В «Енергоатомі» пройшла нарада щодо участі компанії в проекті INPRO-SYNERGIES

Понеділок, 20 Травень, 2013 - 09:21

16-17 травня у ДП НАЕК «Енергоатом» проведено семінар-нараду за участю представників Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), ГНЦ РФ-ФЕІ, фахівців Компанії, з обговорення питань реалізації проекту INPRO-SYNERGIES, ініційованого країнами-учасницями INPRO (МАГАТЕ).

Як зазначив директор з міжнародного співробітництва ДП НАЕК «Енергоатом» Микола Кухарчук, участь Компанії в проекті INPRO-SYNERGIES розглядається, як важлива частина міжнародної діяльності ДП НАЕК «Енергоатом».

«Фахівці Компанії з самого початку брали активну участь у роботі проекту INPRO. Ми задоволені тими результатами, які нам принесла ця програма. Надалі ДП НАЕК «Енергоатом» планує розвивати цей напрямок взаємодії з МАГАТЕ і країнами-учасницями проекту», – додав М. Кухарчук.

У свою чергу, співробітник групи INPRO Департаменту ядерної енергетики Міжнародного агентства з атомної енергії, Володимир Кузнєцов відзначив, що МАГАТЕ приділяє велику увагу обміну інформацією між країнами, щодо покращення практики співпраці в різних галузях ядерної енергетики.

«Саме співробітництво між країнами є ключовим моментом для успіху переходу до енергетичних систем майбутнього, які будуть в змозі задовольнити зростаючі потреби в електроенергії. Ми раді, що сьогоднішня нарада дозволить нам розглянути різні варіанти підходів до такої співпраці», – сказав В. Кузнєцов.

Учасники наради обговорили підходи до спільного моделюванню ЯПЦ, а також розглянули і уточнили регіональні сценарії і вхідні дані для моделювання розвитку атомної енергетики РФ і України. Дана модель буде відображати елементи регіональної взаємодії при побудові ЯПЦ з метою досягнення сталого розвитку ядерно-енергетичної системи.

У ході наради, також було відзначено, що результати спільних досліджень РФ і України в рамках проекту INPRO-SYNERGIES можуть бути використані при розробці стратегічних підходів щодо поводження з ВЯП.

Довідка. Україна приєдналася до Міжнародного проекту з інноваційних ядерних реакторів та паливних циклів (INPRO) на 49-й Генеральній конференції МАГАТЕ (26-30 вересня 2005 року). Україна бере участь у проекті SYNERGIES (2012 - 2014 р.р.) з метою оцінки можливостей міжнародного співробітництва для подальшого розгортання АЕС в Україні після 2030 року.

Згідно з проведеними дослідженнями в рамках INPRO, сталий розвиток ядерної енергетики успішно реалізується тільки при міжнародному співробітництві, що визначається диверсифікацією, зниженням капітальних витрат на розгортання елементів ЯПЦ, обміном досвідом експлуатації та науково-технічною підтримкою.