Відбувся міжнародний семінар «Надійність у сфері фізичної ядерної безпеки»

П'ятниця, 16 Грудень, 2011 - 10:36

Протягом 6-8 грудня 2011 року у Великій Британії проходив  міжнародний семінар «Надійність у сфері фізичної ядерної безпеки», організований Всесвітнім інститутом ядерної безпеки (WINS, Австрія) за сприянням Інституту управління ядерними матеріалами (INMM, США) та за підтримки Національного ядерного центру Великої Британії.

У роботі семінару взяли участь спеціалісти служб безпеки і охорони ядерних об’єктів, фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів,  наукові співробітники у сфері ядерної безпеки, менеджери з ризиків та роботи з персоналом,                IT технологій, інші експерти та фахівці підприємств ядерно-паливного циклу.

До складу української делегації увійшли представники Ради Національної безпеки і оборони України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та ДП НАЕК «Енергоатом».

Одним з головних питань семінару стало питання забезпечення безпеки ядерних об’єктів від протиправних дій зовнішніх порушників, що можуть призвести до диверсій або актів ядерного тероризму.

Учасники семінару обмінялися набутим досвідом щодо взаємодії підрозділів охорони та сил реагування для запобігання і протидії злочинним діям відносно ядерних установок та ядерних матеріалів.

8 грудня учасники заходу відвідали Національний ядерний комплекс у Шеллафільді, до складу якого входять підприємства ядерно-паливного циклу Великої Британії.

Також під час роботи семінару  були розглянуті такі питання:

- вимоги до ядерної безпеки, відповідальності керівництва, що приймають відповідальні рішення, роль персоналу в прийнятті рішень у питаннях безпеки та які можуть впливати на ефективність функціонування ядерного об’єкту;

  - роль превентивних заходів щодо запобігання можливим загрозам стосовно ядерних установок та ядерних матеріалів з боку внутрішніх порушників (інсайдерів);

- організація обміну передовим світовим досвідом щодо ефективної взаємодії підрозділів охорони та сил реагування для запобігання і протидії терористичним актам відносно ядерних установок та ядерного матеріалу;

- узагальнення та аналіз найкращої світової практики щодо запобігання помилкам з боку персоналу ядерних установок, що може вплинути на ядерну безпеку об’єкта.

За результатами роботи міжнародного семінару планується підготувати та розповсюдити Керівництво Всесвітнього інституту ядерної безпеки з питань  найкращої світової практики  «Надійність у сфері фізичної ядерної безпеки».

Окрім того, учасники семінару отримали низку документів – керівництво з питань ядерної безпеки, документи з питань визначення оцінки загроз відносно ядерних об’єктів, протидії внутрішнім загрозам, а також технічного обладнання щодо фізичної ядерної безпеки.

Отримані матеріали можуть бути використані у практичній діяльності структурних підрозділів ДП НАЕК «Енергоатом» та   ВП АЕС.