Основні будівлі і споруди

Всі основні будівлі і споруди Южно-Української АЕС розташовані на території промислового майданчика, віддаленого від міста Южноукраїнська на 3 кілометри.

Перший і другий енергоблоки є малою серією АЕС з реакторами ВВЕР-1000 з реакторними відділеннями, що окремо стоять, сполучені загальним машинним залом.

Реакторне відділення першого і другого енергоблоків – це 76-ти метрові герметичні споруди циліндричної форми з сферичним куполом, побудовані на бетонній основі. Захисна оболонка виконана із заздалегідь напруженого залізобетону.

Третій енергоблок споруджений за серійним проектом АЕС ВВЕР-1000 і є моноблоком. У головний корпус енергоблоку входить реакторне відділення, що складається з герметичної оболонки, розташованої навколо неї обстройки, яка розділена на зони «суворого» і «вільного» режимів і що примикають до машинної зали, прибудови електротехнічних пристроїв, деаэраторного відділення, спеціального корпусу і ін.

У реакторних відділеннях розміщені: реактор, парогенератори, головні циркуляційні насоси, компенсатор тиску, трубопроводи головного циркуляційного контуру, ємкості системи аварійного розхолоджування, перевантажувальна машина, басейни витримки і перевантаження, інше технологічне устаткування. Управління всіма системами реакторного відділення проводиться з блочного щита управління.

В об'єднанній машинній залі першого і другого енергоблоків розташовано 2  турбогенератори. Його компоновка передбачає подовжнє розташування основного устаткування. На різних відмітках машинної зали розміщені системи забезпечення роботи турбіни і генератора, насосне устаткування, системи охолоджування і мастила, сепаратори-пароперегрівачі, допоміжне устаткування.

Машинна зала третього енергоблоку містить турбогенератор, а також устаткування і трубопроводи допоміжних технологічних систем другого контуру.

На Южно-Українській атомній електростанції в числі основних будівель і споруд є два спеціальні корпуси – технологічні приміщення, призначені для роботи з джерелами іонізуючого випромінювання. Вони оснащені спеціальним устаткуванням. У блоці спецводоочистки проводиться очищення води технологічних систем. При цьому очищена вода знову повертається в цикл і використовується для підживлення основних технологічних контурів.

На майданчику ЮУАЕС окремо розміщуються: дизель-генераторні станції, корпус газового господарства, пускова котельна, блочні насосні станції, сховище слабоактивних твердих відходів, технологічні трубопроводи на естакадах, об'єднане мастильне господарство, відкриті розподільні пристрії, відвідний і підвідний канали, адміністративний і лабораторно-побутовий корпуси та ін. АЕС має розгалужена мережа залізничних колій та автомобільних доріг.