На Хмельницькій АЕС відбулась партнерська перевірка

Вівторок, 4 Вересень, 2012 - 11:33

З 27 по 31 серпня на Хмельницькій АЕС проведено партнерську перевірку з питань аварійного реагування за участю експертів із України, Росії, США, Болгарії.

На організаційному засіданні генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко розповів про роботу підприємства за поточний період 2012 року, зупинився на реалізації питань, які входять до тематики перевірки. Метою якої стало взаємне вивчення та узагальнення досвіду експлуатації, обмін інформацією з вирішення проблемних питань, оцінка ефективності організаційно-технічних заходів, які здійснюються ВП ХАЕС відповідно до інструкції з ліквідації аварій і аварійних ситуацій та інструкції з ліквідації порушень нормальної експлуатації  енергоблоків під час їх супроводження.

Таку тематику вибрано не випадково, враховуючи події на японській АЕС «Фукусіма», персонал атомних електростанцій зобов’язаний чітко реагувати на будь-які позаштатні ситуації.  Атомна станція, як зазначив керівник ВП ХАЕС, повинна бути готова до розвитку аварійної ситуації, а її персонал кваліфіковано управляти таким складним об’єктом за будь-яких умов.

В рамках місії представники державного комітету ядерного регулювання України (ДІЯРУ), фахівці ДП НАЕК «Енергоатом» та провідні спеціалісти атомних електростанцій України, Росії, Болгарії, відвідали блочний та резервний щити управління, а також спостерігали на повномасштабному тренажері БЩУ за відпрацюванням ряду сценаріїв оперативним персоналом Хмельницької АЕС згідно з протиаварійними інструкціями.

Підводячи підсумки експерти відзначили високий рівень підготовки оперативного персоналу на Хмельницькій АЕС, а також констатували, що патрнерські перевірки корисні не лише приймаючій стороні, а й для атомної енергетики в цілому.