На Запорізькій АЕС відбулася робоча нарада

Понеділок, 19 Грудень, 2011 - 09:40

16 грудня на ЗАЕС відбулося робоче засідання «Комплексне вирішення питань «важких аварій» з використанням комплексного діагностичного моніторингу критично важливих процесів і компонентів». У ньому взяли участь керівники технологічних підрозділів та інженерних служб ЗАЕС, а також чеські фахівці – генеральний директор Інституту Ядерних Досліджень Ржеж Алеш Йонг, віце-президент ІЯД Ржеж Іржі Ждярек, технічний директор «Skoda JS» Ян Здебор та інші.

Подібні зустрічі з питань співробітництва у сфері ядерної безпеки та обміну досвідом з колегами з Чеської Республіки проходять не вперше. Гості ознайомилися з найважливішими заходами з модернізації, вже виконаними на АЕС Темелін і порівняли з наявними заходами комплексних пропозицій на Запорізькій АЕС. Чеські колеги зробили презентацію проблематики важких аварій: концепція - 4 бар'єри глибокого ешелонування захисту. Також увагу надали і питанням комплексної діагностики. Особливо цікавою для присутніх спеціалістів виявилася тема блочної системи діагностики, яка на сьогоднішній день вдало реалізується на Калинінській АЕС (Росія).

На прохання спеціалістів ЗАЕС чеські фахівці підготували додаткову інформацію щодо поставарійного моніторингу середовища, мобільного джерела електроживлення та внутрішнього затоплення.

Нарада пройшла в діловій і дружній атмосфері. Подібні зустрічі дають можливість об'єднати зусилля та потенціал перед вирішенням спільної задачі.