На Хмельницькій атомній електростанції розпочала роботу місія технічної підтримки ВАО АЕС

Понеділок, 27 Лютий, 2012 - 15:35

27 лютого у ВП ХАЕС розпочала роботу місія технічної підтримки Московського центру ВАО АЕС (Всесвітня асоціація операторів, які експлуатують атомні  електростанції).

Експерти Армянської, Балаковської, Запорізької, Южно-Української атомних електростанцій під керівництвом радника ВАО АЕС Московського центру Андрія Носова ознайомляться із станом робіт на ХАЕС щодо системи поводження з дефектами та подіями низького рівня, (які не мають значних реальних наслідків, що впливають на експлуатацію, захист, безпеку, охорону праці, здоров’я та навколишнє середовище), а також поділяться власним досвідом і нададуть конкретні рекомендації.

В рамках зустрічі, головний інженер Хмельницької АЕС Віктор Макєєв ознайомив присутніх із основними показниками виробництва ВП ХАЕС та основами культури безпеки, яка є невід’ємною складовою діяльності Хмельницької АЕС. Зокрема, В. Макєєв зазначив, що спільне завдання як експертів так і працівників ВП ХАЕС зробити все для того, щоб виключити ймовірність виникнення подій, які впливають на безпеку АЕС.

Довідково:

На даний час всі організації, які експлуатують АЕС, є членами ВАО АЕС, яка діє незалежно від державних і регулюючих органів та працює виключно від імені та в інтересах своїх членів – атомних електростанцій. В рамках ВАО АЕС між атомними станціями різних країн здійснюються партнерські перевірки, місії технічної підтримки, обмін інформацією про події та інші спільні програми. В структуру ВАО АЕС входять чотири регіональних центри: Московський, Атлантський, Паризький і Токійський. Московський центр ВАО АЕС об’єднує організації із Росії, Болгарії, Угорщини, Казахстану, Куби, Литви, Польщі, Словаччини, України, Фінляндії, Чехії, Китаю та Ірану. Координаційний центр ВАО АЕС знаходиться в Лондоні.

Місії технічної підтримки (МТП) входять до складу однієї із програм ВАО АЕС.

Місії технічної підтримки допомагають членам ВАО АЕС знайти рішення існуючих проблем, а також проблем,  які вони не можуть вирішити власними силами, або шукають спосіб ефективного покращення  будь – якого процесу перевіреними на практиці засобами.

Проведення МТП сприяє зміцненню зв’язків між членами ВАО АЕС, які направлені на здійснення практичної цільової взаємодопомоги і підтримки.