В Києві відбувся семінар Всесвітньої асоціації операторів АЕС

Вівторок, 18 Вересень, 2012 - 11:22

Минулого тижня в Києві Московський центр Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС) провів семінар «Експлуатація ядерного палива на АЕС з реакторними установками ВВЕР». Учасників семінару з 5-ти країн світу привітав Директор ВАО АЕС – Московського центру Михайло Чудаков. В своєму виступі  він також наголосив на необхідності переходу на новий рівень безпеки атомних енергоблоків. З огляду на катастрофу на японській АЕС Фукусіма-Даічі, ВАО АЕС розширює сферу своєї діяльності, а також запроваджує заходи, спрямовані на удосконалення всесвітньої стратегії аварійного реагування.

Від  ДП НАЕК «Енергоатом» з привітанням до учасників семінару звернулась  виконавчий директор з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки Наталя Шумкова. Вона розповіла про сучасний стан та найближчі плани Компанії, у тому числі у галузі паливовикористання на АЕС.

За її даними, «Енергоатом» планує в 2013 році розпочати  дослідну експлуатацію російського палива ТВСА-12 на енергоблоці №4 Рівненської АЕС, продовжити дослідну експлуатацію паливних касет ТВС-W (виробник – американська Westinghouse) на  ЮУАЕС та   виробництво комплектуючих виробів  для ТВЗ російського дизайну в ВП «Атоменергомаш».