НА РАЕС РАДА ГОЛОВНИХ ІНЖЕНЕРІВ АЕС УКРАЇНИ ОБГОВОРИЛА СТРАТЕГІЧНІ ТА ТАКТИЧНІ ПИТАННЯ ГАЛУЗІ

Понеділок, 6 Лютий, 2017 - 10:32

Днями на майданчику Рівненської АЕС відбулось чергове, 67-ме, засідання Ради головних інженерів атомних електростанцій України.
 

У засіданні взяли участь технічні керівники відокремлених та сервісних підрозділів НАЕК «Енергоатом», представники проектних інститутів, Державного науково-дослідного інституту ядерної та радіаційної безпеки та Державного науково-інженерного центру систем контролю та аварійного реагування.

На засіданні Ради підбито підсумки діяльності за попередній період, проаналізовано інформацію щодо порушень в роботі АЕС та обговорено стан реалізації заходів з модернізації обладнання АЕС для підвищення надійності, ефективності та безпеки експлуатації, у тому числі при підвищенні потужності енергоблоків. Учасниками засідання констатовано, що питання реалізації програми підвищення потужності українських енергоблоків в теперішніх умовах на енергоринку та ситуації в країні і енергетиці зокрема, не є першочерговим.

Під час презентацій та виступів також обговорювалися питання оптимізації технічного обслуговування і ремонту каналів систем безпеки для енергоблоків з реакторами ВВЕР на основі інтегрованого ризик-орієнтованого процесу прийняття рішень та питання обладнання приміщень машзалів резервної дизель-електричної станції (РДЕС) системами автоматичного пожежогасіння і облаштування машзалів енергоблоків лафетними стволами з дистанційним управлінням. Учасники засідання відвідали енергоблок №3, на якому триває капітальний ремонт, та ознайомились з ходом виконання заходів з модернізації обладнання.

За словами першого віце-президента – технічного директора НАЕК «Енергоатом» Олександра Шавлакова, головним завданням діяльності Ради головних інженерів є оцінка основних заходів та вирішення нагальних питань щодо експлуатації атомних станцій. В порядок денний Ради ГІС включені питання, які на даний момент найбільш актуальні, для забезпечення стабільної, безпечної та економічної роботи українських енергоблоків. Також для Компанії важливими завданнями є включення до урядових програм питання встановлення економічно доцільних тарифів для атомної енергетики, будівництва ЦСВЯП та нових потужностей на майданчику Хмельницької АЕС. «Аналізуючи основні показники роботи українських атомних енергоблоків можна стверджувати, що такого роду зустрічі є досить ефективними та продуктивними, адже на них розглядаються як глобальні, так і вузькопрофільні технічні питання та приймається низка відповідних рішень та доручень», – зауважив під час наради Олександр Шавлаков.

Рада ГІС є дієвим інструментом у вирішенні питань із підвищення рівня безпеки та надійності експлуатації АЕС. Її щоквартальні наради дозволяють аналізувати поточний стан безпеки та планувати основні напрямки розвитку атомної енергетики України із залученням наукових та проектних організацій.

На РАЭС Совет главных инженеров АЭС Украины обсудил стратегические и тактические вопросы отрасли

На РАЭС Совет главных инженеров АЭС Украины обсудил стратегические и тактические вопросы отрасли