Прес-реліз про процес громадських слухань з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС

Реалізуючи права громадян та їх об'єднань на участь у розгляді питань в процесі прийняття рішень, пов'язаних з використанням ядерної енергії, виходячи з принципів відкритості та доступності інформації щодо своєї діяльності, ВП «Южно-Українська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» (ЮУАЕС) спільно з місцевими державними адміністраціями та виконавчими комітетами місцевих рад адміністративних одиниць зони спостереження ЮУАЕС проводить громадські слухання щодо розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 ЮУАЕС. Активна фаза громадських слухань розпочалася 27 березня. Порядок їх проведення визначений Постановою КМУ від 18.07.1998 №1122.

Приводом для організації процесу громадських слухань є завершення 12.05.2015 р. проектного терміну експлуатації енергоблоку №2 ЮУАЕС та розробка у зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки - основного документу, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) прийматиме рішення щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблоку.

Процес підготовки до громадських слухань з питань продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 ЮУАЕС включав:

 • консультації з місцевими органами державної влади та органами місцевого самоврядування стосовно проведення громадських слухань;
 • розробку та підготовку інформаційних матеріалів для громадськості;
 • складання плану-графіка громадських слухань.

Громадські слухання з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС вже пройшли в наступних населених пунктах:

Населений пункт

Дата

Кількість учасників

1

смт Арбузинка

27.03.2015

102

2

смт Братське

03.04.2015

303

3

м. Южноукраїнськ

10.04.2015

464

4

м. Вознесенськ

15.04.2015

250

5

м. Первомайськ

17.04.2015

114

6 смт Доманівка 05.06.2015 194
 

Аудіозапис проведених 27.03.2015 р. у смт Арбузинка (жителі Арбузинського району) слухань можна прослухати тут, список учасників можна переглянути тут.

Аудіозапис проведених 3.04.2015 р. у смт Братське (жителі Братського району) слухань можна прослухати тут, список учасників можна переглянути тут.

Аудіозапис проведених 10.04.2015 р. у м. Южноукраїнськ (жителі міста-супутника ЮУАЕС) слухань можна прослухати тут, список учасників можна переглянути тут.

Аудіозапис проведених 15.04.2015 р. у м. Вознесенськ (жителі Вознесенського району) слухань можна прослухати тут, список учасників можна переглянути тут.

 Аудіозапис проведених 17.04.2015 р. у м. Первомайськ (жителі Первомайського району) слухань можна прослухати тут, список учасників можна переглянути тут.

 Аудіозапис проведених 05.06.2015 р. у смт Доманівка (жителі Доманівського району) слухань можна прослухати тут, список учасників можна переглянути тут.

Програма заходу включала:

 • презентацію матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації  енергоблоку №2 ЮУАЕС;
 • відповіді на запитання та зауваження учасників слухань;
 • збір пропозицій, запитань та зауважень, одержаних у період проведення слухань;
 • здійснення аудіозапису слухань з метою збору та опрацювання висловлених запитань, зауважень та пропозицій громадськості.

            Всім учасникам громадських слухань були надані пакети інформаційних матеріалів:

 • прес-реліз про процес громадського обговорення;
 • бланк реєстрації запитань;
 • інформаційні буклети «Что такое радиация?», «ОП «Южно-Украинская АЭС. Давайте познакомимся».

Учасниками громадських слухань в цілому була висловлена підтримка діяльності ДП НАЕК «Енергоатом» та ВП «Южно-Українська АЕС» щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 ЮУАЕС за умови забезпечення належного рівня його безпеки та збереження соціально-економічних компенсацій ризику для населення зони спостереження, встановлених законодавством України.

Заключна фаза громадських слухань включатиме:

 • систематизацію та аналіз одержаних у процесі слухань запитань, зауважень і пропозицій; підготовку відповідей на них фахівців; розробку «Книги запитань та відповідей»;
 • складання за результатами громадських слухань остаточного Звіту для використання одержаних матеріалів у подальшій роботі ЮУАЕС;
 • оприлюднення результатів громадських слухань шляхом розміщення Звіту та, як його складової, «Книги запитань та відповідей» на веб-сайті ЮУАЕС (http://www.sunpp.mk.ua/);
 • надання друкованих копій Звіту до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, на території яких проходили громадські слухання та до органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

Для одержання подальшої інформації щодо результатів процесу громадських слухань запрошуємо відвідувати веб-сайт ВП «Южно-Українська АЕС».