Попередній візит експертів ВАО АЕС

Вівторок, 3 Липень, 2012 (All day)

Сьогодні, 3 липня, на Рівненській АЕС стартував попередній візит команди партнерської перевірки Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують АЕС (ВАО АЕС-МЦ). Очолює команду експертів Янош ТОТ, керівник департаменту ядерної безпеки АЕС «Пакш» (Угорщина).

Візит триватиме впродовж тижня. Експерти оцінять рівень готовності атомної станції до перевірки, познайомляться з відповідальними особами за напрямками перевірки від Рівненської АЕС, ознайомлять керівників підприємства з особливостями та змінами самої програми перевірки.

Як підкреслив генеральний директор ВП РАЕС Павло Павлишин, одним із засобів підвищення безпеки АЕС є обмін інформацією та впровадження позитивного досвіду. На РАЕС ведеться постійна робота із вдосконалення експлуатаційних характеристик. Підвищення рівня безпеки та надійності – головне завдання ВАО. Рівненській АЕС є що показати і є чим пишатись. Це підтвердили партнерські перевірки попередніх років (2001 та 2004 рр.). Восени РАЕС втретє проходитиме подібний іспит.

Янош Тот, який неодноразово брав участь у перевірках як експерт ВАО, цього разу вперше виступить керівником команди. Він зауважив, що перевірка проводитиметься за такими напрямками: організація і адміністрація, експлуатація, ремонт, інженерна підтримка, радіаційний захист, використання досвіду експлуатації, хімія, підготовка персоналу, пожежна безпека, протиаварійна готовність.

Нинішній візит  має на меті вивчення організаційної та технічної підготовки РАЕС. Під час візиту Янош Тот та радники ВАО АЕС-МЦ Анатолій Зінченко і Сергій Шишкін відвідають машзал блоків 1,2, спецкорпус блоку 4, проведуть спостереження за кількома видами ремонтних робіт, технічним обслуговуванням обладнання, відвідають заняття у навчально-тренувальному центрі. Все це сприятиме об’єктивній оцінці рівня експлуатації РАЕС у порівнянні зі стандартами ВАО АЕС.