НА ЗАПОРІЗЬКІЙ АЕС ПРОЙШЛА МІСІЯ ТЕХНІЧНОЇ ПІДТРИМКИ ВАО АЕС

Четвер, 30 Березень, 2017 - 15:17

 

Минулого тижня на майданчику Запорізької АЕС працювала команда експертів Всесвітньої асоціації операторів АЕС. Місія техпідтримки була присвячена процедурі впровадження системного підходу до аналізу потреб навчання персоналу АЕС. Ця тема актуальна сьогодні для атомних станцій усього світу.
Основна мета місії полягає в передачі позитивного досвіду та матеріалів для поліпшення певного напряму діяльності на кожній конкретній ділянці. Таким чином, напрацювання кожної АЕС підсумовуються за напрямками для створення колективного досвіду роботи атомних станцій.

До складу делегації увійшли експерти АЕС України, Болгарії та РФ. Головна мета спільної роботи цієї місії - підвищення рівня підготовки персоналу станції.

«Факт подачі заявки ЗАЕС на проведення місії технічної підтримки саме за по цією темою говорить про те, що станція націлена максимально ефективно застосовувати процедуру системного підходу до питання навчання персоналу», - підкреслив Олег Семененко. - «На сьогодні ця тема дуже затребувана. Особливо напрямок «помилки персоналу» і, відповідно, навчання персоналу».

В процесі проведення аудиту системи якості в області підготовки персоналу Запорізька АЕС самостійно визначила дану область як таку, що вимагає поліпшення. Відповідно були розроблені і коригувальні заходи, впровадження яких вже ведеться і має завершитися до кінця цього року.

На підсумковій нараді місії техпідтримки експерти ВАО надали свої пропозиції, рекомендації та план дій щодо впровадження процедури застосування системного підходу до навчання персоналу на ЗАЕС.

Завдяки тісній співпраці місії з фахівцями експерти додатково змогли ознайомитися з передовим досвідом Запорізької АЕС та оцінити роботу, яка проводиться в рамках даної тематики.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п'ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.

На Запорожской АЭС прошла миссия технической поддержки ВАО АЭС

На Запорожской АЭС прошла миссия технической поддержки ВАО АЭС