НАЕК «Енергоатом» та керівництво міст-супутників АЕС домовились поглиблювати співпрацю для забезпечення сталого розвитку міст атомниківворились углублять сотрудничество для обеспечения устойчивого развития городов атомщиков

Середа, 7 Грудень, 2011 - 09:29

2 грудня в місті Славутич (Київська обл.) пройшла зустріч керівництва НАЕК «Енергоатом» з мерами міст-супутників (м. Енергодар, м Кузнецовськ, м Южноукраїнськ та м. Нетішин), де розташовані діючі атомні станції НАЕК «Енергоатом». На зустрічі також були присутні голова об’єднаного профсоюзу працівників атомного комплексу та керівники соціальних служб АЕС.

Головним лейтмотивом зустрічі став - пошук спільних шляхів вирішення тих проблем, які сьогодні існують в системі життєзабезпечення населення міст-супутників атомних станцій.

Під час засідання, керівники міст окреслили коло проблемних питань, які сьогодні необхідно вирішувати спільним зусиллями і за дієвої підтримки НАЕК «Енергоатом». Зокрема, проблемними для міст є питання: непропорційного зростання об’ємів вилучення коштів до держбюджету відносно зростання доходної частини бюджетів міст-супутників; питання недобудови об’єктів соціально-культурного призначення; питання безоплатної передачі в комунальну власність територіальної громади міст майна, яке знаходиться на балансі атомних станцій; питання невідповідності тарифів житлово-комунального сектору, та накопичення заборгованості міст перед АЕС за послуги.

Одним із ключових питань, яке обговорювалось на засіданні стало питання збереження медико-санітарних частин в містах-супутниках, та відновлення їх фінансування через тариф для НАЕК «Енергоатом». Нагадаємо, що сьогодні в Україні триває адміністративно-територіальна реформа, яка передбачає об’єднання територіальних одиниць з усіма соціальними об’єктами. В доповідях мери міст наполягали на недопущенні передачі медичних об’єктів іншим територіальним одиницям.

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський зі свого боку наголосив на важливості озвучених проблемних питань, та підкреслив, що компанія готова спільно напрацювати механізми їх вирішення через розробку нових нормативно-правових актів та внесення змін до діючої законодавчої бази.

В ході обговорення механізмів співпраці, учасники засідання прийняли рішення про підготовку та підписання найближчим часом Угоди про «Соціальне партнерство», яка окреслить відповідальність сторін щодо участі в забезпеченні сталого розвитку міст-супутників.

Підсумовуючи результати засідання Юрій Недашковський сказав, що НАЕК «Енергоатом» прагне забезпечити стійкий розвиток своєї діяльності, приділяючи значну увагу не лише економічній, але і соціальній складовій. Ключовим напрямком соціальної стратегії компанії залишається забезпечення розвитку міст-супутників. Це будівництво та ремонт житла для працівників атомних станцій, утримання соціальної інфраструктури, в тому числі - підтримка належного стану спорткомплексів, шкіл, дитсадків, інших об’єктів. Адже від того, в яких умовах працюють і проживають працівники атомних станцій та їхні сім’ї - залежить успішність роботи та безпека атомних станцій.

За підсумками поточного року НАЕК «Енергоатом» тільки за статтею «Утримання і експлуатація об’єктів житлово-комунального і соціально-культурного призначення” профінансує соціальні програми міст-супутників в розмірі 121,34 млн. грн. А рівень фінансування будівництва житла станом на 01 листопада 2011 року становив 19,8 млн.грн.