Систему обліку електроенергії на Рівненській АЕС автоматизували

Середа, 29 Серпень, 2012 - 12:40

Відтепер електроенергію, вироблену на Рівненській атомній електростанції, «рахуватимуть» автоматично. Усередині серпня на станції у промислову експлуатацію введено автоматичну систему комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ).

Головне завдання системи – автоматизація обліку виробленої, відпущеної та використаної для власних потреб Рівненської АЕС електроенергії для здійснення розрахунків на оптовому ринку електроенергії України.

«Це не тільки збільшило точність отриманих результатів, а й дозволило мінімізувати людський фактор», - зазначають у виробничо-технічній службі РАЕС.

На станції встановлено 55 багатофункціональних лічильників електроенергії. Раніше показники з них знімали вручну, що відображалося на оперативності отриманих результатів. Віднині усі показники фіксуються автоматично і раз на добу за допомогою комп’ютерної програми передаються у загальну базу даних, доступ до якої мають у НАЕК «Енергоатом».

Рішення впровадити автоматичні системи комерційного обліку електроенергії на усіх атомних електростанціях України було прийняте на рівні Компанії ще у 2001 році. Дослідна експлуатація системи вітчизняного виробництва на Рівненській АЕС розпочалася у вересні 2009 року.