ЕНЕРГОБЛОК №2 РІВНЕНСЬКОЇ АЕС ВІДКЛЮЧЕНО ВІД ЕНЕРГОМЕРЕЖІ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ПЛАНОВОГО РЕМОНТ

Вівторок, 4 Квітень, 2017 - 11:30

Відповідно до графіку ремонтів діючих енергоблоків АЕС України та згідно з узгодженою заявкою 4 квітня 2017 року о 00:03 енергоблок №2 Рівненської АЕС відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту, розрахованого на 45 календарних діб.

Під час ремонту проводитимуться регламенті роботи на основному обладнанні, а саме:

  • середній ремонт реактора;
  • ремонт обладнання усіх трьох каналів системи безпеки блоку;
  • середній та поточний ремонти турбоагрегатів;
  • середні ремонти турбогенераторів;
  • капітальні, середні та поточні ремонти головних циркуляційних насосів;
  • капітальний та поточні ремонти парогенераторів;
  • поточний ремонт компенсатора тиску.

Також буде проведено ряд понадрегламентних робіт з реконструкції та модернізації, спрямованих на підвищення безпеки, зокрема виконання робіт щодо підвищення щільності системи герметичних огороджень реактора, модернізація програмно-технічного комплексу системи нормальної експлуатації.

Розроблено та затверджено мережний графік виконання ремонтних робіт, призначено відповідальних осіб, визначено матеріально-технічні ресурси. Персонал експлуатаційних цехів та енергоремонтного підрозділу РАЕС готовий до виконання запланованих завдань.

Станом на 6 годину 4 квітня у роботі перебувають три енергоблоки Рівненської АЕС із сумарним навантаженням 2 330 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає.

Порушень меж і умов безпечної експлуатації не було.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах діючих норм.

Довідка. Рівненська атомна електростанція (РАЕС) розташована на північному заході Рівненської області. На РАЕС експлуатуються чотири енергоблоки сумарною потужністю 2 835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 тис. кВт з 1980 року, блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 тис. кВт з 1981 року, блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 1986 року, блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 2004 року.

Теги: РАЕСремонт