«Енергоатом» підписав угоду про співробітництво з російським «Атомтехенерго»

Понеділок, 19 Грудень, 2011 - 15:15

У п'ятницю, 16 грудня, ДП НАЕК «Енергоатом» і підприємство Державної корпорації «Росатом» ВАТ «Атомтехенерго» підписали Угоду  про співробітництво у галузі інжинірингу під час спорудження та експлуатації  АЕС.

З української сторони угоду підписали Генеральний директор відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» ДП НАЕК «Енергоатом» Володимир Бронніков і директор ВП «Науково-технічний центр» Микола Власенко, з боку «Росатому» документ підписав Генеральний директор ВАТ «Атомтехенерго» Едуард Сааков.

Як відзначив Володимир Бронніков, угода з ВАТ «Атомтехенерго»  відкриває нові шляхи  ефективного співробітництва за цілим рядом напрямків.  Серед них - розробка, корегування та гармонізація нормативної документації, яка використовується в атомній енергетиці Росії та України, обмін діючою, розробка нової експлуатаційної та пуско-налагоджувальної документації з урахуванням наявного досвіду експлуатації і введення в експлуатацію АЕС, обмін досвідом запровадження інформаційних систем управління проектами, розробка та реалізація спільних заходів щодо підготовки і підвищення кваліфікації експлуатаційного, ремонтного та пуско-налагоджувального персоналу, спільне виконання робіт на зарубіжних АЕС.

За словами Едуарда  Саакова, головне завдання співробітництва російських і українських атомників – забезпечити максимальну безпеку при будівництві та експлуатації  АЕС. Підписана угода передбачає, що за п'ять років сторони налагодять  регулярний обмін інформацією за проектами і роботами, які наразі заплановано, реалізуються та вже виконано, організують розробку та реалізацію спільних програм і проектів, створять робочі групи з обміну досвідом реалізації проектів і виконанню робіт, а також укладання двосторонніх контрактів на виконання робіт і надання послуг.

Дана Угода  автоматично продовжується на один рік, якщо одна із Сторін не повідомить інших про припинення дії Угоди за 3 місяці до закінчення його дії.