На ЗАЕС відбулася робоча нарада з подовження терміну експлуатації енергоблоків № 1, 2

Понеділок, 14 Травень, 2012 - 14:42

8 травня 2012 року на Запорізькій АЕС відбулася виїзна нарада під головуванням голови Державної інспекції з ядерного регулювання України Олени Миколайчук. Тема наради: «Виконання робіт з подовження експлуатації енергоблоків  (ПТЕ) № 1 і  2 ЗАЕС у понадпроектний термін».

У роботі наради взяли участь президент ДП НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковській, генеральний директор ВП ЗАЕС В’ячеслав Тищенко, керівники та спеціалісти ДНТЦ ЯРБ і Запорізької АЕС.

Підготовка до подовження здійснюється шляхом реалізації наступних основних напрямків діяльності:

1. Розробка нормативних та організаційних документів з ПТЕ;

2. Оцінка технічного стану елементів енергоблоків;

3. Управління старінням обладнання;

4. Кваліфікація обладнання;

5. Приведення  до  вимог  діючих  норм  і  правил  з  ядерної  та радіаційної безпеки тепломеханічного обладнання і   трубопроводів;

6. Реалізація Комплексної програми підвищення безпеки КМУ.

У 2011 році було розроблено, затверджено і узгоджено з ДІЯРУ «Деталізований план – графік (ДПГ) підготовки енергоблоків 1, 2 ВП ЗАЕС до подовження експлуатації у понадпроектний термін». У рамках виконання заходів, передбачених ДПГ, у період проведення планово-попереджувальних ремонтів (ППР) на енергоблоках 1, 2 виконувалися роботи з обстеження елементів реакторної і турбінної установки, іншого обладнання енергоблоків, будівель, споруд і будівельних конструкцій.

У грудні 2011 року експлуатуюча організація ДП НАЕК «Енергоатом» (за три роки до закінчення проектного терміну експлуатації) ухвалила рішення щодо подовження терміну експлуатації енергоблоку №1 і направила офіційну заяву до ДІЯРУ.

На нараді були розглянуті питання поточного стану справ з виконання заходів ПТЕ енергоблоків № 1, 2 ЗАЕС, питання фінансування розроблених заходів, проблемні питання і шляхи їх рішення.

Наступна робоча нарада щодо виконання робіт з подовження експлуатації енергоблоків № 1 і  2 ЗАЕС у понадпроектний термін запланована на липень 2012 року.