Южно-Український енергокомплекс

 

Южно-Український енергетичний комплекс – єдине в Україні підприємство з комплексним використанням базових ядерних і маневрених гідро- та гідроакумулюючих потужностей.  Розташований на півночі Миколаївської області.

До складу енергетичного комплексу входять Южно-Українська АЕС, Олександрівська ГЕС і Ташлицька ГАЕС.

Енергетичним комплексом на Південному Бузі щороку виробляється 17-20 млрд кВт·год. електричної енергії, яка складає приблизно 10% загального виробництва електроенергії в країні та близько 20% її генерації на українських атомних електростанціях.

Електричної енергії, виробленої Южно-Українською АЕС, Олександрівською ГЕС і Ташлицькою ГАЕС достатньо для забезпечення нормальних умов життєдіяльності Миколаївської, Одеської, Херсонської та Кіровоградської областей - регіону з 5-мільйонним населенням.  З 1982 року завдяки роботі 7-тисячного колективу підприємства вироблено понад 550 млрд кВт·год. електричної енергії.

Енергокомплекс входить до складу Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» як відокремлений підрозділ. За оцінками міжнародних контролюючих організацій, рівень надійності енергоблоків Южно-Української АЕС відповідає європейським вимогам безпеки.