Нові вершини студентів-атомників

Вівторок, 3 Липень, 2012 (All day)

27 червня в Одесі завершила роботу друга міжнародна літня ядерна школа «Молодь і майбутнє атомної енергетики». Протягом дванадцяти днів на базі Одеського національного політехнічного університету в рамках «Програми співробітництва НАЕК «Енергоатом» з ВАТ «Концерн Росенергоатом» кращі студенти шести профільних вищих навчальних закладів України та Росії з Москви, Обнінська, Іваново, Севастополя, Одеси та Києва не лише слухали лекції провідних викладачів, професорів, науковців, а й представили свої доповіді.

Як зазначив доктор технічних наук, професор, завідувач кафедрою «Атомна енергетика» інституту Енергетики та комп'ютерно-інтегрованих систем управління Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ) В’ячеслав Дубковський друга літня ядерна школа пройшла на високому рівні, з цікавими лекціями, доповідями і не менш цікавою культурною програмою.

«Мене дуже порадував високий рівень доповідей учасників ядерної школи, які в основному мали практичну спрямованість. Незважаючи на те, що ми живемо в різних країнах, освітній простір у нас один. Я впевнений, що за допомогою ось таких зустрічей, лекцій, доповідей, обміну інформацією ми піднімаємо і рівень спілкування в інформаційному просторі атомної енергетики, і рівень освіти в наших навчальних закладах» - підкреслив доктор технічних наук, професор, завідувач кафедрою «Обладнання та експлуатація ЯЕУ» Обнінського інституту ядерної енергетики Сергій Лескін. «Альтернативи атомній енергетиці немає. Ваші знання, ваші старання - дуже потрібні атомній енергетиці як Росії, так і України. І ви, як майбутні спеціалісти, повинні бути активними провідниками цієї позиції» - додав заступник першого проректора по роботі з іноземними студентами та міжнародних зв'язків Севастопольського національного університету ядерної енергетики та промисловості (СНУЯЕіП) Ігор Руденко.

За результатами роботи комісії були визначені три переможці конкурсу наукових доповідей. Перше місце зайняв представник Обнінського інституту ядерної енергетики Сергій Яуров, друге місце дісталося студенту цього ж інституту Богдану Боляку, а третє - студентці Іванівського державного енергетичного університету Марії Вольман. Переможці конкурсу наукових доповідей були нагороджені цінними призами, а всі учасники другої літньої ядерної школи отримали сертифікати. Крім того, кращі команди з пляжного футболу, волейболу, а також переможці у змаганнях з плавання були відзначені пам'ятними призами та медалями.

Учасники літньої ядерної школи подякували організаторам ДП НАЕК «Енергоатом», ВАТ «Концерн Росенергоатом», ОНПУ за теплий прийом і висловили побажання, щоб подібні заходи стали традиційними.

На закінчення учасники літньої ядерної школи здійснили автобусну екскурсію вулицями Одеси, а також морську прогулянку на катамарані.