НКРЕКП ухвалила рішення про розподіл коштів для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії

Понеділок, 18 Січень, 2021 - 10:14

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), видала настанову, завдяки якій можна буде розпочати процес погашення заборгованості на ринку електричної енергії. Про це повідомляється на офіційному вебсайті регулятора. Згідно з документом державне підприємство «Гарантований покупець» щонайменше 50% коштів, які воно отримує від НЕК «Укренерго» в рамках кредитів, наданих банками під гарантії держави, має направляти на погашення заборгованості перед ДП «НАЕК «Енергоатом».

До того ж попереднє рішення Кабінету міністрів передбачає рівний розподіл між Енергоатомом та компаніями ВДЕ-генерації 10,2 млрд грн кредитів під державні гарантії, отриманих НЕК «Укренерго» від трьох державних банків для погашення її заборгованості перед «Гарантованим покупцем». Про це в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. «Попереднє рішення: розподілити кошти від Укренерго рівними частками між Енергоатомом та виробниками «зеленої» електроенергії», – пояснив він.

Прем’єр підкреслив, що в разі прийняття остаточного рішення сторони отримають по 5,1 млрд гривень, та додав, що вважає такий підхід збалансованим і компромісним. Денис Шмигаль запевнив, що Уряд усвідомлює всю важливість пріоритетної підтримки атомної генерації як запоруки енергетичної безпеки держави за одночасного дотримання міжнародних зобов’язань України із розвитку генерації ВДП.

Нагадаємо, 10 грудня 2020 року Кабмін у межах наданих йому Верховною Радою повноважень схвалив державні гарантії щодо оформлення Ощадбанком, Укрексимбанком та Укргазбанком кредитних ліній сукупною сумою 11,3 млрд грн – для розрахунків НЕК «Укренерго» з ДП «Гарантований покупець» та подальшого погашення заборгованості перед виробниками електроенергії, яка наразі становить близько 30 млрд грн.