На ХАЕС проводять випробовування стенда інспекції та ремонту палива

Вівторок, 26 Січень, 2021 - 16:31

Під час проведення планово-попереджувального ремонту (ППР) на другому енергоблоці  Хмельницької АЕС здійснюються роботи з випробовування стенда інспекції та ремонту палива.

За словами заступника головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки Віталія Литуса, цей стенд  дає можливість здійснювати інспекційний огляд тепловидільних збірок (ТВЗ); проводити геометричні вимірювання  вигину, скручування, довжини; вимірювання товщини оксидної плівки тощо. Такі стенди вже випробувані й успішно експлуатуються на інших АЕС України. Стенд є мобільним, і за необхідності проведення інспекції тепловидільних збірок, перевозиться автомобільним транспортом. Відповідальність за експлуатацію стенда несе ВП «Атомремонтсервіс».

Роботи з монтажу та випробування стенда інспекції та ремонту палива також виконує персонал ВП «Атомремонтсервіс». Працівники Хмельницької АЕС здійснюють переміщення тепловидільних збірок із басейну витримки до самого стенду та виконують транспортно-технологічні операції з краном кругової дії. Стенд монтуватиметься в універсальному гнізді. За допомогою перевантажувальної машини паливо завантажуватиметься у сам стенд, де і проводитимуться відповідні вимірювання й огляд.

«Цей стенд був розроблений в рамках впровадження палива компанії Westinghouse. В Україні його вперше застосували на ЮУ АЕС, а далі на галузевому рівні було вирішено застосовувати такий стенд і для палива російського виробника, яке використовується на ХАЕС. Потому результати огляду ТВЗ у цьому стенді використовуватимуться для поліпшення експлуатаційних характеристик палива та недопущення його розгерметизації», – пояснив Віталій Литус.

Під час ППР, який триває на енергоблоці №2, планується виконати огляд-інспекцію восьми ТВЗ. Обстеження ядерного палива за допомогою зазначеного стенда сприятиме підвищенню безпечної експлуатації тепловидільних збірок на ХАЕС.