«Енергоатом» та французька компанія АREVA домовилися про співпрацю

П'ятниця, 18 Листопад, 2011 - 09:29

14 листопада 2011 року президент ДП НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та представник Промислової групи AREVA S.A Домінік Моклі підписали угоду про дорожню карту в галузі атомної енергетики та угоду про нерозголошення конфіденційної таємниці.

Мета угоди про дорожню карту в галузі атомної енергетики – визначення принципів, якими слід керуватися у відносинах між сторонами, а також  підготовка фундаменту для можливого подальшого створення комерційної форми співпраці між «Енергоатомом» та компанією AREVA.

Серед можливих напрямків співпраці, що представляють інтерес для обох сторін, - це роботи в царині нормативно-методичного забезпечення на різних етапах поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) та продуктами переробки, включно з цінними продуктами (ЦП) і високоактивними відходами (з урахуванням рекомендацій МАГАТЕ та міжнародного досвіду), зберігання та переробка ВЯП, розробка довготривалих програм поводження з ЦП і ВЯП, питання проектування та експлуатації геологічних сховищ тощо. За словами Юрія Недашковського,  AREVA погоджується працювати з ВЯП американської Westinghouse, що нині використовується на енергоблоках Южно-Української АЕС.

Для організації виконання угоди створено Координаційний комітет, куди ввійшли представники обох сторін. Створені робочі групи, завдання яких – в найкоротший термін визначити зміст досліджень, спрямованих на вивчення доцільності можливих технічних рішень. На базі цих досліджень будуть відпрацьовані комерційні пропозиції для підписання майбутніх контрактів.

Довідково:

AREVA – це світовий лідер атомпрома, який об’єднує групу компаній: Areva NC (колишня Cogema), що спеціалізується на ядерно-паливному циклі, Areva T&D (передача та розподіл електроенергії) та Areva NP (колишня Framatome ANP). Компанією збудовано понад 100 ядерних енергоблоків