Продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС (повідомлення Державної інспекції ядерного регулювання України)

З метою залучення громадськості до участі в управлінні державними справами, обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості для вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади Державна інспекція ядерного регулювання України продовжує процес громадського обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерної установки - енергоблоку № 1 Южно-Української АЕС та приступає до публічного громадського обговорення рішення стосовно переоформлення ліцензії серії ЕО № 000064 на право здійснення діяльності експлуатуючої організації ДП  НАЕК «Енергоатом» на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерних установок Южно-Української АЕС».

Експлуатуюча організація ДП НАЕК «Енергоатом» надала на розгляд до Держатомрегулювання України «Заяву на переоформлення ліцензії серії ЕО № 000064 на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерних установок Южно-Української АЕС» (із Заявою можна ознайомитись за посиланням).

У Звіті з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблоку № 1 Южно-Української АЕС, який  відповідно до законодавства є обов’язковим додатком до Заяви, експлуатуючою організацією обґрунтовується можливість безпечної експлуатації енергоблоку в термін до 2 грудня 2023 року (із матеріалами комплексного аналізу безпеки енергоблока № 1 Южно-Української АЕС можна ознайомитись за посиланням).

Держатомрегулюванням України завершена державна експертиза ядерної та радіаційної безпеки матеріалів ЗППБ енергоблоку № 1 Южно-Української АЕС (з висновком державної експертизи можна ознайомитись за посиланням).

З метою перевірки повноти і достовірності відомостей, що містяться в поданих ДП НАЕК «Енергоатом» документах, визначення спроможності заявника дотримуватися умов провадження заявленого виду діяльності, встановлених нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки в період з 7 по 10 жовтня 2013 року на майданчику Южно-Української АЕС було проведене комплексне інспекційне обстеження. З актом комплексного інспекційного обстеження можна ознайомитись за посиланням.

Зі змістом проекту рішення щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблоку № 1 Южно-Української АЕС можна ознайомитись за посиланням.

Екологічна інформація, що стосується продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС розміщена на веб-сайті експлуатуючої організації за посиланням та була предметом громадського обговорення, організованого замовником проекту рішення спільно з місцевими органами влади.  Ознайомитись із Звітом про громадське обговорення матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС можна за посиланням.

 

Зауваження та пропозиції до проекту рішення приймаються до 18 листопада 2013 року включно:

-         за адресою: Державна інспекція ядерного регулювання України, м. Київ, 01011, вул. Арсенальна 9/11 (в письмовому вигляді);

-          e-mail: kozulko@hq.snrc.gov.ua або prihodko@hq.snrc.gov.ua

Контактні особи:

Козулько Тарас Вікторович - завідувач Сектору роботи з громадськістю – помічник Голови, тел. (044) 254-3449, факс. (044) 254-3311;

Приходько Ірина Олегівна – помічник Голови, тел. (044) 254-3347, факс. (044) 254-3311.

 

В рамках публічного громадського обговорення Державна інспекція ядерного регулювання України спільно з Громадською радою при Держатомрегулювання України та за участю замовника проекту рішення (ДП НАЕК «Енергоатом») проводить громадське слухання, яке відбудеться 18 листопада 2013 року о 14:00 за адресою: Миколаївська обл., м. Южноукраїнськ, Палац культури «Енергетик».

Телефони для довідок: (05136) 4-11-61, (05136) 4-10-02.

Контактні особи:

Тішкова Влада Володимирівна – керівник групи зв‘язків Відділу роботи з громадськістю та ЗМІ ВП «Южно-Українська АЕС».

Козулько Тарас Вікторович - завідувач Сектору роботи з громадськістю – помічник Голови Держатомрегулювання України.

 

Рішення щодо можливості продовження експлуатації ядерної установки - енергоблоку № 1 Южно-Української АЕС, буде обговорюватися на відкритому засіданні Колегії Держатомрегулювання України, яке відбудеться 28 листопада 2013 року об 11:00 в м. Києві (інформація про адресу проведення заходу буде надана додатково).

Реєстрація бажаючих бути присутніми на відкритому засіданні Колегії Держатомрегулювання України здійснюється за тел.: 254-33-75, факс: 254-33-11 та e-mail: seminog@hq.snrc.gov.ua (Семиног Ірина Вікторівна, секретар Колегії) в термін до 16:00 25 листопада 2013 року.