та її наслідків, прогнозування доз опромінювання населення у зоні спостереження, надання рекомендацій територіальним і місцевим органам виконавчої влади і місцевого самоврядування щодо контрзаходів з захисту населення, проведення часткової евакуації персоналу ЗАЕС до м. Енергодар, організацій зв'язку з громадськістю та ЗМІ.

Всі учасники тренування діяли оперативно і всі питання, пов'язані з локалізацією умовної аварії, ліквідацією її наслідків та інформаційним обміном, були виконані ними у відведені для цього терміни.

Протиаварійне тренування на Запорізькій АЕС одержало високу оцінку.

У рамках проведення тренування співробітники ВП «Аварійно-технічний центр» ДП НАЕК «Енергоатом», першого державного пожежно-рятувального загону МНС у Запорізькій області та обласного  центру екстремальної медичної допомоги і медицини катастроф (м. Запоріжжя) представили учасникам тренування аварійно-рятівну техніку та продемонстрували її можливості під час ліквідації наслідків аварій і надзвичайних ситуацій.