НА РІВНЕНСЬКІЙ АЕС ВІДБУЛАСЬ РОБОЧА НАРАДА З ПИТАНЬ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ПЕРСОНАЛУ ТА АВТОМАТИЗАЦІЇ ВИРОБНИЧОГО ПРОЦЕСУ

Четвер, 30 Березень, 2017 - 15:30

На базі навчально-тренувального центру РАЕС, на виконання протоколу наради керівників НТЦ Компанії, відбулася робоча зустріч представників Рівненської та Запорізької АЕС з питань впровадження системи дистанційного навчання персоналу та автоматизації виробничого процесу.
Система дистанційного навчання (СДН) «Web-Аспект» Рівненської АЕС створена з метою навчання працівників безпосередньо на робочих місцях. Мультимедійні курси складаються з інформаційної та тестової частин - самостійне опрацювання матеріалів та проходження вихідного контролю. Сучасна методика навчання розроблена на веб-порталі НТЦ за ініціативи гендиректора РАЕС Павла Павлишина у 2012 році. Лише за минулий рік нею охоплено 1406 працівників електростанції, з початку 2017-го - більше 1500.

За словами заступника начальника центру з технічних засобів навчання НТЦ РАЕС Миколи Павлюка, Рівненська АЕС стала першою АЕС, на якій впроваджено систему дистанційного навчання. На сьогоднішній день аналогічні системи впроваджуються за проектом Єврокомісії «Інструмент співробітництва у ядерній безпеці» на пілотній Хмельницькій АЕС з подальшим розповсюдженням на інших майданчиках АЕС України.

Зустріч із колегами-енергетиками ЗАЕС: начальником відділу навчально-методичного забезпечення Андрієм Маляренком, інструктором Михайлом Каплею, інженером БПіОПП Лілією Гортенко та інженером-програмістом Антоном Батраком проходила в цілях ознайомлення гостей із позитивною практикою використання СДН під час підготовки персоналу на РАЕС.

В рамках програми візиту на досвіді НТЦ РАЕС розглядалися питання впровадження, методологічного забезпечення, адміністрування, організації СДН; спеціального навчання з охорони праці в системі; інтеграції СДН з автоматизованими системами контролю навчального процесу та документообігу; процесів створення мультимедійних курсів, питань, завдань для проходження такого навчання. Також для запорізьких атомників були організовані екскурсії на повномасштабні тренажери НТЦ та до інформаційного центру РАЕС «Полісся». За підсумками робочої зустрічі атомники погодили подальше співробітництво з питань впровадження системи дистанційного навчання.

Рівненські атомники впевнені, що якісна підтримка знань та підвищення професійного рівня працівників без відриву від виробництва забезпечують надійну, стабільну та безпечну роботу електростанції.