В ЕНЕРГОАТОМІ ВІДБУВСЯ БРИФІНГ ДЛЯ ЗМІ ЩОДО ПРОЕКТУ «ЗВІТУ ПРО ЕКОЛОГІЧНУ ОЦІНКУ КЗПБ ЕНЕРГОБЛОКІВ АЕС УКРАЇНИ ЗА ПЕРІОД 2012-2016 РОКИ»

Субота, 27 Травень, 2017 - 09:26

 

Фахівці НАЕК «Енергоатом» обговорили з журналістами проект «Звіту про екологічну оцінку Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ) енергоблоків АЕС України за період 2012-2016 роки».
 

У брифінгу 25 травня взяли участь заступник директора з продовження експлуатації Сергій Тараканов, начальник відділу екології Олександр Нємцов і начальник управління планування та фінансування Максим Пишний.

Протягом 2016 року було проведено роботу зі збору та аналізу необхідної інформації, і на початку 2017 року було розроблено проект звіту екологічної оцінки, який буде обговорений з громадськістю. Після врахування коментарів громадськості звіт буде доопрацьовано, затверджено і розміщено на сайті компанії.

В ході брифінгу начальник відділу екології Олександр Немцов зазначив, що результати екологічної оцінки в черговий раз показали відсутність додаткового впливу на навколишнє середовище під час реалізації заходів КЗПБ протягом 2012-2016 років.

«Результати екологічної оцінки в черговий раз довели, що експлуатація АЕС при нормальних умовах не здійснює негативного впливу на навколишнє техногенне середовище. При виникненні проектних аварій на АЕС, включаючи максимально проектну, негативний вплив на об'єкти навколишнього техногенного середовища буде обмежуватися санітарною зоною для станцій і не перевищить допустимі межі, які б вимагали додаткових заходів», - сказав О. Немцов.

Основні результати чергової екологічної оцінки показали, що:

  • вміст забруднюючих речовин та радіонуклідів в об’єктах навколишнього природного середовища не перевищували встановлені нормативними актами гранично-допустимі концентрації;
  • обсяги викидів, скидів забруднюючих речовин не перевищували гранично-допустимі, які встановлені відповідними дозволами;
  • рівні викидів та скидів забруднюючих речовин та радіонуклідів не призвели до погіршення якості атмосферного повітря;
  • безпосередньо реалізація заходів КЗПБ не призвела до збільшення антропогенного навантаження.

Обговорюючи вплив АЕС на навколишнє середовище за рахунок викиду теплової енергії, фахівці Енергоатома констатували, що КЗПБ не призводить до збільшення виробничих потужностей АЕС. Отже, за результатами КЗПБ не очікується значного збільшення або зменшення викидів тепла, випаровування води і викидів пилу від АЕС, а також обсягів води, яка використовується в цілях охолодження. При цьому на станціях реалізуються проекти, спрямовані на зниження використання водних ресурсів.

Довідка. З метою неухильного подальшого підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає визнаним в світі вимогам з ядерної безпеки і охорони навколишнього середовища НАЕК «Енергоатом» реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (затверджена постановою Кабінету Міністрів України №1270 від 07.12.2011).

Витрати на виконання КЗПБ здійснюються за рахунок власних коштів Енергоатому і кредитних коштів, наданих Європейським банком реконструкції та розвитку і Евратомом. Додатками до кредитних угод з цими фінансовими організаціями є План екологічних та соціальних заходів, а також План залучення зацікавлених сторін. Однією з вимог цих документів є Екологічна оцінка виконання КЗПБ, яка повинна проводитися кожні 5 років.

Перша така оцінка виконана в 2011 році. В даний час проводиться друга екологічна оцінка. На замовлення НАЕК «Енергоатом» її здійснює Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління Мінприроди України. Екологічна оцінка фокусується на переоцінці позитивного і негативного впливу на навколишнє природне, соціальне і техногенне середовище в процесі і за результатами реалізації КЗПБ протягом 2012-2016 рр.

http://www.energoatom.kiev.ua/ua/press/nngc/46758-v_energoatome_sostoyal...